Novinky z public cloudu

26. 2. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Dnešní doba se odehrává stále více a častěji v cloudu. Každý poskytovatel služeb se tak snaží svou nabídku neustále aktualizovat tak, aby bez problémů zvládal konkurovat na trhu. Proto pojďme nahlédnout do světa privátního cloudu v tom nejaktuálnějším měřítku.

Google Cloud Spanner
Jednou z nejnovějších přínosů od Googlu pro enterprise je Google Cloud Spanner, tedy celosvětově distribuovaná služba databází. Nabízí horizontální škálovatelnost u kritických výpočtů. Její největší výhodou je škálovatelnost NoSQL databází při zachování SQL kompatibility. Cloud Spanner se spoléhá na atomové hodiny a čas podle GPS polohy, díky čemuž může udržovat všechny uzly synchronizované s 10ms časovým oknem. Využití si najde především u velkých OLTP databází, které musí být za všech okolností aktuální.

Micrososft Azure Cosmos DB
Dalším velmi zajímavým produktem je Azure Cosmos DB od Microsoftu. Původně se objevila v sekci NoSQL pouze na interním obchodu pro Azure služby. Momentálně lze tento model pro správu více databází využívat volně. Model představuje inovativní přístup ke komplexní stavbě a správě distribuovaných systémů.

Inovace Cisco HyperFlex
Cisco přidalo svému řešení HyperFlex podporu pro kontejnery, stretch clustery a virtualizační platformu Microsoft Hyper-V. Nyní také integruje multicloudové služby umožňující nasazení, monitoring a správu aplikací a zvládne větší objem kritických workloadů. Aktualizace nabízí důležité funkce pro podporu cloudových workloadů a zahrnuje integrace nových služeb z multicloudového softwarového portfolia společnosti Cisco jako monitoring výkonu aplikací, umístění aplikací a cloud management.

Amazon Elastic Compute Cloud
Součástí Amazon Web Services se stalo řešení Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) nabízející škálovatelnou výpočetní kapacitu. Služba zahrnuje novou generaci situací optimalizovaných na výpočetní výkon nebo na paměť s možností upgradu úložiště a výpočetních technologií. EC2 disponuje také možností využití statických IPv4 adres pro dynamické výpočty nebo tvorbu virtuálních sítí. Využití si najde například při spouštění vícera virtuálních serverů, správu úložišť nebo nastavení bezpečnosti a sítě.

Bare Metal Cloud Services
Uživatelé Oracle databází si užijí služby Bare Metal Cloud Services, jež jsou po stránce výkonu, dostupnosti a bezpečnosti srovnatelné s on-premise řešeními. Nabízí IaaS, která kombinuje pevné a virtuální servery. Velmi dobře spolupracuje také s aplikacemi vyvinutými pro cloud nebo s dávkovými výpočty.

Virtustream Healthcare Cloud
Společnost Virtustream vloni debutovala s aplikacemi pro zdravotní péči. Ty mají na rozdíl od zbytku trhu specifické požadavky. Vzhledem k tomu, že jde v řadě případů o lidské životy, musí plnit především vysoké nároky na bezpečnost, ale prostředí musí být rovněž v souladu s nejrůznějšími regulacemi. Konkrétně Healthcare Cloud vyhovuje federálním regulacím HIPAA a HITECH.

Štítky: 
Cloud computing, Google, Virtustream, Amazon, Cisco systems, Microsoft

Podobné články

Nová cloudová platforma HP usnadňuje integraci papíru a digitálních technologií

19. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Aplikace HP Workpath a HP Command Center umožňují partnerům a zákazníkům HP vytvářet, řídit a obsluhovat aplikace, které podstatně urychlují stereotypní firemní procesy jako je vyplňování vyúčtování pracovních cest či digitální archivace dokumentů. Kromě toho HP rozšířilo i své portfolio tiskáren pro formát A3 a zavedlo nové bezpečnostní funkce. Čtěte více

Fujitsu Forum 2019: Vstříc důvěryhodné budoucnosti

18. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu a DCD Publishing)
Na začátku listopadu proběhl v Mnichově další ročník konference Fujitsu Forum určené pro partnery a zákazníky z celého regionu. Hlavním tématem letošního ročníku byla digitální transformace a využití technologií a dat pro vytvoření reálných, užitečných a inovativních produktů a služeb uplatnitelných napříč všemi segmenty lidské činnosti. Čtěte více

Acronis RoadShow 2019

12. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Acronis uspořádala spolu se svým lokálním distributorem Zebra systems partnerskou roadshow, se kterou postupně navštívila Ostravu, Bratislavu a Prahu. A jak je dobrým zvykem, účastníci i tentokrát odcházeli s řadou informací ohledně produktových novinek i trendů z oblasti počítačové bezpečnosti. Čtěte více

Microsoft představil novinky z konference Ignite 2019

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2019 představila společnost Microsoft širokou škálu nástrojů a služeb, které společnostem a jednotlivcům pomohou lépe využívat data, zaměstnancům firem pomohou rychle získat expertízu a využít klíčových nástrojů Azure bez ohledu na to, jakého poskytovatele cloudových služeb mají. Čtěte více