Novicom ohlásil produkt ELISA Security Manager a další novinky

22. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Novicom)
Společnost Novicom v polovině června prostřednictvím online kanálů ohlásila nový přírůstek do svého portfolia i další inovace u svých klíčových produktů. Ke stávajícím řešením ADDNET a BVS přibyl nástroj ELISA Security Manager pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí.

Novicom se snaží postupně rozšiřovat své produktové portfolio tak, aby byl schopen naplnit svoji vizi aktivního SOCu. Do tohoto schématu jednoznačně zapadá potřeba vyřešit oblast sběru, ukládání a vyhodnocování systémových logů.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme v této oblasti našli nadmíru schopného partnera, společnost Datasys, která působí na českém IT trhu jako významný systémový integrátor a mezi jejíž činnosti patří rovněž vývoj moderních aplikací. Novicom teď má možnost převzít pomyslný štafetový kolík a navázat na dosavadní úspěchy jejího řešení ELISA,“ uvedl Jindřich Šavel, ředitel společnosti Novicom.

ELISA Security Manager je robustní, výkonné, zároveň však nákladově velmi efektivní řešení pro sběr, korelace a analýzu logů. Nástroj ELISA byl původně vyvíjen jako log management systém, který byl postupně rozšířen do komplexnějšího nástroje typu SIEM. Ocení jej nejen bezpečnostní správci, ale také správci zodpovědní za provoz systémů.

„Novicom a Datasys nalezly shodu v náhledu na budoucnost kybernetické bezpečnosti, která spočívá především v poskytování bezpečnosti jako služby. A právě do té ELISA jednoznačně zapadá. Nadále tedy bude ELISA vyvíjena společným úsilím obou společností a na trhu nabízena v České republice i zahraničí prostřednictvím partnerské sítě Novicomu,“ doplnil Pavel Štros, technický ředitel, Datasys.

ELISA je významnou součástí strategie Aktivní SOC (Security Operation Center), kterou se Novicom, se svými SOC partnery, snaží na trhu prosadit. ELISA, společně s řešením ADDNET pro efektivní správu síťových služeb a řízení přístupu do sítě, a s řešením BVS pro vizualizaci síťových zařízení včetně jejich návaznosti na business procesy, tvoří unikátní portfolio, které připravuje zákazníky k rychlému a bezproblémovému připojení ke službě SOC.

„Věříme, že kultivovaná partnerská síť Novicomu, moderní řešení ELISA pro správu logů a řízení bezpečnostních událostí (SIEM), a další produkty Novicomu v této oblasti (ADDNET a BVS) pomohou akcelerovat, dle našeho názoru, jediný ekonomicky přijatelný způsob řešení kybernetické ochrany – outsourcovaný aktivní bezpečnostní dohled – aktivní SOC,“ dodal Jindřich Šavel.

Kromě ohlášení nového produktu Novicom ELISA Security Manageru představili Jindřich Šavel (CEO, Novicom) a František Sobotka (Sales Director, Novicom) nové funkce u stávajících produktů ADDNET, BVS a APLLIANCE.

U řešení ADDNET, verze 3.1, vzniklo nové Alert centrum, které zjednodušuje administrativu spojenou s vyšetřováním incidentů a napomáhá automatizaci procesu investigace. Další změnou je pokročilá detekce podvržené MAC adresy. Detekce podvržení je v reálném čase prezentována v alert centru, prostřednictvím kterého je zajištěna rovněž následná reakce (např. operátorem SOCu). Novinkou v ADDNETU je rovněž mikrosegmentace a funkce Change of authority, která umožňuje okamžitou reakci na případné bezpečnostní incidenty v síti, například instantní odpojení zařízení od sítě.

Novicom BVS – Business Visibility Suite se dočkal nových funkcí ve verzi 1.5.3, kterými jsou konkrétně import nových scannerů zranitelnosti a vylepšení uživatelského prostředí (kompletní historie hostname na IP adrese, zobrazení komunikací pro business službu, zobrazení komunikací pro konkrétní zařízení a také možnost nastavení tloušťky hrany v business modulu pro zachycení důležitosti vazby mezi zařízeními a službami).

Změny se dotkly i Novicom appliance, což jsou virtuální nebo hardwarové platformy pro spolehlivý běh Novicom řešení ADDNET, BVS a ELISA. V souvislosti s uvedením výkonnějších Novicom appliance jsou uvolněny rovněž velmi výkonné ADDNET workservery.

Štítky: 

Profilová karta firmy

Novicom, s.r.o.

Novicom, s.r.o.

Novicom s.r.o. je česká společnost, která zaujímá významné postavení v oblasti tvorby nástrojů pro monitoring, správu a bezpečnost informačních technologií (IT) a komunikací.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Barracuda CloudGen Firewall nabízí nové funkce

15. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gesto Communications)
Stále více firem a organizací přechází na moderní flexibilní infrastrukturu SD-WAN, o jejíž bezpečnost se může starat např. nástroj Barracuda CloudGen Firewall. Jeho funkční možnosti byly aktuálně rozšířeny díky spolupráci Barracuda Networks s dánskou firmou Steinwurf ApS. Čtěte více

Nejzávažnější typy útoků na Průmysl 4.0

15. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Trend Micro)
Společnost Trend Micro zveřejnila výsledky svého nejnovějšího výzkumu. Bezpečnostní zpráva zaměřená na Průmysl 4.0 odhaluje, jak mohou pokročilí kybernetičtí zločinci využívat pro sabotáž chytrých výrobních prostředí netradiční, nové vektory útoku. Čtěte více

Zabezpečení Netgear Armor je nově součástí produktů s podporou Wi-Fi 6

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear nově integrovala bezpečnostní službu Armor do svých síťových produktů s podporou Wi-Fi 6. Kybernetické zabezpečení aktivně chrání domácí síť i veškerá k ní připojená zařízení před online hrozbami, jako jsou typicky viry, spamy, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Čtěte více

Flowmon představil novou generaci řešení pro monitorování a diagnostiku sítí

8. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Flowmon 11 přichází s vylepšenou ergonomií, která zefektivňuje řešení síťových problémů. Změny v UX umožňují síťovým týmům držet krok s rostoucími nároky na výkon a spolehlivost v digitálních prostředích. Vylepšená viditelnost napříč prostředími, předdefinované dashboardy a intenzivní zaměření na uživatele pomáhají týmům NetOps sladit jejich cíle s neustále se měnícími podmínkami trhu. Čtěte více