Novinky Philips TV & Sound pro první polovinu roku 2021

1. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost Philips TV & Sound v oblasti televizorů nabídne OLED modely s širokým výběrem úhlopříček od 48 až do 77". Firma dále představila svůj první MiniLED televizor. V oblasti zvuku zase Philips TV & Sound potěší fanoušky aktivního životního stylu – představil hned čtyři nové modely bezdrátových sluchátek pro sportovce.

Televizory

Philips OLED 806/856

Mimořádně konkurenceschopné řady OLED televizorů Philips řady 800 navážou na vynikající rok 2020 zavedením dalších vylepšení výkonu v roce 2021 – včetně procesorové sady 5. generace P5 s AI.

Letošní modely 806/856 těží z technologie Anti-Burn-In proti vypalování navržené pro ochranu OLED obrazovek televizorů Philips. Řešení využívá pokročilou funkci detekce loga k přesné identifikaci statického obsahu a postupnému snižování intenzity lokálního jasu, aby nedocházelo k vypalování – a to bez omezení světelného výkonu ostatních částí obrazovky.

Nové řady OLED televizorů se vyznačují 50W 2.1 zvukovým systémem s trojitým dozadu vyzařujícím prstencem a basovým měničem tvořeným čtyřmi pasivními zářiči. Televizory také nabízejí bezdrátové připojení DTS Play-Fi pro snadné použití a rovněž zvuk ve více místnostech (multiroom).

K podpoře formátů HLG, HDR10 a HDR10+ přidávají modely 806/856 také funkci HDR10+ Adaptive. Ta kombinuje dynamická metadata HDR10+ s informacemi z okolních světelných podmínek a automaticky optimalizuje úroveň jasu pro každou jednotlivou scénu zvlášť.

Oblíbená technologie Ambilight je k dispozici ve své čtyřstranné verzi. Modely jsou k dispozici ve variantě 48“, 55“, 65“ a poprvé i 77“.

Philips MiniLED 9636 a 9506

Nové televizory s technologií MiniLED kombinují lokálně ovládaná podsvícení se systémem Philips Micro Dimming Premium a vytváří lokální temnou černou a vysoký jas. Barevná reprodukce panelu typu VA se chlubí širokým pozorovacím úhlem a širokým barevným gamutem 95 % DCI-P3.

Model 9636 navíc pokračuje v partnerství se společností Bowers & Wilkins a nabízí audiosystém v konfiguraci 3.1.2, který kombinuje reproduktory Dolby Atmos Elevation s technologií Tweeter-on-Top.

K podpoře formátů HLG, HDR10 a HDR10+ přidávají modely 9636 a 9506 také funkci HDR10+ Adaptive. Ta kombinuje dynamická metadata HDR10+ s informacemi z okolních světelných podmínek a automaticky optimalizuje úroveň jasu pro každou jednotlivou scénu zvlášť. Oba modely jsou kompatibilní s DTS Play-Fi, mají čtyřstranný Ambilight a evropský design.

Philips 9206

Tento model nabízí 100Hz VA panel se širokými pozorovacími úhly, regulovatelné LED podsvícení se systémem Philips Micro Dimming Pro zajišťující dokonalý kontrast a obrazový procesor P5. O zvuk se stará 50W zvukový systém 2.1 se zadním basovým reproduktorem s patentovanou technologií trojitého prstence a čtyřmi pasivními basovými zářiči. Čtyřstranný Ambilight obstarává úplné ponoření se do obrazu. Stříbrný úzký spodní rámeček z kartáčovaného kovu a minimalistický kovový horní a boční rámeček působí velmi luxusně.

Philips 8506 Performance Series

Úspěšná řada Performance Series, která kombinuje ty nejvíce žádané vlastnosti televize s ideálním poměrem cena/výkon, pokračuje i v roce 2021. Model 8506 je LCD televizor s přímým zadním podsvícením, který reguluje technologie Micro Dimming pro zajištění dokonalého kontrastu. Tato řada disponuje obrazovým procesorem P5, třístranným Ambilightem a kompatibilitou s DTS Play-Fi. Nabízí široký výběr úhlopříček: 43“, 50“, 58“, 65“ i extra velké úhlopříčky 70“ a 75“. 

Sluchátka 

Philips A7306 Sports True Wireless (TWS)
Vlajková loď Philips Sound, sluchátka A7306 True Wireless, jsou ideální pro moderní sportovce a zaručují výjimečné přizpůsobení a pohodlí díky výběru ze tří různých barevných špuntů a tří odnímatelných spon na uši.

