Novicom představil nástroj pro vizualizaci síťové komunikace

2. 7. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing a Novicom)
Společnost Novicom, která vznikla už v roce 1994, měla vždy jasný cíl, a tím byla bezpečnost. Svědčí o tom i dva stávající produkty – MoNet a AddNet, které zajišťovaly monitoring a bezpečnost zákazníkovy infrastruktury. Nyní však jejich řešení doplnil nástroj BVS, tedy Business Visibility Suite.

Tento nástroj zajistí přehlednou vizualizaci síťových komunikací a modelování souvislostí business služeb s IT infrastrukturou. Jednoduše řečeno jde o produkt, který vizualizuje data v síti, o nichž uživatelé v podstatě ani neví, že existují. Tento nástroj umožní zodpovědným osobám činit informovaná rozhodnutí. Díky BVS totiž zjistí souvislosti mezi jednotlivými zařízeními a dokáží pak určit, jaké důsledky bude mít odpojení konkrétních stanic z důvodu údržby či bezpečnostního incidentu. Zodpovědná osoba tak například zjistí, jaké aplikace přestanou po odpojení serveru fungovat a může je včas nahradit z jiných zdrojů.

Řízení IT aktiv je základním předpokladem pro úspěšné zvládání incidentů v rychle se měnícím kybernetickém prostředí. Přehled nad komunikačními vztahy IP zařízení v čase poskytuje security analytikům i SOC operátorům informace pro servisní zásahy, rychlou identifikaci a šetření bezpečnostních událostí v síťové infrastruktuře.

Nástroj Novicom BVS propojuje svět IT technologií a business služeb organizace díky možnostem intuitivního modelování závislostí mezi těmito vrstvami. Hlavní výhodou je automatizovaný sběr metadat o síťových komunikačních vztazích mezi IT zařízeními s možností modelování zajišťovaných business služeb organizace.

BVS umožňuje uchovat následující vztahy:
-        business služby;
-        aplikační služby;
-        technické služby;
-        IT zařízení.

Business Visibility Suite je nástrojem pro okamžitý přehled a vizualizaci síťové komunikace IP zařízení pro rychlé šetření a identifikaci bezpečnostních událostí v infrastruktuře. Pomáhá rovněž porozumět dopadům incidentů na provozované business služby a předcházet bezpečnostním hrozbám.

S pomocí nástroje BVS od Novicomu se lze snadno zorientovat v reálném stavu vlastní IT infrastruktury a vztazích mezi IT aktivy (visibilita komunikací mezi síťovými zařízeními), a to díky automatizovanému zpracování síťové komunikace. Je možné tak získat vstupy pro okamžité řešení bezpečnostních incidentů v kontextu dopadu na provozované služby.

Novicom BVS nabízí následující dva funkční moduly:

-        BVS Network Edition – vizualizace aktuálního stavu IT infrastruktury a zachycení komunikací mezi IT zařízeními s uložením historie komunikací. Poskytuje představu o chování sítě – jaký typ provozu se v dané lokalitě vyskytuje.
-        BVS Business Edition – nadstavba nad síťovým modulem, která umožní modelování business služeb a jejich závislostí na IT infrastruktuře. Dává tak aktuální pohled na význam a kritičnost IT zařízení při provozování klíčových služeb pro koncové zákazníky.

Štítky: 

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více