Nové servery Huawei pro kritické aplikace

17. 5. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Společnost Huawei představila čtyřsoketové servery s novou generací procesorů Intel E7. Série 4P v3 serverů poskytuje až 60 výpočetních jader a paměť o kapacitě až 6 TB, což z nich činí platformu vhodnou pro kritické aplikace, jako jsou databáze, virtualizace, byznys inteligence a high performance computing.

Servery, nesoucí označení RH5885H V3, RH5885 V3 a CH242, přinášejí několik inovací. Patří k nim odolnost proti selhání systému či zrcadlení a přelévání paměti, které předchází v případě selhání paměťového hardwaru výpadkům systému. Systém podporuje plnou redundanci a údržbu za chodu u všech svých klíčových komponent, jako jsou napájecí zdroje, ventilátory a pevné disky, bez nutnosti otevírat kryt přístroje. Hot swap bez nutnosti otevření krytu podporují také některé sloty PCI, takže i výměnu zařízení připojených přes tato rozhraní lze provádět za běhu.

Integrovaný pokročilý software pro správu iMana monitoruje provoz systému, zobrazuje varování a predikuje chyby komponent. Pro lokalizaci poruch je k dispozici diagnostický panel.

Vlajkovou lodí nové série je server RH5885H V3, který podporuje čtyři procesory E7-4800 Intel Xeon v2. Maximální podporovaný počet jader na procesoru se zvýšil z 10 na 15 a maximální kapacita vyrovnávací paměti procesoru vzrostla z 30 MB na 37,5 MB. Za účelem maximalizace paralelního zpracování dat je podporováno až 60 jader a 120 vláken. V serveru může být nakonfigurováno až 96 paměťových modulů DIMM. Při použití 64GB modulů DIMM či maximální kapacita paměti 6 TB.

Server nabízí škálovatelnost podporující různé scénáře použití. Konfigurovat lze 16 karet PCIe, z nichž čtyři lze měnit za provozu. RH5885H V3 podporuje osm nebo 23 2,5" pevných disků. Dva interní porty USB jsou určeny pro předinstalaci Hypervizoru nebo pro šifrovací certifikát. Server nabízí též flexibilní konfiguraci vestavěných portů (LAN on motherboard, LOM), kde lze volit mezi gigabitovými metalickými nebo desetigigabitovými optickými Ethernet porty.

Nová generace serverů je navržena tak, aby optimalizovala využití energie. Úsporné technologie dynamicky nastavují frekvenci procesoru a napětí dle zátěže, což omezuje celkovou spotřebu serveru. Energetická účinnost snižuje provozní náklady - u serveru RH5885H V3 dosahuje energetická účinnost až 94 % při 50% zatížení zdroje (hodnota efektivity napájecího zdrojespadá do kategorie platinum). RH5885H V3 je úsporný i z hlediska chlazení, protože je navržen tak, aby kontinuálně pracoval ve 40 °C a vyzařované teplo bylo co nejmenší.

Nové servery jsou na českém trhu k dispozici od května 2014 prostřednictvím distributorů SWS a DNS.

Štítky: 
Servery, Huawei

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více