Nová obchodní příležitost v rezidenčním segmentu? IP interkomy

12. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: 2N Telekomunikace)
Průkopníkem v připojování domovních komunikátorů na síť jsou Češi. Když pražská společnost 2N uváděla před deseti lety svůj první dveřní IP interkom, konkurence v podstatě neexistovala. Dnes je 2N největším výrobcem těchto zařízení na světě a je zřejmé, že podobně jako v případě bezpečnostních kamer dochází k digitální revoluci i u dveří našich bytů a domů.

Pro resellery a systémové integrátory tento trend přináší zcela novou obchodní příležitost. A to nejen v prodeji produktů samotných, ale v prodeji a využívání s tím souvisejících služeb.

Návštěvu odbavíte v telefonu – za měsíční paušál

Obyvatelé moderních bytových domů a rezidenčních oblastí rádi investují do technologií, které zajistí bezpečnost, a přitom jsou uživatelsky příjemné. Proto se u dveří nových či rekonstruovaných budov velmi často instalují video interkomy, jejichž protějškem je pak v každém bytě vnitřní odpovídací jednotka. Návštěvníky, ať už dorazí ve dne nebo v noci, můžete z pohodlí domova dobře vidět a slyšet, než je vpustíte dovnitř. Tím ale možnosti IP řešení nekončí. Rezidenti si mohou za malý měsíční paušál připojit dveřní interkom do aplikace ve svém mobilním telefonu. Návštěvy tak lze odbavit i na dálku, případně je dokonce vpustit dovnitř. Dveřní komunikátor bývá totiž spojen se síťovou přístupovou jednotkou, která dokáže elektronicky otevřít dveře.

Pro integrátory se nabízí zajímavá příležitost – nejde totiž pouze o prodej produktu, ale o nabídku komplexní služby. Integrátor si může licence pro mobilní aplikaci nakoupit předem a postupně je nabídnout jednotlivým rezidentům podle jejich zájmu. To mu zajišťuje maximální flexibilitu, kdy dokáže požadavek nového rezidenta vzdáleně odbavit během jediného okamžiku. S ohledem na velikost projektu a počet rezidentů využívajících mobilní telefon jako odpovídací jednotku pro hovory z interkomu, může integrátor také požádat o zvýhodněnou projektovou cenu. Ta mu mimo jiné přináší i vyšší, opakující se příjem za poskytnuté služby.

Vzdálená správa interkomů a přístupů do domu

Integrátor zároveň může do bytového domu nabídnout komplexní servis, jehož součástí bude i vzdálená správa celého systému s pomocí cloudu. Stačí při tom jeden účet v cloudu, pod kterým má integrátor přehledně zobrazené všechny své instalace, vidí dostupné služby a v detailu každé své instalace vidí stavy všech připojených zařízení.

To, že lze interkomy nakonfigurovat vzdáleně, tedy bez další návštěvy technika, se vyplatí hlavně v případě jakýchkoli změn, které v bytových domech přirozeně nastávají často. Přístupové jednotky a interkomy mohou kontrolovat vstup nejen do hlavního vchodu, ale i do společných prostor, například do garáží, zahrady, kočárkárny či fitness centra. Evidenci přístupů, například připojení nové čipové karty či odebrání ztracené, lze zajistit na dálku díky webovému rozhraní konfiguračního nástroje.

Variabilita a otevřenost zajistí návrat zákazníků

Celý domovní systém IP přístupových jednotek a interkomů lze snadno rozšiřovat či inovovat – je takzvaně future-proof. Síťové interkomy u dveří jsou modulární a v závislosti na preferenci správce objektu a na požadovaném stupni zabezpečení je možné interkom osadit přístupovým modulem se čtečkou RFID karet, Bluetooth čtečkou, která je propojena s mobilní aplikací, biometrickou čtečkou a mechanickou či dotykovou klávesnicí pro zadání PIN kódu. Moduly lze v čase měnit či jimi rozšiřovat instalovaný interkom. Tím se dá na přání zákazníka zvyšovat stupeň zabezpečení vstupu do objektu a společných prostor. Lze je také propojit s domovním kamerovým systémem, který rezidentům na domácích odpovídacích jednotkách poskytne i pohled z jiného úhlu. Vnitřní odpovídací jednotky 2N se zase vyznačují jednotnými instalačními krabicemi. Pokud si rezident pro začátek vystačí pouze s audio variantou a poté se rozhodne pro vyšší model s videem, zařízení se jednoduše vymění bez nutnosti instalačního zásahu.

Štítky: 

Podobné články

Připravte své zákazníky na letní sezónu 2019 již teď

26. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Zyxel)
Letošní letní sezona je jistě za námi. Globální hospodářský růst v kombinaci s krásným letním počasím přispěl ke zvýšenému zájmu o dovolené a cestování. Hotely po celé Evropě příští rok očekávají rekordní obsazenost, která odráží snahu lidí maximálně využít svůj volný čas. Čtěte více

Drát nebo bezdrát? A není to jedno?

21. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Hewlett Packard Enterprise)
V oblasti přístupových sítí dochází v poslední době k významným koncepčním změnám, které jsou způsobené novými a staronovými IT trendy. Asi nikoho nepřekvapí očekávání mobility, kterou uvedl již před více než deseti lety Apple se svým prvním iPhonem. Enormní dopad do našeho osobního života se všemi pozitivy a negativy lze jen těžko přehlédnout. Čtěte více

Revoluční správa firemní sítě

19. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Netgear)
Nastavení a správa síťových produktů znamenají pro mnoho malých a středních firem časově a finančně náročný proces, jenž navíc vyžaduje i značné odborné znalosti. Vedoucí pracovníci těchto firem se přitom spíše než technologiím chtějí věnovat rozvoji svého byznysu, a tak hledají především jednoduchá IT řešení, která by snadno a flexibilně pokryla jejich síťové potřeby a co nejméně zatěžovala jejich rozpočty. Čtěte více

Virtuální záplatování přináší nové obchodní příležitosti v oblasti bezpečnosti

17. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Trend Micro)
Informační technologie, obzvláště pak operační systémy a softwarové aplikace, jsou i přes snahu výrobců stále plné chyb. A kvůli stále většímu tlaku na rychlejší vývoj, efektivitu a snižování nákladů jejich počet i závažnost bohužel roste. Čtěte více