Novinky od Pure Storage sbližují infrastrukturu s aplikacemi

30. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Nová platforma pro automatizaci úložišť a nová nativně cloudová nabídka Database-as-a-Service sbližují provoz infrastruktury s aplikacemi. Nové nástroje zároveň usnadňují modernizaci infrastruktury, provozu i aplikací. Řešení zaujmou tím, že umožňují automatizaci a poskytování úložišť podobně jako v cloudu.

„Od svého založení poskytuje společnost Pure svým zákazníkům jednoduchost a spolehlivost. Organizace to dnes potřebují více než kdy jindy, protože rychle nasazují nativní cloudové architektury a moderní aplikace, jako je umělá inteligence, strojové učení a pokročilá analytika. Tyto naše inovace softwaru představují další krok k tomu, aby se infrastruktura stala pro vývojáře neviditelnou a bylo možné ji používat stejně jednoduše jako volat rozhraní API,“ uvedl Charles Giancarlo, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Pure Storage.

Nově představené produkty a služby zahrnují:

  • Pure Fusion, samoobslužnou, autonomní platformu pro úložiště poskytovanou formou kódu, která podporuje neomezené škálování a umožňuje zákazníkům provozovat tradiční úložiště jako cloudovou službu.
  • Portworx Data Services, první platformu Database-as-a-Service (databáze jako služba) pro kontejnerový systém Kubernetes, umožňující týmům DevOps nasadit spravovanou datovou službu produkční úrovně pouhým kliknutím. Vývojáři softwaru tak získávají přístup k databázovým aplikacím, které potřebují jako základ vyvíjených služeb, aniž by se museli stát odborníky na databáze.

Společnost Pure Storage reaguje na požadavky moderního podnikání tím, že umožňuje rychlé nasazení, poskytování a správu datové infrastruktury. Díky tomu je infrastruktura automatizovaná, řízená pomocí rozhraní API a transparentní. Vývojáři aplikací tak mají rychlý přístup k potřebným plně integrovaným databázovým nástrojům, ihned připraveným k nasazení.

„IT oddělení v podnicích i jejich zákazníci dnes fungují v režimu on-demand. S přechodem na cloud a modely as-a-service dále vzrostl význam rychlosti a agility. Úložiště musí držet krok s potřebami koncových uživatelů. To znamená, že samotné úložiště se stává neviditelným, zatímco uživatelé mohou snadno využívat potřebné služby, vytvářet kopie dat nebo provádět jejich obnovu,“ vysvětlil Eric Burgener, viceprezident pro výzkum skupiny Enterprise Infrastructure Practice ve společnosti IDC.

Pure Fusion

Nové řešení Pure Fusion přináší cloudový provozní model pro všechny typy zákazníků. Jde o nové samoobslužné, autonomní úložné prostředí vytvořené pro neomezené škálování, které spojuje to nejlepší z podnikových úložišť s agilitou a škálovatelností cloudu. Díky režimu spotřeby na vyžádání a back-end provisioningu mohou organizace využívat nový model škálovatelného úložiště, který sjednocuje pole (array) a optimalizuje fondy (pool) úložiště za chodu. Koncoví uživatelé budou moci rychle spotřebovávat svazky (volume), souborové systémy a pokročilé datové služby, jako je replikace, aniž by museli čekat na provedení manuálních zásahů. Hardware se tím pro uživatele stane skutečně neviditelným. Řešení Pure Fusion umožní organizacím bezproblémové škálování s řadou výkonných produktů, včetně FlashArray, FlashBlade, Pure Cloud Block Store a Portworx, čímž se výkon, hustota a dostupnost dat dostanou na novou úroveň.

Portworx Data Services

Služba Portworx Data Services umožňuje lidem z týmů DevOps nasadit řízenou datovou službu produkční třídy na systém Kubernetes; přitom mají k dispozici nejširší katalog možností pro SQL, NoSQL, vyhledávání, streamování a další. Služba Portworx Data Services plně automatizuje operace typu Day-2, včetně monitorování, zálohování, vysoké dostupnosti, obnovy po havárii, migrace, automatického škálování a zabezpečení. Provoz datových služeb na platformě Kubernetes je nyní výrazně jednodušší než při použití jiných přístupů.

Vylepšená automatizace v portálu pro správu Pure 1 Meta

Společnost Pure Storage oznámila také nové funkce své na umělé inteligenci založené platformy pro provoz IT Pure 1 Meta, které přinášejí politiku nulové tolerance k narušení provozu. Uživatelé mohou v reálném čase sledovat dohody o úrovni služeb (SLA, Service Level Agreement) v celé cloudu, sledovat aplikace, které jsou chráněny proti útokům ransomwaru, a kompletně vizualizovat svou kontejnerovou infrastrukturu Portworx. Novinky vylepšují dostupnost a zabezpečení dat a zároveň zásadně zjednodušují provoz IT tím, že předpovídají problémy napříč celou infrastrukturou a proaktivně doporučují opatření pro optimalizaci pracovních úloh.

Video : 

Podobné články

Patrik Monari, obchodní ředitel pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Avaya

Pět způsobů, jak mohou malé podniky uspět díky přesunu komunikace do cloudu

12. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avaya)
Otázka, zda přejít na cloudové komunikační řešení, může být pro malé podniky komplikovaná. Výhody cloudu jsou jasné, ale přínos už nemusí být tak zřejmý pro organizace jako místní škola, právní kancelář, lékařská ordinace nebo výrobce, který již investoval do staršího telefonního systému. Čtěte více

VMware se na konferenci VMworld 2021 zaměřil na multicloudovou éru

11. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Společnost VMware na konferenci VMworld 2021 představila svoji strategii a balík služeb VMware Cross-Cloud, které zákazníkům pomohou uspět v éře multicloudu. Tento soubor integrovaných služeb nabídne digitálním podnikům rychlejší a chytřejší cestu do cloudu tím, že umožní svobodně, flexibilně a bezpečněji budovat, provozovat a zabezpečovat aplikace v libovolném cloudu. Čtěte více

Novinka od Red Hatu podporuje nativně cloudovou automatizaci

11. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Nejnovější verze platformy Red Hat Ansible Automation Platform 2, zdokonalená pro vyvíjející se realitu hybridního cloudu, přidává automatizační funkce a zároveň posouvá automatizaci hlouběji do životního cyklu vývoje aplikací. Čtěte více

Veeam dále rozšířil možnosti svých řešení pro zavádění cloudů a ochranu dat

8. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Nové funkce a vylepšení zahrnují Veeam Backup & Replication v11a, nativně cloudové funkce pro AWS, Microsoft Azure a Google Cloud Platforrm, integraci s Kasten K10 for Kubernetes, podporu zálohování Red Hat Virtualization, okamžitou obnovu do Nutanix AHV, Veeam ONE v11a a Veeam Service Provider Console v6. Čtěte více