 Integrovaný monitor srdečního tepu.

 • Automatické čištění UV zářením.
 • Stupeň krytí IP57. Vodotěsnost (účinné až do jednoho metru po dobu 30 minut), odolnost proti prachu a potu.
 • Šest hodin poslechu na jedno nabití (plus 18 hodin navíc s nabíjecím pouzdrem).
 • Velké 9mm neodymové akustické měniče.

Philips A6606 – Sportovní sluchátka pro přenos hudby lícní kostí
Na rozdíl od tradičních sluchátek založených na měničích využívá bezdrátový model A6606 technologii kostního vedení, která přenáší zvukové vibrace do ucha přes lícní kosti uživatele, což umožňuje poslouchat, zatímco uši mohou volně naslouchat zvukům v pozadí, zejména v rušném prostředí.

 • Přenos pomocí technologie vedení zvuku kostmi, žádné špunty.
 • Bezpečnostní LED světlo.
 • Devět hodin přehrávání na jedno nabití.
 • Lehký titanem vyztužený pásek na krk.
 • Vodotěsný, prachotěsný a odolný proti potu (bezpečné až do jednoho metru ve vodě po dobu 30 minut).
 • Pouzdro pro snadné skladování.

Philips A4216 – Sportovní bezdrátová náhlavní sluchátka

Bezdrátová náhlavní sluchátka Philips A4216 jsou vhodná pro všechny sportovní a outdoorové aktivity. Sluchátka mají pasivní potlačení šumu a 40mm reproduktory.

 • 40mm neodymové akustické měniče.
 • Pasivní potlačení okolního hluku.
 • Odolné proti vodě, prachu a potu.
 • Prodyšné vložky z paměťové pěny a chladivých materiálů.
 • Omyvatelné náušníky.

Philips A3206 – Bezdrátová sluchátka do uší
Model Philips A3206 nabízí kombinaci výkonu, pohodlí a bezpečnosti pro běžce, pěší turisty i do posilovny. Ultralehká sluchátka jsou voděodolná, kompatibilní s Google Assistant a Siri a nabízejí až deset hodin přehrávání na jedno nabití.

 • 13,6mm neodymové akustické měniče.
 • Chráněné proti potu, prachu a zaručující vodotěsnost.
 • Kevlarem vyztužený reflexní kabel s dálkovým ovládáním.
 • Tři uživatelsky přívětivá tlačítka na dálkovém ovládání a se sponou na tričko.
 • Tlačítko pro aktivaci hlasového ovládání.
Štítky: 
Televizory, Sluchátka, Televize, TP Vision (TV Philips)

Podobné články

LG zpřístupní svou televizní platformu WebOS dalším výrobcům

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
LG nabídne ostatním výrobcům televizorů svoji populární platformu spolu s integrovanými obsahovými službami. Lepší zážitek ze sledování televizní zábavy si tak budou moct vychutnat miliony dalších zákazníků. LG se na implementaci webOS domluvila s už více než dvaceti výrobci televizorů z celého světa. Čtěte více

Samsung je v segmentu TV světovým lídrem již 15 let, loni získal téměř třetinu trhu

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Neohroženým lídrem světového trhu s televizory zůstává 15 let po sobě společnost Samsung Electronics. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu trhu agentury Omdia, podle něhož korejský výrobce za rok 2020 vykázal 31,9% podíl na celkových světových výnosech z prodeje televizorů. Čtěte více

LG představilo kompletní portfolio televizorů pro rok 2021

19. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG Electronics představila kompletní portfolio televizorů, které v letošním roce uvede na trh. Zákazníkům nabídne vůbec nejvyšší počet modelů, které kdy v jednom roce na trh uvedla, a chybět nebudou ani televizory OLED, QNED Mini LED nebo NanoCell. Čtěte více

Samsung uvádí na český trh laserové 4K projektory s HDR10+ a úhlopříčkou až 130"

16. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Unikátní laserové projekty The Premiere s krátkou projekční vzdáleností, rozlišením 4K/UHD a podporou dynamického obrazu HDR10+ uvádí na český trh společnost Samsung Electronics. Modely LSP9T a LSP7T promění domácnost na kino a představují nejnovější přírůstky v řadě lifestylových produktů společnosti Samsung. Čtěte více