Novinky od Netgearu zaujmou nejen podporou Wi-Fi 6E

19. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear představila své novinky pro letošní rok. Uživatelé se mohou těšit na multigigabitové přepínače s podporou PoE++, bezdrátový router s nejnovějším standardem Wi-Fi 6E i přístupové body Wi-Fi 6 pro domácí kanceláře.

Dvojice nových multigigabitových přepínačů MS510TXM a MS510TXUP řady Managed Pro je vhodná pro firmy, jejichž součástí jsou náročnější síťová zařízení, jako např. přístupové body Wi-Fi 6, inteligentní osvětlení budov či kamery s funkcemi pan tilt (otáčení) a zoom (přibližování). Přepínače jsou vybaveny dvěma SFP+ porty, čtyřmi 1G/2,5G ethernetovými porty a čtyřmi 1G/2,5G/5G/10G ethernetovými porty. Rychlost přenosu dat každého portu je automaticky přizpůsobena požadavkům připojených zařízení. Model MS510TXUP podporuje PoE/PoE+/PoE++ s celkovým budgetem až 295 W.

Součástí obou zařízení je široká řada pokročilých funkcí ve vrstvách L2/L2+/L3-Lite. Přepínače jsou dostupné v rackovém provedení a lze je snadno konfigurovat, spravovat a monitorovat skrze mobilní aplikaci či cloudový portál Netgear Insight.

Dostupnost: během prvního čtvrtletí 2021, předpokládaná cena MS510TXM 12 990 Kč s DPH (492 EUR) s DPH, MS510TXUP 15 990 Kč s DPH (612 EUR s DPH).

Přístupové body s podporou Wi-Fi 6

Dvoupásmové přístupové body WAX214 a WAX218 s podporou Wi-Fi 6 jsou navrženy pro malé firmy a domácí kanceláře, jimž nabízejí rychlé, spolehlivé, bezpečné a cenově dostupné připojení pro až 75 zařízení současně, při pokrytí až 186 m2. Prostřednictvím každého z přístupových bodů lze vytvořit čtyři bezdrátové sub-sítě (SSID) s odděleným přístupem do každé z nich. Zabezpečení zajišťuje nejnovější bezpečnostní standard WPA3. Součástí zařízení je také jeden 1G či 2,5G ethernetový port s podporou PoE+. Přístupové body jsou dostupné s prodlouženou tříletou zárukou a lze je snadno instalovat pomocí intuitivního webového rozhraní.

Dostupnost: během prvního čtvrtletí 2021, předpokládaná cena WAX218 6 490 Kč s DPH (244 EUR s DPH), WAX214 3 190 Kč s DPH (127 EUR s DPH).

Bezdrátový router Wi-Fi 6E s podporou 6GHz pásma

Nighthawk RAXE500 je prvním bezdrátovým routerem na trhu, který podporuje nejnovější standard Wi-Fi 6E. Zařízení využívá vedle tradičního 2,4GHz a 5GHz pásma také 6GHz pásmo, které nabízí výrazně rychlejší a spolehlivější připojení i vyšší kapacitu sítě. Třípásmový router Nighthawk RAXE500 s 12 streamy je vybaven řadou pokročilých technologií (AXE11000, OFDMA, 4x4 MU-MIMO, 1024-QAM, Smart Connect, Beamforming+), osmi interními anténami a čtyřjádrovým 1,8GHz procesorem optimalizovaným pro potřeby Wi-Fi 6E. Kombinace těchto prvků zajišťuje spolehlivé připojení napříč celou domácností o celkové kombinované rychlosti až 10,8 Gb/s (1,2 + 4,8 + 4,8 Gb/s). Součástí zařízení jsou také čtyři gigabitové ethernetové porty LAN s možností vzájemné agregace dvou z nich, jeden multigigabitový 1G/2,5 ethernetový LAN port a dva USB 3.0 porty. Snadnou správu routeru poskytuje bezplatná mobilní aplikace NETGEAR Nighthawk.

Informace k ceně a dostupnosti momentálně nejsou k dispozici.

Video : 

Podobné články

Aleš Šafář, key account manager consumer networking v TP-Linku

Aleš Šafář: TP-Link už nejsou jen domácí routery a pár switchů

13. 5. 2025. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a TP-Link)
TP-Link je předním výrobcem síťových produktů. Portfolio zahrnuje pokročilé gamingové routery Archer, mesh systémy Deco, podnikovou řadu Wi-Fi Omada, kamery Vigi nebo řadu chytrých produktů značky Tapo. Bohatá nabídka plus silné lokální zastoupení rovná se ideální kombinace pro resellery! Jestli ještě váháte, tak si přečtěte, co nám o trendech, portfoliu a partnerské spolupráci prozradil Aleš Šafář, key account manager consumer networking ve společnosti TP-Link. Čtěte více

Prodej podnikových sítí WLAN mezikvartálně rostl

17. 12. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový trh s podnikovými bezdrátovými lokálními sítěmi (WLAN) mezi druhým a třetím čtvrtletím roku 2024 podle průzkumu společnosti IDC vzrostl o 5,8 % a dosáhl hodnoty 2,5 miliardy dolarů. Čtěte více

NETGEAR koupil bezpečnostní společnost Exium

11. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost NETGEAR oznámila akvizici společnosti Exium, která se specializuje na kybernetickou bezpečnost. Akvizicí NETGEAR rozšiřuje své portfolio o integrované síťové a bezpečnostní služby určené zejména pro malé a střední podniky a poskytovatele spravovaných služeb. Čtěte více

TP-Link představil snadno spravovatelný switch Omada ES208G pro firemní sítě

3. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link uvedla na trh model ES208G, který je součástí řady Omada Agile. Tento snadno spravovatelný osmiportový gigabitový switch je ideální pro kanceláře nebo malé a střední podniky. Nabízí jednoduchou integraci do platformy Omada SDN a pokročilé možnosti lokální a vzdálené centralizované správy. Čtěte více