Novicom ohlásil produkt ELISA Security Manager a další novinky

22. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Novicom)
Společnost Novicom v polovině června prostřednictvím online kanálů ohlásila nový přírůstek do svého portfolia i další inovace u svých klíčových produktů. Ke stávajícím řešením ADDNET a BVS přibyl nástroj ELISA Security Manager pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí.

Novicom se snaží postupně rozšiřovat své produktové portfolio tak, aby byl schopen naplnit svoji vizi aktivního SOCu. Do tohoto schématu jednoznačně zapadá potřeba vyřešit oblast sběru, ukládání a vyhodnocování systémových logů.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme v této oblasti našli nadmíru schopného partnera, společnost Datasys, která působí na českém IT trhu jako významný systémový integrátor a mezi jejíž činnosti patří rovněž vývoj moderních aplikací. Novicom teď má možnost převzít pomyslný štafetový kolík a navázat na dosavadní úspěchy jejího řešení ELISA,“ uvedl Jindřich Šavel, ředitel společnosti Novicom.

ELISA Security Manager je robustní, výkonné, zároveň však nákladově velmi efektivní řešení pro sběr, korelace a analýzu logů. Nástroj ELISA byl původně vyvíjen jako log management systém, který byl postupně rozšířen do komplexnějšího nástroje typu SIEM. Ocení jej nejen bezpečnostní správci, ale také správci zodpovědní za provoz systémů.

„Novicom a Datasys nalezly shodu v náhledu na budoucnost kybernetické bezpečnosti, která spočívá především v poskytování bezpečnosti jako služby. A právě do té ELISA jednoznačně zapadá. Nadále tedy bude ELISA vyvíjena společným úsilím obou společností a na trhu nabízena v České republice i zahraničí prostřednictvím partnerské sítě Novicomu,“ doplnil Pavel Štros, technický ředitel, Datasys.

ELISA je významnou součástí strategie Aktivní SOC (Security Operation Center), kterou se Novicom, se svými SOC partnery, snaží na trhu prosadit. ELISA, společně s řešením ADDNET pro efektivní správu síťových služeb a řízení přístupu do sítě, a s řešením BVS pro vizualizaci síťových zařízení včetně jejich návaznosti na business procesy, tvoří unikátní portfolio, které připravuje zákazníky k rychlému a bezproblémovému připojení ke službě SOC.

„Věříme, že kultivovaná partnerská síť Novicomu, moderní řešení ELISA pro správu logů a řízení bezpečnostních událostí (SIEM), a další produkty Novicomu v této oblasti (ADDNET a BVS) pomohou akcelerovat, dle našeho názoru, jediný ekonomicky přijatelný způsob řešení kybernetické ochrany – outsourcovaný aktivní bezpečnostní dohled – aktivní SOC,“ dodal Jindřich Šavel.

Kromě ohlášení nového produktu Novicom ELISA Security Manageru představili Jindřich Šavel (CEO, Novicom) a František Sobotka (Sales Director, Novicom) nové funkce u stávajících produktů ADDNET, BVS a APLLIANCE.

U řešení ADDNET, verze 3.1, vzniklo nové Alert centrum, které zjednodušuje administrativu spojenou s vyšetřováním incidentů a napomáhá automatizaci procesu investigace. Další změnou je pokročilá detekce podvržené MAC adresy. Detekce podvržení je v reálném čase prezentována v alert centru, prostřednictvím kterého je zajištěna rovněž následná reakce (např. operátorem SOCu). Novinkou v ADDNETU je rovněž mikrosegmentace a funkce Change of authority, která umožňuje okamžitou reakci na případné bezpečnostní incidenty v síti, například instantní odpojení zařízení od sítě.

Novicom BVS – Business Visibility Suite se dočkal nových funkcí ve verzi 1.5.3, kterými jsou konkrétně import nových scannerů zranitelnosti a vylepšení uživatelského prostředí (kompletní historie hostname na IP adrese, zobrazení komunikací pro business službu, zobrazení komunikací pro konkrétní zařízení a také možnost nastavení tloušťky hrany v business modulu pro zachycení důležitosti vazby mezi zařízeními a službami).

Změny se dotkly i Novicom appliance, což jsou virtuální nebo hardwarové platformy pro spolehlivý běh Novicom řešení ADDNET, BVS a ELISA. V souvislosti s uvedením výkonnějších Novicom appliance jsou uvolněny rovněž velmi výkonné ADDNET workservery.

Štítky: 

Podobné články

Integrace firewallu dělá z platformy Nebula nejkomplexnější řešení pro cloudovou správu sítí malých a středních firem

12. 4. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks, která patří mezi špičky na trhu domácích a podnikových síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, rozšířila svou vlajkovou platformy Nebula o firewally řady USG FLEX. (PR článek) Čtěte více

Tech Data nabídne bezpečnostní řešení Sophos

14. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Tech Data informovala o uzavření smlouvy s kyberbezpečnostní společností Sophos, která patří mezi leadery v oblasti kyberbezpečnosti. Distributor tak rozšířil svou nabídku o řešení na ochranu koncových bodů a sítí i ochranu před ransomwarem. Čtěte více

Post-pandemický paradox: více řešení nezaručuje lepší ochranu

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Zpráva Cyber Protection Week firmy Acronis poukazuje na zvýšenou snahu organizací posílit v post-pandemickém období svou ochranu dat, avšak také na vysokou neefektivnost vynakládaných investic. Přestože 80 % organizací provozuje až 10 bezpečnostních řešení současně, více než polovina z nich zažila vloni výpadek v důsledku ztráty dat. Čtěte více

Kaspersky spouští kurzy reverzního inženýrství zaměřené na analýzu malwaru

12. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Společnost Kaspersky rozšířila své portfolio online školení pro profesionály v oblasti kybernetické bezpečnosti o kurz zaměřený na reverzní inženýrství. Je určen především těm, kteří už mají základní znalosti o analýze malwaru, a umožní jednotlivcům i týmům osvojit si dovednosti aplikovaného reverzního inženýrství z pohodlí domova. Čtěte více