Novinky od HP pro hráče

29. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Kromě herního softwaru a služeb OMEN představila společnost HP i nové monitory a další příslušenství včetně náhlavní soupravy OMEN Mindframe Prime, klávesnice OMEN Encoder nebo několika dalších produktů. Řada Pavilion Gaming se rozrůstá o stolní systém Pavilion Gaming Desktop, klávesnici Pavilion Gaming Keyboard 800 a notebook Pavilion Gaming 15, který je jako první svého druhu osazen procesorem AMD.

„OMEN je komunitní brand, který podporuje budování špičkového ekosystému toho nejlepšího hardwaru, softwaru, obsahu a služeb,“ uvedla Anne-Sophie Hadberg, General Manager EMEA Personal Systems, HP Inc. „S nejnovějším softwarem a hardwarem od HP, včetně OMEN Command Center, OMEN X 27 a Pavilion Gaming Desktop, hráči budou mít více ze hry, jejich herní schopnosti se posunou opět o něco dál a nepřestanou se nikdy zlepšovat.“

Aplikace OMEN Command Center kompatibilní s počítači s operačním systémem Windows 10, kterou si lze stáhnout z Windows Store, nyní nabízí řadu nových funkcí, které z ní dělají plnohodnotný herní hub.

 • Coaching je služba pro osobní počítače OMEN. V této fázi pro hru League of Legends a další hry se chystají. Jde o nástroj, který pomocí umělé inteligence (od Mobalytics) analyzuje hru, silné a slabé stránky hráče a dává tipy, jak se zlepšit.
 • S My Games mohou hráči spravovat a využívat své herní knihovny na všech zařízeních z jednoho místa; mají tak přístup ke všem svým oblíbeným hrám. My Games nabízí i monitoring hry v reálném čase a týdenní analýzy včetně tipů.
 • Funkce Profilesumožňuje tvorbu různých profilů na počítačích a příslušenství OMEN. Je kompatibilní také s klávesnicí OMEN Sequencer a myší OMEN Photon Mouse.
 • Se službou Rewards Beta (na technologii od Versus Systems), která je dostupná v USA, hráči hrají své oblíbené hry, zlepšují svoje herní dovednosti a soutěží s ostatními - a sbírají přitom odměny.

Monitor OMEN X 27 se chlubí Quad HD rozlišením (2 560 x 1 440), vysokým dynamickým rozpětím a 90%  barevnou škálou DCI P3. Jeho snímková frekvence (fps) drží krok s těmi nejrychlejšími počítači a vyhovuje požadavkům profesionálních hráčů. Jeho obnovovací frekvence 240Hz s dobou odezvy 1ms a certifikace AMDRadeonFreeSync 2 HDR jsou tak zárukou plynulého obrazu i při hraní v režimu HDR. A to vše v kombinaci s výrazným designem tenkého rámečku (na třech stranáchs), celokovovým, výškově nastavitelným stojanem a ambientním osvětlením, jehož intenzitu lze ovládat přes OMEN Command Center, i novou patentovanou funkcí podpory zaměřování, jejíž tvarové a barevné paramenty lze uživatelsky nastavovat.

Náhlavní souprava OMEN Mindframe Prime Headset přichází s několika vylepšeními: funkcí aktivního chlazení díky technologii FrostCap Technology, která v sobě zahrnuje i pasivní chlazení pomocí grafitového tepelného rozvaděče. Zabudovaný 7.1 Surround Sound s technologií C-Media Xear vytváří dojem prostorového zvuku. Mikrofony s technologií tlumení ruchů z okolí (ENC) jsou zárukou jasného a čistého přenosu hlasu doplňuje funkce OMEN Audio Lab, která je součástí  OMEN Command Center a poskytuje kontrolu nad z poslechem s 10pásmovým ekvalizérem.

Kromě modrých mechanických tlačítek známých z klávesnice OMEN 1100 bude nová klávesnice OMEN Encoder nabízet i tlačítka Cherry MX Red a Cherry MX Brown, která ocení zejména hráči, kteří chtějí rychlé a plynulé ovládání nebo tichý chod s malou dráhou zdvihu. Dále nechybí 100% ochrana proti tzv. ghostingu díky technologii N-key Rollover a integrace OMEN Command Center.

OMEN je i tradiční značkou lifestyleových doplňků pro hráče. Nedávno byla uvedena na trh řada OMEN Apparel a batoh OMEN X Transceptor. Kolekce OMEN Transceptor navazuje na tento trend s taškami a batohy OMEN Transceptor 17,3” Duffel Bag, 15” Rolltop Backpack, 15” Backpack, které uspokojí nároky cestujících hráčů. Nechybí ani pouzdro OMEN Transceptor Headset Case určené na přepravu náhlavní soupravy OMEN Mindframe Prime Headset.

