Nové prémiové počítače HP Spectre a HP Elite

29. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP Inc. představilo nová zařízení ze svých prémiových řad HP Spectre a HP EliteBook. Nové spotřebitelské i firemní notebooky a periferie staví na stejných pilířích jako dosud – na prémiovém designu, výkonu, funkcích i zabezpečení.

Hliníkové šasi počítačů HP Spectre x360 13 a HP Spectre x360 15bude opět k dostání v matné šedočerné barvě s mědenými prvky, ale také v novém modrém odstínu se světle bronzovými prvky. Důraz byl kladen i na funkčnost designu, praktickou novinkou je port USB typu C umístěný na pravém zadním zkoseném rohu, který umožní lepší manipulaci s napájecím kabelem. Novinkou je také oboustranné zkosení hran, díky kterému lze počítač snadněji otevírat. Funkční je i ochranná mřížka reproduktorů – mikrootvory umožňují lepší průchod zvuku vyladěného společností Bang & Olufsen.

Stejný důraz jako u předchozí generace byl kladen na zabezpečení, jehož součástí je již známá volitelná funkce HP Sure View – integrovaný soukromý filtr minimalizující pozorovací úhly displeje. Novinkou je hardwarové tlačítko pro vypnutí webkamery.

Nová zařízení byla koncipována, aby byla stále připojená a vždy v pohotovosti. Ruku v ruce s tím jde výdrž na baterii, která v případě HP Spectre x360 13 činí až 22,5 hodiny (tedy o 37 % více než u předchozí generace) a v případě HP Spectre x360 15 až 17,5 hodiny. Volitelný gigabitový 4G LTE modul u 13palcové verze a u obou Wi-Fi s rychlostí stahování až 1 Gb/s umožní rychlé připojení v podstatě odkudkoliv. Systém napájení connected modern standby umí udržovat emaily, kalendáře i kontakty neustále aktuální a spustí a přihlásí uživatele téměř okamžitě pomocí čtečky otisků prstů nebo na hlasový pokyn.

Oba modely mohou přizpůsobit svůj výkon potřebám uživatelů díky HP Command Center, patentovanému řešení až se čtyřmi různými módy umožňujícími optimalizaci výkonnosti systému, rychlosti větráčků a chlazení podle používaných aplikací. V praxi tak lze ztišit větráčky například při sledování filmu nebo naopak zvýšit výkon při náročnější práci, jako je úprava fotografií.

Menší, třináctipalcový model, dostal inovovaný hardware v čele s nejnovější 8. generací procesorů Intel Core. Patnáctipalcová verze je naopak zatím nejvýkonnější konvertibilní notebook z řady HP Spectre, předchozí generaci výkonem poráží o celých 20 %. Těží přitom z nově řešeného chlazení, nejnovějších šestijádrových procesorů Intel Core 8. generace a volitelné grafiky NVIDIA GeForce GTX 1050Ti s technologií Max Q. Kromě toho nabízí různé varianty displeje včetně volitelného dotykového 4K displeje nebo až 650nitového FHD displeje (jednoho z nejjasnějších spotřebitelských panelů vůbec) a až dva porty Thunderbolt 3 podporující použití dvou 5K monitorů.

K desetiletému výročí rodiny Elite

Nový HP EliteBook x360 1040 G5 navazuje na desetiletou tradici portfolia zařízení s označením HP Elite. Jeho hliníkové šasi s anodizovanou povrchovou úpravou ukrývá 14palcový displej v 13palcovém těle. Nejen díky němu prošel náročnými testy odolnosti MIL-STD.

Nový model má až 17hodinovou výdrž na baterii, gigabitový 4G LTE modul, volitelný HP Outdoor Viewable Display s antireflexní úpravou a až 700nitovým panelem a volitelnou funkci HP Sure View, kterou lze použít stejně dobře uvnitř jako venku. Jedním z hlavních rozhodovacích faktorů při koupi nového počítače je zabezpečení – HP EliteBook x360 1040, ale i všechna ostatní zařízení z rodiny HP Elite patří mezi nejbezpečnější a nejlépe spravovatelná PC na světě díky hardwarově posílenému zabezpečení a funkcím jako HP Sure Start Gen 4 (jediný BIOS na světě schopný samoopravy) a Sure Recover with Embedded Reimaging, která uživateli umožní obnovit PC do bezproblémového stavu v řádu minut.

Co se hardwarového vybavení týče, dostal HP EliteBook x360 1040 také volitelný gigabitový 4G LTE modul, 8.generaci procesorů Intel Core, až 32GB paměť a až 2TB úložiště.

Kromě počítačů přidalo HP do své nabídky další dvě zařízení – dokovací monitor a myš. HP EliteDisplay E243d Docking Monitor představuje jednodušší a čistší alternativu k samostatným dokovacím stanicím s jediným USB-A nebo jediným napájecím USB-C kabelem pro přenos dat a videa a dostal také vyskakovací webkameru. Nová myš HP USB Fingerprint Mouse umožňuje díky čtečce otisků prstů odemknout počítač s Windows 10.

Cena a dostupnost

  • HP Spectre x360 13 bude v České republice dostupný v prosinci za cenu začínající na 29 990 Kč.
  • HP Spectre x360 15 bude v České republice dostupný v prosinci za cenu začínající na 47 590 Kč.
  • HP EliteBook x360 1040 bude v České republice dostupný v prosinci za cenu začínající na 34 990 Kč.
  • HP USB Fingerprint Mouse bude v České republice dostupná v únoru za 990 Kč.
  • HP EliteDisplay E243d Docking Monitor bude v České republice dostupný v lednu za 9 990 Kč.
Video : 
Štítky: 

Podobné články

O2 zvýhodňuje tarify pro připojení tabletů a notebooků

6. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
O2 v posledních měsících zaznamenalo zvýšenou spotřebu dat v přenosných zařízeních díky jejich využití pro práci a výuku z domova. Od července proto výrazně navyšuje data ve vylepšených tarifech O2 Data+ určených pro připojení tabletu nebo notebooku. Do nabídky zároveň zařazuje i neomezený tarif. Čtěte více

Miroslav Hrůza (Asus): Nebojíme se nových věcí

2. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Miroslav Hrůza, channel specialist ve společnosti Asus, nám prozradil, co společnost Asus nabízí svým partnerům i zákazníkům. Více prozradil o novém partnerském programu a taky o tom, proč by měla resellery spolupráce s Asusem zajímat. Čtěte více

Lenovo představilo novinky pro práci i zábavu

30. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Lenovo)
Společnost Lenovo představila zcela novou generaci zařízení napříč produktovými kategoriemi. Těšit se tak můžete na stolní počítače, počítače „vše v jednom“, notebooky i tablety. A rozhodně se máte na co těšit… Čtěte více

Acer představil novou značkou odolných notebooků a tabletů Enduro

25. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acer)
Odolné tablety a notebooky Acer Enduro jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysokou odolnost, snadnou přenositelnost a výkon, jaký vyžadují pracovníci pracující v terénu. Záchranáři a pracovníci průmyslové výroby najdou v modelu Acer Enduro N7 spolehlivého společníka pro svou práci, zatímco pořadatelé akcí a outdooroví nadšenci ocení tenký, lehký, a přitom odolný Enduro N3. Čtěte více