Nové Motoroly zaujmou cenou i výbavou

26. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Společnost Motorola rozšířila nabídku o nové smartphony řady moto g. Modely moto g73 5G, moto g53 5G, moto g23 a moto g13 byly navrženy tak, aby dokázaly nabídnout moderní design, moderní výbavu, kvalitní fotografie a další atraktivní vlastnosti jako prostorový zvuk. Všechny čtyři zařízení používají čistou verzi Androidu 13.
moto g73 5G

Smartphone moto g73 5G bude zákazníky lákat napokročilý systém fotoaparátů s 50 Mpx snímačem, který je za horšího osvětlení schopný díky technologii Ultra Pixel spojit čtyři pixely do jednoho velkého 2,0um (Ultra Pixelu). Hlavní snímač je doplněn ultraširokoúhlým objektivem, snímačem Macro Vision a hloubkovým fotoaparátem.  

Čelní straně přístroje dominuje 6,5" FHD+ displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a 86% poměrem obrazovky k tělu. Telefon (stejně jako další představené novinky) nabízí také multidimenzionální ozvučení Dolby Atmos (při poslechu prostřednictvím sluchátek i vestavěných stereo reproduktorů).

moto g73 5Gje osazenprocesorem MediaTek Dimensity 930 doplněným o 8 GB operační paměti. Samozřejmostí je podpora 5G. O výdrž telefonu se stará baterie s kapacitou 5 000 mAh a podporou 30 W nabíjení.

moto g53 5G

Model moto g53 5G rovněž nabízí 50Mpx snímač s technologií Quad Pixel a dedikovaným fotoaparátem Macro Vision pro detailní záběry. Platformu Snapdragon 480+ 5G doplňuje 4/6/8 GB paměti RAM. Telefon dále zaujme 6,5" displejem se 120 Hz obnovovací frekvencí a 5 000 mAhakumulátorem.

Aplikace Moto Secure a Family Space

Moto g73 5G i moto g53 5Gjsou dodávané se zabezpečením Thinkshield, které představuje další vrstvu zabezpečení a zvyšuje ochranu na každé úrovni od výroby až po každodenní využívání. Práci s bezpečnostními funkcemi usnadňuje aplikace Moto Secure, kde se shromažďují všechny důležité funkce zabezpečení a ochrany soukromí. Další nová aplikace, Family Space, je vyhrazeným „bezpečným prostorem“ pro (rodiče) a děti.  Program umožňuje nastavit limity času stráveného před obrazovkou, ovládat, které aplikace jsou přístupné, a dokonce vytvořit více uživatelských profilů.

moto g23

moto g23 nabízí 50Mpx snímač s technologií Quad Pixel v kombinaci s dedikovaným fotoaparátem Macro Vision a 125° ultraširokoúhlým objektivem. Jejich obsluhu (a třeba i prohlížení pořízených fotografií) usnadňuje 6,5" HD+ displej s úzkými rámečky a obnovovací frekvencí 90 Hz. Výkon smartphonu zajišťuje procesor MediaTek Helio G85. Energii lze případě potřeby rychle doplnit díky nabíjení TurboPower 30 W. Používání telefonu dále usnadňuje např. i snímač otisků prstů umístěný na boku telefonu.


moto g13

I model g13 přináší fotoaparát s 50Mpx hlavním snímačem v kombinaci s technologií Quad Pixel. V tomto případě jej však doplňuje Macro Vision, samostatný snímač hloubky a 8Mpx přední fotoaparát. Displej s úhlopříčkou 6,5" pracuje s rozlišením HD+ a s obnovovací frekvencí 90 Hz. Výkon telefonu propůjčuje procesor procesoru MediaTek Helio G85.

Software a bezpečnost

Všechna čtyři zařízení používají čistou verzi systému Android 13 bez softwarových nadstaveb anebo duplicitních aplikací. Systém zároveň nabízí mnoho způsobí nastavení. S funkcí Material You si mohou uživatelé např. přizpůsobit svoje aplikace podle barvy, tématu a jazyka. Funkce My UX pak dovoluje zařízení ovládat jednoduchými gesty.

Dostupnost a ceny v ČR

  • moto g13 bude dostupný v březnu ve dvou barvách (blue levander a matte charcoal) za 4 399 Kč;
  • moto g23 přijde na trh v březnu ve třech barvách (pearl white, steel blue a matte charcoal) a s cenou 5 599 Kč (verze 8GB/128GB);
  • moto g53 5G bude dostupný od února v barvě ink blue za 5 999 Kč.
  • moto g73 5G se začne prodávat v březnu v barvě midnight blue za 7 299 Kč.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Trh s chytrými telefony směřuje k oživení

22. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětové dodávky chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2023 meziročně snížily o 0,1 % na 302,8 milionu kusů. Přestože makroekonomická nejistota přetrvává, neboť trhy se potýkají s nízkou poptávkou, inflací a geopolitickým napětím, zdravé zásoby a pomalejší tempo poklesu povzbuzují některé producenty ke zvýšení výroby. Čtěte více

TTC apki se stává oficiálním distributorem odolných zařízení RugGear

8. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TTC apki)
Společnost TTC apki, která spadá do skupiny TTC, se stala oficiálním distributorem německého výrobce odolných mobilních zařízení RugGear pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Čtěte více

Neomezená mobilní data využívá dle ČTÚ už 22 % respondentů

7. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTÚ)
Český telekomunikační úřad se v průzkumu podrobněji zaměřil na mobilní trh. Mimo jiné jsme se tak dozvěděli, že služby virtuálních operátorů využívá téměř 11 % respondentů nebo, že 39 % respondentů vynakládá na měsíční provoz svého soukromého mobilu (soukromé SIM karty) 200 až 499 Kč. Jaké další skutečnosti průzkum odhalil? Čtěte více

Samsung spouští systém Dočasné zálohy v cloudu

2. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung spustila tzv. systém Dočasné zálohy v cloudu, což je snadný a bezpečný způsob, jak chránit a přesouvat důležitá data na telefonech či tabletech. Uživatelé modelů Samsung Galaxy tak nebudou muset mít o svá data obavy, ať už jde o fotografie, videa či dokumenty. Čtěte více