Stolní systém Pavilion Gaming Desktop s objemem 15 litrů je navržen pro rozšiřitelnost a klade důraz i na ekonomiku prostoru. Konstrukce nabízí sloty až pro tři pevné disky, uživatelsky rozšiřitelnou paměť, grafické karty, síťové karty a Wi-Fi moduly. Na výběr jsou procesorové jednotky až do osmijádrového procesoru Intel i7 9. generace nebo osmijádrového AMD Ryzen 7 třetí generace, grafika až NVIDIA GeForce RTX 2070 včetně nejnovější RTX 2060 SUPER a až 32GB DDR4 paměti.

Herní notebook Pavilion Gaming 15 je osazen procesorem AMD (až po Ryzen 7) s tenkým a ostře řezaným černým šasí. Notebook je díky svým vlastnostem, jako je grafika až NVIDIA GeForce GTX 1660Ti s Max-Q, tenké rámečky, frekvence  displeje až144Hz a rozlišení 1 080p vhodný pro herní zábavu i pro tvorbu obsahu. Dva ventilátory, větší větrací otvor v zadním rohu a větší otvory přívodu vzduchu maximalizují proudění vzduchu pro optimální celkový výkon s ochranou proti přehřívání počítače i při dlouhé době chodu. Díky podpoře Wi-Fi 5 nabízí přenos dat rychlostí v řádu gigabitů.

Žádný počítač není kompletní bez klávesnice a Pavilion Gaming Keyboard 800 nabízí tichá a zároveň rychlá červená mechanická tlačítka se 100% ochranou proti tzv. ghostingu díky technologii N-key Rollover. Nechybí ani odnímatelná opěrka na zápěstí a čtyřzónové LED osvětlení s rychlou volbou světelných režimů.

Nové přírůstky herního ekosystému Pavilion Gaming jsou jako dělané pro nové herní monitory HP 22x a HP 24x. Oba nabízejí obnovovací frekvenci 144Hz a dobu odezvy 1ms, technologii AMD Radeon FreeSync, integrované reproduktory a nastavitelné stojany. Monitor HP 24x je G-SYNC Compatible a má ultra tenký rámeček.

Ceny a dostupnost

 • Cena a dostupnost monitoru OMEN X 27 bude v CZ/SK upřesněna později.
 • Náhlavní souprava OMEN Mindframe Prime Headset bude v CZ/SK v prodeji od října v bílé a černé barvě za cenu 3 990 Kč / 149 eur.
 • Cena a dostupnost klávesnice OMEN Encoder Keyboard bude v CZ/SK upřesněna později.
 • Tašky a batohy OMEN Transceptor budou v regionu EMEA v prodeji od září za ceny začínající na 1 099 Kč / 44,9 eur.
 • Pavilion Gaming Desktop bude v CZ/SK v prodeji od října za ceny začínající na 779 eur /19 990 Kč (AMD) a 799 eur /20 490 Kč  (Intel).
 • Notebook Pavilion Gaming 15 bude v CZ/SK v prodeji od října za ceny začínající na  659 eur / 16 990 Kč.
 • Klávesnice Pavilion Gaming Keyboard 800 je bude v CZ/SK dostupná za cenu 2 999 Kč / 64,99 eur.
 • Monitor HP 22x bude v CZ/SK v prodeji od října za cenu 3 990 Kč / 155 eur.
 • Monitor HP 24x bude v Cz/Sk v prodeji od rijen za cenu 5 190 Kč / 199 eur.
 • Služba Game Coaching je již dostupná v Command Center; služba Rewards bude dostupná Command Center v regionu EMEA od začátku roku 2020.
Video : 
Štítky: 
Gaming, Hry, HP Inc.

Podobné články

Genesis: myš Xenon 220

21. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Genesis)
Herní myš Genesis Xenon 220 je vybavena tichými spínači, které redukují úroveň hluku při hraní na minimum a umožní hráčům svádět počítačové bitvy dlouho do noci, aniž by rušili okolí. Myš má také ergonomický design a umožňuje pohodlné hraní po mnoho hodin v jednom kuse. Čtěte více

SteelSeries: klávesnice Apex 3 a Apex 5

18. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SteelSeries)
Společnost SteelSeries uvedla na trh dvojici herních klávesnic Apex 3 a Apex 5. Oba modely představují spolehlivé herní periferie pro náročné uživatele, které mají za cíl maximálně přiblížit inovace a výkon prémiových modelů SteelSeries širšímu okruhu hráčů. Čtěte více

GeForce Now: Cloudové hraní pro všechny oficiálně spuštěno

6. 2. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Nvidia)
Společnost Nvidia zrušila čekací listinu ve službě GeForce Now pro hraní PC her v cloudu a zpřístupnila tak cloudové hraní všem. Představeny také byly nové plány členství a podpora RTX. Čtěte více

Genesis: herní volant Seaborg 350

18. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Genesis)
Genesis Seaborg 350 je volant pro hráče, kteří mají závodění v krvi. Seaborg 350 zprostředkuje zážitek z řízení při klasickém hraním i ve virtuální realitě a svými funkcemi i zpracováním pomůže překonat i ty nejtěžší trasy. Čtěte více