Nový IP interkom Axis pro venkovní použití účinně zabezpečí dveře a snadno se integruje

25. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications představila malý, ale výborně vybavený síťový videointerkom I8116-E, který se snadno instaluje na úzké vchodové prostory a dveřní zárubně. Zařízení, připravené k venkovnímu použití, má funkce kybernetické bezpečnosti a podporu pokročilé analytiky založené na hlubokém učení.

Síťový videointerkom AXIS I8116-E je vhodný pro vnitřní, ale s krytím IP65 také pro venkovní instalace. U vchodů orientovaných na západ nebo východ vznikají typicky náročné světelné podmínky a k jasné identifikaci návštěvníků a zachycení všech potřebných detailů slouží funkce WDR, která poskytuje dobrý obraz, i když jsou ve snímané scéně současně příliš tmavé, nebo naopak až moc světlé oblasti.

Instalovat ho lze u vchodů nebo bezobslužných bran, kudy pravidelně procházejí návštěvníci, k zajištění přístupu řidičům ve skladech a nakládacích docích. Sloužit může i jako nouzový telefon v odlehlých oblastech měst, parků či univerzitních kampusů. Na šířku měří 48 mm (1,89 palce) a je navržený tak, aby jej bylo možné snadno umístit nejen na stěnu, ale také na zárubně, sloupky, nebo s pomocí příslušenství při instalaci diskrétně zapustit do zdi.

Videoanalytika s hlubokým učením

Zařízení slouží k obousměrné komunikaci, a proto interkom disponuje kvalitním zvukem s potlačením ozvěny a šumu, aby byl hlas slyšet jasně bez ohledu na hluk v pozadí. Kamera nabízí maximální rozlišení obrazu až 5 MPx (2 592 × 1 944 pixelů) s úhlem záběru 162,3°. Interkom s pokročilou analýzou a procesorovou jednotkou hlubokého učení disponuje funkcí AXIS Object Analytics, s jejíž pomocí lze detekovat a klasifikovat lidi nebo vozidla, a to na míru potřebám klienta a tzv. na okraji sítě, tedy bez nutnosti využívat dodatečného výpočetního výkonu vzdálených serverů. S podporou platformy ACAP je navíc možné přidávat do zařízení další aplikace.

Snadná instalace a integrace

Interkom nabízí rychlou a flexibilní instalaci, která udržuje nízké náklady. Pomocí jednoho PoE kabelu lze zvýšit zabezpečení dveří ovládáním zámků a přidáním kamerového dohledu. Ke komplexní integraci s řešeními kontroly přístupu je navíc možné využít I/O porty na čtečky. Interkom využívá otevřené standardy a nabízí bezproblémovou integraci s předními systémy VMS pomocí VAPIX nebo ONVIF a podporuje protokol SIP (Session Initiation Protocol) pro integraci s telefonními systémy. Díky tomu, že je toto spolehlivé zařízení založené na otevřených standardech a rozhraních, nabízí prakticky nekonečné možnosti spojení s jakýmkoliv systémem.

Díky funkcím kybernetické bezpečnosti pomáhá AXIS I8116-E zabránit neoprávněnému přístupu a chrání systém jako celek. Například funkce AXIS Edge Vault chrání ID zařízení a zjednodušuje autorizaci produktů v síti uživatele.

Mezi klíčové vlastnosti IP videointerkomu AXIS I8116-E patří:

  • kvalitní obraz a zvuk;
  • sloupcové provedení v černé i bílé barvě;
  • snadná instalace;
  • podpora SIP;
  • podpora analytiky založené na hlubokém učení;
  • vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti;
  • připravenost k venkovnímu použití, odolnost vůči vandalům, krytí IK07.

Síťový videointerkom AXIS I8116-E je k dispozici v bílé a černé barvě doporučenou koncovou cenu 22 200 Kč.

Štítky: 
IP video, Interkomy, Axis Communications

Podobné články

Arlo uvádí na náš trh novou řadou chytrých bezpečnostních kamer Essential 2

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arlo)
Společnost Arlo oznámila uvedení své nejnovější řady Essential na tuzemský trh. Nová řada zařízení Essential Outdoor, Essential Outdoor XL nabízí bezpečnostní funkce 4 v 1 a vychází vstříc spotřebitelům, kteří se poohlížejí po cenově dostupném řešení pro bezpečnější domov. Essential 2 poskytuje celou řadu nových funkcí a rozlišení 2K nebo 1 080p. Čtěte více

Milan Obertík se stal ředitelem nově vzniklé divize Konica Minolta Forxai Video Vision

29. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Tuzemská Konica Minolta posiluje v oblasti kamerových řešení a zakládá specializované oddělení s názvem Forxai Video Vision. To se pod vedením Milana Obertíka zaměří na rozvoj aktivit zaměřených na využití průmyslových kamer a systémů umělé inteligence programovaných ve vývojovém centru Konica Minolta v Brně. Čtěte více

ISE 2024 a trendy z oblasti audia, videa a systémové integrace

9. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Veletrh Integrated Systems Europe (ISE) patří mezi největší události v oboru audiovizuální technologie a systémové integrace na světě. Setkávají se zde přední světoví výrobci, kteří zde prezentují své nejnovější technologie, distributoři, integrátoři i koncoví zákazníci. Jde tak o skvělou příležitost pro poodhalení budoucnosti AV technologií (a třeba i získání nových obchodních kontaktů nebo dokonce kontraktů). Čtěte více

Avonic představil profesionální kamery pro videokonference, vzdělávání a zdravotnictví

4. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Holandský výrobce kamer Avonic vyvíjí své výrobky tak, aby se dokázaly přizpůsobit různým technologiím. Jejich předností je kompatibilita s mnoha konferenčními systémy a softwary. Jsou určeny pro dočasné nebo pevné instalace, nabízí využití v různých aplikacích vč. živých přenosů – prioritně pro videokonference, ale také v oblasti vzdělávání či zdravotnictví. Čtěte více