Nový OLED televizor od Philipsu využívá k vylepšení obrazu umělou inteligenci

5. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Televizory řady 805 a 855 jsou vybavené procesorem P5 čtvrté generace a disponují funkcemi umělé inteligence. Funkce Philips AI využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů obrazové kvality z unikátní databáze vytvořené interně společností Philips TV a následně vývojovým týmem TP Vision.

Software AI se nesnaží jednoduše produkovat ještě větší výkon každého z pěti pilířů obrazové kvality (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), ale je navržen tak, aby mezi nimi vytvořil lepší rovnováhu. Analyzováním všech prvků obsahu, snímek po snímku, P5 4. generace reprodukuje mnohem realističtější a přirozenější obraz, který se již velmi přibližuje obrazu skutečného světa mimo televizní obrazovku. 

Odborníci společnosti TP Vision na obrazovou kvalitu definují celkové parametry systému, které software AI poté používá k rozdělení obsahu do pěti kategorií: Krajina/příroda, tón pleti, sport/pohyb, černá/kontrast a animace. Funkce AI vybere správnou kategorii a analyzuje všech pět pilířů obrazové kvality, upraví rovnováhu mezi nimi za účelem vytvoření toho nejpřirozenějšího, nejrealističtějšího a běžnému životu nejvíce odpovídajícímu obrazu.

Philips TV je jednou z mála televizních značek podporující všechny hlavní standardy HDR a zákazníkům tak umožňuje přístup k nejširšímu rozsahu obsahu HDR – prostřednictvím disku, set-top boxu nebo různých streamovacích služeb.

Procesor P5 4. generace s umělou inteligencí nadále nabízí lepší celkový výkon HDR včetně zdrojů HDR10 a HDR10+ a vylepšuje i dynamický obsah HDR kódovaný Dolby Vision pomocí speciálního režimu „Dolby Bright“.

Funkce Perfect Natural Reality i nadále vylepšuje obraz díky detekci jednotlivých oblastí obrazu ve spojení s mapováním inverzních tónů. Výsledkem je lepší kontrast, větší hloubka obrazu a realističtější reprodukce odrazů. Dále je to větší ostrost a přirozenější i přesnější tóny pleti. To vše pomáhá transformovat obsah SDR na obraz podobný skutečnému HDR.

Padesátiwattový audiosystém nyní přichází s novým designem wooferu se čtyřmi pasivními zářiči pro extra hluboké basy, zatímco dva přední reproduktory integrují nové měniče středních frekvencí a vylepšené výškové reproduktory pro čistší a přesnější přenos zvuku.

Televizory OLED805 a OLED855 jsou vybaveny dekodérem Dolby Atmos, funkcí virtualizátoru Dolby Atmos a vylepšením basů a dialogů systému Dolby.

Nové modely mají Android TV verze 9 (Pie) s jednoduchým použitím zaručeným asistentem Google a funkcemi hlasového ovládání Alexa.

OLED805 a OLED855 sdílejí to nejlepší z evropského designu s ultratenkým provedením, minimálními rámečky a kovovým povrchem. OLED805 má nový zkosený stojan zakončený tmavým chromem, zatímco OLED855 má nový centrální stojan také v tmavém chromu. Oba stojany jsou navrženy tak, aby působily dojmem, že se nové modely vznášejí nad deskou stolu.

Obě modelové řady také představily nový dálkový ovladač s elegantními, zapuštěnými a podsvícenými klávesami v metalizovaném provedení. Pro dokonalý luxusní dotek jsou boky a zadní strana dálkového ovladače zabaleny do zodpovědně získané kůže od skotských specialistů na kožené výrobky, společnosti Muirhead.

Štítky: 
Televize, Televizory, Umělá inteligence, TP Vision (TV Philips)

Podobné články

Televizory LG jsou připravené na rozlišení 8K Ultra HD

19. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG Electronics oznámila, že její televizory jsou prvními na světě, které překročily přísné požadavky stanovené asociací spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Definují tak novou generaci 8K Ultra HD produktů a služeb, které prezentují čtyřikrát větší detail než 4K TV a šestnáctkrát větší detail než HDTV. Čtěte více

TCL uvedlo na trh první televizory z nové generace Mini LED TV

13. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL, s vedoucím postavením na trhu spotřební elektroniky a druhý největší světový výrobce televizorů, uvedla na český trh televizor TCL X10 s novou technologii MiniLED v rozlišení 4K. Jde o vůbec první chytrou televizi na trhu v kategorii Android TV s technologií Mini LED. Je také jednou z vůbec nejtenčích LED televizí s přímým podsvícením. Čtěte více

Pozemní vysílání je v Česku populární, placená televize však přesto převládá

28. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Polovina Čechů aktivních na internetu využívá ve své domácnosti terestrický příjem televizního signálu. Placená televize ale není žádným otloukánkem – nějakou její formu využívá 63 % internetové populace (v některých případech právě v souběhu s terestrickým příjmem), přičemž 59 % placenou televizi považuje za hlavní typ příjmu. Čtěte více

Nvidia inovovala svou herně-multimediální konzoli Shield TV

30. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nová generace zařízení Nvidia SHIELD TV opět posouvá možnosti zařízení pro streamování multimediálního obsahu. Nabídne zábavu při sledování oblíbených filmů a pořadů, hraní her i funkce využívající AI. Novinka se může pochlubit procesory Tegra X1 +, pokročilým AI upscalingem poháněným technologií deep learningu a Nechybí ani podpora Dolby Atmos a Dolby Vision. Čtěte více