Nový OLED televizor od Philipsu využívá k vylepšení obrazu umělou inteligenci

5. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Televizory řady 805 a 855 jsou vybavené procesorem P5 čtvrté generace a disponují funkcemi umělé inteligence. Funkce Philips AI využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů obrazové kvality z unikátní databáze vytvořené interně společností Philips TV a následně vývojovým týmem TP Vision.

Software AI se nesnaží jednoduše produkovat ještě větší výkon každého z pěti pilířů obrazové kvality (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), ale je navržen tak, aby mezi nimi vytvořil lepší rovnováhu. Analyzováním všech prvků obsahu, snímek po snímku, P5 4. generace reprodukuje mnohem realističtější a přirozenější obraz, který se již velmi přibližuje obrazu skutečného světa mimo televizní obrazovku. 

Odborníci společnosti TP Vision na obrazovou kvalitu definují celkové parametry systému, které software AI poté používá k rozdělení obsahu do pěti kategorií: Krajina/příroda, tón pleti, sport/pohyb, černá/kontrast a animace. Funkce AI vybere správnou kategorii a analyzuje všech pět pilířů obrazové kvality, upraví rovnováhu mezi nimi za účelem vytvoření toho nejpřirozenějšího, nejrealističtějšího a běžnému životu nejvíce odpovídajícímu obrazu.

Philips TV je jednou z mála televizních značek podporující všechny hlavní standardy HDR a zákazníkům tak umožňuje přístup k nejširšímu rozsahu obsahu HDR – prostřednictvím disku, set-top boxu nebo různých streamovacích služeb.

Procesor P5 4. generace s umělou inteligencí nadále nabízí lepší celkový výkon HDR včetně zdrojů HDR10 a HDR10+ a vylepšuje i dynamický obsah HDR kódovaný Dolby Vision pomocí speciálního režimu „Dolby Bright“.

Funkce Perfect Natural Reality i nadále vylepšuje obraz díky detekci jednotlivých oblastí obrazu ve spojení s mapováním inverzních tónů. Výsledkem je lepší kontrast, větší hloubka obrazu a realističtější reprodukce odrazů. Dále je to větší ostrost a přirozenější i přesnější tóny pleti. To vše pomáhá transformovat obsah SDR na obraz podobný skutečnému HDR.

Padesátiwattový audiosystém nyní přichází s novým designem wooferu se čtyřmi pasivními zářiči pro extra hluboké basy, zatímco dva přední reproduktory integrují nové měniče středních frekvencí a vylepšené výškové reproduktory pro čistší a přesnější přenos zvuku.

Televizory OLED805 a OLED855 jsou vybaveny dekodérem Dolby Atmos, funkcí virtualizátoru Dolby Atmos a vylepšením basů a dialogů systému Dolby.

Nové modely mají Android TV verze 9 (Pie) s jednoduchým použitím zaručeným asistentem Google a funkcemi hlasového ovládání Alexa.

OLED805 a OLED855 sdílejí to nejlepší z evropského designu s ultratenkým provedením, minimálními rámečky a kovovým povrchem. OLED805 má nový zkosený stojan zakončený tmavým chromem, zatímco OLED855 má nový centrální stojan také v tmavém chromu. Oba stojany jsou navrženy tak, aby působily dojmem, že se nové modely vznášejí nad deskou stolu.

Obě modelové řady také představily nový dálkový ovladač s elegantními, zapuštěnými a podsvícenými klávesami v metalizovaném provedení. Pro dokonalý luxusní dotek jsou boky a zadní strana dálkového ovladače zabaleny do zodpovědně získané kůže od skotských specialistů na kožené výrobky, společnosti Muirhead.

Štítky: 
Televize, Televizory, Umělá inteligence, TP Vision (TV Philips)

Podobné články

Philips se „vypalování“ nebojí – k vybraným OLED TV dává 5letou záruku

30. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, se rozhodla dát českému trhu a potenciálním zákazníkům jasně najevo, že při běžném používání není nutné se obávat trvalého poškození OLED televizorů v souvislosti se zbytkovým obrazem, často nepřesně nazývaném jako „vypálení obrazu“. Čtěte více

LG odhalilo nové televizory v čele s 8K OLED modely a NanoCell TV

19. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
V čele nových televizorů stojí 14 OLED modelů včetně uměním inspirované série GX Gallery, Real 8K ZX modelů a 4K Ultra HD televizorů. Novinky startují tento měsíc v Jižní Koreji a Spojených státech, po kterých bude následovat evropský trh a další regiony. Čtěte více

Televizory LG jsou připravené na rozlišení 8K Ultra HD

19. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG Electronics oznámila, že její televizory jsou prvními na světě, které překročily přísné požadavky stanovené asociací spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Definují tak novou generaci 8K Ultra HD produktů a služeb, které prezentují čtyřikrát větší detail než 4K TV a šestnáctkrát větší detail než HDTV. Čtěte více

TCL uvedlo na trh první televizory z nové generace Mini LED TV

13. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL, s vedoucím postavením na trhu spotřební elektroniky a druhý největší světový výrobce televizorů, uvedla na český trh televizor TCL X10 s novou technologii MiniLED v rozlišení 4K. Jde o vůbec první chytrou televizi na trhu v kategorii Android TV s technologií Mini LED. Je také jednou z vůbec nejtenčích LED televizí s přímým podsvícením. Čtěte více