Novinky ve Fujitsu storage

28. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Fujitsu si i pro letošní rok napříč svým portfoliem připravila zajímavé novinky, které stojí za pozornost. Jaké modely se v současné chvíli nacházejí v nabídce a pro koho jsou určeny, si můžete přečíst v následujícím článku.
Aleš Dvorák, produktový manažer Fujitsu pro servery a storage

Storage portfolio společnosti Fujitsu je tvořeno úložiště Eternus (řady DX, LT a CS) a pak také řešeními Net App.

Řada Eternus DX je tvořena tzv. on-line úložišti, jejichž smyslem je „náhrada pevných disků.“ Novinkou v nabídce je základní model DX60 S3 určený pro menší firmy, který je možné získat za ceny do sta tisíc korun.

Střední třída řady DX je tvořena modely DX100 S3, DX200 S3, DX500 S4 a X600 S3. Tyto modely jsou určeny pro střední a větší zákazníky a jejich výhodou je vzájemná kompatibilita a možnost mezi nimi později přecházet. High-endovým řešením pro velké klienty je potom model DX 8700 S2. U řešení střední a vyšší třídy lze volit mezi různými, ať již jde o optické připojení (FC), optické připojení skrze Ethernet (FCoE), iSCSI, NFS či CIFS.

Mezi další vlastnosti těchto úložišť (vyjma modelu DX60) pak patří správa pomocí softwaru Eternus SF a automatický storage tearing, který automaticky rozkládá data mezi disky různých typů a kapacit. Méně často používaná data tak lze typicky uložit na HDD, často používaná data na SSD. Zároveň je umožněna také replikace Eternus DX mezi systémy různých kategorií.

Přímo pro potřeby zálohování jsou určeny modely řady Eternus LT, které využívají zálohování na magnetické pásky. Řešení společnosti Fujitsu míří na menší a středí zákazníky, v případě řešení pro velké zákazníky Fujitsu spolupracuje s OEM partnery Oracle a Quantum.

Do řady Eternus CS spadají řešení kombinující hardware i software (tzv. appliance). V současné době sem spadají modely Eternus CS 200 c (pro malé a střední firmy), CS 800 (pokročilejší modely, které nabídnou například i deduplikaci nebo replikaci) a CS 8000 (pro velké firmy požadující vysokou konsolidaci a automatizaci).

Partnerství s NetApp

Partnerství společností Fujitsu a NetApp trvá již zhruba dvacet let a zabývá se hlavně high-endovými řešeními úložišť v segmentu unified storage, mezi jejichž benefity patří all-flash nebo hybridní řešení a integrace cloudu.

Řešení FAS unified storage cílí na potřeby středních a velkých podniků a v nedávné době bylo rozšířeno o modely FAS 2520, FAS 2552, FAS 2554 a FAS 8080 EX.

Software FlexArray je navíc schopný převzít pod svou kontrolu i storage zařízení konkurenčních výrobců a podřídit je pod řídící jednotku NetApp. V tomto případě pak NetApp zajišťuje i servisní zázemí.

K řešením orientovaným na výkon pak patří řada NetApp E-series s modely E2700, E5400 a E5500.

vShape architektura

Jde o kompletní infrastrukturu pro výstavbu datového centra, kdy lze zakoupit datová úložiště, servery, datovou infrastrukturu i VMWare licence. Standardně jsou dodávány řešení s modely Eternus DX100 a DX200, lze zakoupit ale i tzv. „modrou variantu“ s modely NetApp FAS.

First Fujitsu Datacenter

Pro zákazníky, kteří u Fujitsu nakupují poprvé (respektive nenakoupili úložiště Eternus za posledních 24 měsíců), společnost připravila akci, v níž mohou na úložiště Eternus DX, LT a CS získat 20% slevu. Sleva přitom platí i na další objednávku v následujících 12 měsících od uskutečnění první koupě. Slevy však nelze kombinovat a nelze je uplatnit na projektové ceny. Storage a servery se posuzují zvlášť, proto lze nakoupit dva nákupy.

Program Get it all a Fujitsu Systém Architect

Fujitsu System Architect je konfigurační nástroj, který přímo během sestavování konfigurace zobrazuje i cenu. Předem nakonfigurované sestavy lze navíc získat za zvýhodněnou cenu.

Štítky: 
Fotogalerie: 
Miroslav Hrubý, předprodejní konzultant ve Fujitsu

Podobné články

Pure Storage přináší novou definici úložišť pro moderní aplikace

18. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Nová verze Portworx Enterprise 2.8 přináší úložiště ve formě kódu, řízené jako celek z platformy Kubernetes. Úložiště tak funguje konzistentně v libovolném hybridním prostředí, nezávisle na konkrétní infrastruktuře nebo konkrétním cloudu Čtěte více

HPE představilo nová řešení pro ukládání dat s konceptem „jako služba“

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. Nová platforma pro datové služby spravované i z cloudu řeší nárůst objemů dat vznikajících na okrajích sítí až po ty nacházející se v cloudu, a pomáhá tak urychlit digitální transformaci podniků. Čtěte více

IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny FlashSystem

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Rodinu diskových polí řady IBM FlashSystem rozšířily tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Novinky jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Čtěte více

HPE přináší díky novým procesorům AMD vyšší výkon v celém portfoliu svých produktů

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise rozšířila svou nabídku výpočetních řešení založených na procesorech AMD, která svým výkonem překonává konkurenční řešení až o 39 %. Společnost HPE použitím nově na trh uvedených procesorů AMD Epyc 7003 Series navíc překonala více než 30 světových výkonových rekordů. Čtěte více