Nová obchodní příležitost v rezidenčním segmentu? IP interkomy

12. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: 2N Telekomunikace)
Průkopníkem v připojování domovních komunikátorů na síť jsou Češi. Když pražská společnost 2N uváděla před deseti lety svůj první dveřní IP interkom, konkurence v podstatě neexistovala. Dnes je 2N největším výrobcem těchto zařízení na světě a je zřejmé, že podobně jako v případě bezpečnostních kamer dochází k digitální revoluci i u dveří našich bytů a domů.

Pro resellery a systémové integrátory tento trend přináší zcela novou obchodní příležitost. A to nejen v prodeji produktů samotných, ale v prodeji a využívání s tím souvisejících služeb.

Návštěvu odbavíte v telefonu – za měsíční paušál

Obyvatelé moderních bytových domů a rezidenčních oblastí rádi investují do technologií, které zajistí bezpečnost, a přitom jsou uživatelsky příjemné. Proto se u dveří nových či rekonstruovaných budov velmi často instalují video interkomy, jejichž protějškem je pak v každém bytě vnitřní odpovídací jednotka. Návštěvníky, ať už dorazí ve dne nebo v noci, můžete z pohodlí domova dobře vidět a slyšet, než je vpustíte dovnitř. Tím ale možnosti IP řešení nekončí. Rezidenti si mohou za malý měsíční paušál připojit dveřní interkom do aplikace ve svém mobilním telefonu. Návštěvy tak lze odbavit i na dálku, případně je dokonce vpustit dovnitř. Dveřní komunikátor bývá totiž spojen se síťovou přístupovou jednotkou, která dokáže elektronicky otevřít dveře.

Pro integrátory se nabízí zajímavá příležitost – nejde totiž pouze o prodej produktu, ale o nabídku komplexní služby. Integrátor si může licence pro mobilní aplikaci nakoupit předem a postupně je nabídnout jednotlivým rezidentům podle jejich zájmu. To mu zajišťuje maximální flexibilitu, kdy dokáže požadavek nového rezidenta vzdáleně odbavit během jediného okamžiku. S ohledem na velikost projektu a počet rezidentů využívajících mobilní telefon jako odpovídací jednotku pro hovory z interkomu, může integrátor také požádat o zvýhodněnou projektovou cenu. Ta mu mimo jiné přináší i vyšší, opakující se příjem za poskytnuté služby.

Vzdálená správa interkomů a přístupů do domu

Integrátor zároveň může do bytového domu nabídnout komplexní servis, jehož součástí bude i vzdálená správa celého systému s pomocí cloudu. Stačí při tom jeden účet v cloudu, pod kterým má integrátor přehledně zobrazené všechny své instalace, vidí dostupné služby a v detailu každé své instalace vidí stavy všech připojených zařízení.

To, že lze interkomy nakonfigurovat vzdáleně, tedy bez další návštěvy technika, se vyplatí hlavně v případě jakýchkoli změn, které v bytových domech přirozeně nastávají často. Přístupové jednotky a interkomy mohou kontrolovat vstup nejen do hlavního vchodu, ale i do společných prostor, například do garáží, zahrady, kočárkárny či fitness centra. Evidenci přístupů, například připojení nové čipové karty či odebrání ztracené, lze zajistit na dálku díky webovému rozhraní konfiguračního nástroje.

Variabilita a otevřenost zajistí návrat zákazníků

Celý domovní systém IP přístupových jednotek a interkomů lze snadno rozšiřovat či inovovat – je takzvaně future-proof. Síťové interkomy u dveří jsou modulární a v závislosti na preferenci správce objektu a na požadovaném stupni zabezpečení je možné interkom osadit přístupovým modulem se čtečkou RFID karet, Bluetooth čtečkou, která je propojena s mobilní aplikací, biometrickou čtečkou a mechanickou či dotykovou klávesnicí pro zadání PIN kódu. Moduly lze v čase měnit či jimi rozšiřovat instalovaný interkom. Tím se dá na přání zákazníka zvyšovat stupeň zabezpečení vstupu do objektu a společných prostor. Lze je také propojit s domovním kamerovým systémem, který rezidentům na domácích odpovídacích jednotkách poskytne i pohled z jiného úhlu. Vnitřní odpovídací jednotky 2N se zase vyznačují jednotnými instalačními krabicemi. Pokud si rezident pro začátek vystačí pouze s audio variantou a poté se rozhodne pro vyšší model s videem, zařízení se jednoduše vymění bez nutnosti instalačního zásahu.

Štítky: 

Podobné články

Ťažká úloha: Ušetriť terabajty zálohovaných dát a zároveň ochrániť pred ransomwarem

31. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Dá sa to vôbec? Dnes máte vo vašej firme (malej, strednej či veľkej) dáta určite aspoň na dvoch miestach – na počítačoch a v cloude, napr. G Suite či Office 365. Zálohujete? Super! A ako? Pravdepodobne máte hardvér a k tomu zálohovací softvér. A predpokladáme, že súbory na G Suite (vrátane kalendárov či e-mailov) alebo Office 365 nezálohujete vôbec, všakže? A čo v prípade, že sa objaví hrozba ransomware a niektorý z počítačov vašich kolegov zostane zašifrovaný? Čtěte více

Big SafeBox Data a QNAP nabízejí zálohovací řešení ve shodě s GDPR

22. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a QNAP)
Společnost Big SafeBox Data zavedla ve Španělsku datové centrum QNAP NAS, aby mohla nabízet zálohovací řešení pro kanál QNAP ve shodě s nařízením GDPR. Čtěte více

Železnice Slovenské republiky udržují svá data v pohybu s mimořádnou dostupností díky technologiím Veeam

15. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Veeam)
Železnice Slovenské republiky (ŽSR), které mají v sousedním státě na starosti správu a provoz klíčové dopravní, telekomunikační a rádiové infrastruktury, využívají řešení společnosti Veeam Software k zajištění permanentní dostupnosti na národních a regionálních tratích v délce téměř 3 600 kilometrů. Čtěte více

Jak zákazníky zaujmout komplexním zálohovacím řešením

13. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Acronis)
Zákazníci jsou v současné době stále náročnější a jako prodejce řešení IT bezpečnosti musíte zaujmout řešeními a službami, které se odlišují od běžné konkurence. Například v oblasti zálohování dnes již nezískáte pozornost jen prostým zálohováním a obnovou, musíte ukázat něco navíc. Zákazníky můžete ohromit například přidanou ochranou proti ransomwaru, bezpečným úložištěm a schopností obnovy v řádu minut. Čtěte více