Nové servery Dell PowerEdge pomohou malým a středním firmám

19. 11. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Nabídka serverů Dell PowerEdge se ve své 13. generaci rozrostla o další modely. Čtveřice nových serverů pomůže malým a středním firmám s přípravou na budoucí růst.

S ohledem na nedávno publikovaný průzkum mezi osobami s pravomocí rozhodovat o IT vybavení je největším nedostatkem dnešních malých a středních podniků (SMB) na celém světě výkon, hardwarové kapacity a složitost IT. Nové servery Dell PowerEdge jsou tedy navrženy tak, aby situaci řešily a pomohly zákazníkům se zlepšením výkonu, adaptací na měnící se požadavky aplikací a zajistily lepší efektivitu.

„Dell má za sebou dlouhou historii s řešením potřeb malých a středních podniků,“ řekl Jed Scaramella, ředitel výzkumu Enterprise Servers v IDC. „Mainstreamové portfolio serverů Dellu roste a jejich nové vstupní modely PowerEdge dbají na přidanou hodnotu pro malé a střední podniky, které doufají v úsporu financí se současným snížením rizik.“

Nové servery Dell PowerEdge zahrnují rackové servery PowerEdge R330 a R230 a servery PowerEdge T330 a T130 v tower provedení. Vůbec poprvé poskytuje vstupní model T130 systém pro správu v podobě Dell OpenManage, který dodává malým a středním podnikům jednoduchost, je intuitivním nástrojem snižujícím čas pro nasazení až o 40 procent a poskytuje zefektivněnou správu. Nové servery poskytnou zákazníkům:

  • zvýšený výpočetní výkon napříč širokou škálou aplikací a možností výběru procesorů z nejnovější produktové řady Intel Xeon E3-1200 v5;
  • lepší reakční dobu díky DD4 pamětím, které dodávají o 33 % lepší výkon v porovnání s DDR3;
  • rychlejší získání přehledů dvojnásobným přístupem skrze PCIe Gen 3.0 sloty, které zrychlují výkon vstupu a výstupu;
  • dvojnásobný výkon u vstupových a výstupových operací za sekundu díky řešení PERC9 RAID řadičem nejnovější generace.

Nejnovější generace vstupních modelů PowerEdge

Dell PowerEdge servery přinášejí paměťové sloty DDR4 a možnost osazení až čtyř nebo osmi pevných disků podle zvoleného typu.

Nabídka serverů zahrnuje modely:

  • Dell PowerEdge R330 – víceúčelový rackový server vhodný pro malé podniky, vzdálené kanceláře velkých institucí a OEM zákazníky, kteří hledají vylepšenou hardwarovou dostupnost a provozuschopnost. PowerEdge R330 poskytuje až o 56 % více úložné kapacity než jeho předchozí generace.
  • Dell PowerEdge R230 – rackový server vhodný pro distribuční aplikace v malých podnicích, hostingové společnosti a OEM zákazníky. Server má o 100 % větší paměťovou kapacitu, trojnásobnou úložnou kapacitu a dvakrát větší I/O rozšíření oproti předchozí generaci.
  • Dell PowerEdge T330 – rozšiřitelný tower server, umístitelný i do racku, pro malé podniky a oddělení nebo vzdálené kanceláře velkých korporací, které vyžadují větší úložný prostor. PowerEdge T330 je navržen pro budoucí růst s až čtyřmi sloty pro DDR4 paměti a až osmi sloty pro 3,5palcové pevné disky.
  • Dell PowerEdge T130 –tower server pro řízení spolupráce a produktivity aplikací v malých a domácích kancelářích (SOHO). PowerEdge T130 poskytuje dvojnásobek kapacity paměti ve srovnání s předchozí generací serveru.

Nové PowerEdge servery mohou být zkombinovány s end-to-end portfoliem hardwaru, softwaru a služeb od Dellu, což je vhodnou volbou pro malé podniky, které se připravují na budoucí růst, a mohou tak získat flexibilitu a provozní úspory v jakémkoliv měřítku.

„Existuje více než 125 milionů SOHO a SMB zákazníků po celém světě, kteří pracují v náročných, rychle se měnících prostředích, přičemž většina z nich nemá k dispozici luxus v podobě specializovaného IT oddělení. Tito zákazníci požadují řešení, která jim pomohou připravit se na budoucí růst, řídit výkon aplikací a zvýšit efektivitu provozu IT," řekla Ashley Gorakhpurwalla, viceprezidentka a generální ředitelka Dell Server Solutions. „Dell pomáhá těmto zákazníkům dosáhnout jejich cílů po celá desetiletí. Naše nové vstupní modely serverů PowerEdge mají výkon, rozšiřitelnost a flexibilitu, která jim pomůže podnikat ještě efektivněji."

Servery Dell PowerEdge T130, T330, R230 a R330 jsou již dostupné.

Štítky: 

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více