Nový Flowmon ADS přináší kontextovou analýzu bezpečnostních incidentů využívající AI

13. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Společnost Progress uvedla na trh nejnovější verzi svého systému pro detekci síťových anomálií Progress Flowmon ADS 12.2. Novinka při poskytování pokročilého a komplexního pohledu na detekované bezpečnostní incidenty plně využívá schopnosti umělé inteligence, což umožňuje identifikovat události, určit jejich důležitost s ohledem na kontext a efektivně a rychle přijmout rozhodnutí.

Ohromné množství bezpečnostních událostí a výstrah patří mezi zásadní překážky, kterým musí IT týmy v současné době čelit. Profesionálové v oblasti kybernetické bezpečnosti se potýkají s problémy při získávání relevantních informací a efektivním stanovování priorit. Bez odpovídajících schopností detekce sítě nebo bez přístupu k informacím, které by umožnily přijímat informovaná rozhodnutí, jsou organizace náchylné k útokům.

Díky nejnovější verzi Flowmon ADS mají IT profesionálové okamžitý a automatický přístup k širšímu spektru relevantních bezpečnostních informací. Mohou okamžitě využít sofistikovanou analýzu a kontext k identifikaci škodlivého chování v síti, útoků na kritické aplikace, úniků dat a různých dalších indikátorů kompromitace.

Kontextová analýza bezpečnostních událostí řeší kritické problémy tím, že analyzuje celkový stav sítě, identifikuje trendy a vytváří komplexní přehled o událostech. V rámci nových datových zobrazení jsou zjištěné události vzájemně porovnávány napříč celým ekosystémem IT (lokálním, cloudovým i hybridním) a poskytují kritické informace o zařízeních s nejvyšším stupněm ohrožení, se zvýšeným stupněm ohrožení, o vývoji stupně ohrožení u nejčastějších typů zjištěných událostí nebo o nejzávažnějších detekovaných hrozbách.

Flowmon ADS funguje jako neustále aktivní analytik kybernetické bezpečnosti, kterému pomáhá AI. Dokáže vytřídit a souhrnně vyhodnotit ty nejdůležitější události a nálezy, a poskytnout srozumitelný kontext i klíčový vhled do dynamiky jakékoli bezpečnostní situace.

Flowmon ADS 12.2 navíc nabízí:

  • Aktualizovanou vizualizaci a analýzu událostí v IDS (Intrusion Detection System) - spojuje události založené na signaturách do jednotného uživatelského rozhraní společně s událostmi založenými na chování, a to včetně podrobného zobrazení, evidence událostí, dashboardů a reportů.
  • Analýzu s podporou umělé inteligence a přehled míry ohrožení – záložka Analýza ve Flowmon ADS nyní obsahuje souhrnné údaje s akčními informacemi, které jsou řazeny podle úrovně závažnosti.
  • Mapování aplikací a platforem podle IP adres – rozšířená síťová analytika pomáhá uživatelům přiřazovat IP adresy k jednotlivým SaaS aplikacím a platformám.
  • Detekci použití konkrétních aplikací – tato nová funkcionalita usnadňuje detekci nepovolených SaaS aplikací a potenciálně nebezpečných aplikací, jako jsou např. nepovolené VPN.

„Strojové učení a umělá inteligence jsou schopny mimořádně složitých výpočtů využívajících obrovské množství datových vstupů a formátů, které tradiční statistické modely nedokáží zpracovat. To je důvod, proč aktivně implementujeme a zavádíme do praxe různé metody AI, které by jinak stály na výkonu lidského mozku a odborných zkušenostech. Což je v oblasti kybernetické bezpečnosti zásadní, protože lidské zdroje jsou zde omezené a na rychlosti reakce záleží,“ uvedl Pavel Minařík, VP pro technologie ve společnosti Progress. „Kontextové analýza hrozeb využívající AI v novém Flowmon ADS výrazně zjednodušuje prioritizaci nejzávažnějších incidentů, čímž firmám poskytuje více času k minimalizaci rizik a ochraně kritických aktiv.“ 

Flowmon ADS využívá k detekci anomálií ukrývajících se v síťovém provozu inteligentní detekční engine, který využívá vyspělé algoritmy analýzy chování a okamžitě a automaticky odhaluje škodlivé chování, útoky na kritické aplikace, narušení bezpečnosti dat a další indikátory kompromitace. To stojí za řadou ocenění, které v poslední době Flowmon získal – např. zlatou medaili v kategorii Network Detection and Response v rámci Globee® Cybersecurity Awards 2023 nebo když byl jmenován jako technologický lídr pro oblast NDR (Network Detection and Response) v rámci komplexní analýzy SPARK Matrix™ globální poradenské a konzultační firmy Quadrant Knowledge Solutions.

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více