Nová generace softwaru od Safeticy si posvítí na vnitřní hrozby úniku dat

6. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Safetica)
Společně s přechodem na hybridní pracovní režim a práci na dálku začaly firmy řešit kyberbezpečnost více než kdy předtím. Na to reaguje česká bezpečnostní firma Safetica představením nejnovější generace svého bezpečnostního softwaru Safetica ONE, který se zaměřuje právě na vnitřní hrozby.

Brněnská Safetica si vybudovala reputaci svým bezpečnostním softwarem Safetica DLP zaměřeným na ochranu před únikem dat (Data Loss Prevention). Nedávno se zařadila mezi lídry ve srovnání DLP produktů na Software Reviews, a to například díky své nenáročné implementaci. Software Safetica v současnosti využívají klienti ve více než 120 zemích světa. V loňském roce společnost vyrostla o 56 % a v rychlém růstu pokračuje i letos. Za prvních šest měsíců rostla o více než 72 % oproti minulému roku.

Růst by měly ještě urychlit nové produkty orientované na ochranu před vnitřními hrozbami pro citlivá firemní data (Insider Threat Protection) – nová generace softwaru Safetica ONE totiž dokáže vyhodnotit riziko úniku nezávisle na úrovni bezpečnostní klasifikace dat a poskytnout tak komplexní ochranu.

Hlavním nebezpečím pro firemní data je nesprávné nakládání s nimi

Safetica ONE se stává novou vlajkovou lodí společnosti, která v sobě kombinuje osvědčené Data Loss Prevention postupy a moderní Insider Threat Protection přístup vyhodnocující behaviorální ukazatele. Klasické funkce, jako je klasifikace citlivých dat a blokování jejich neoprávněného vynesení mimo firmu, doplní analýza rizika či detekce podezřelého nakládání s daty. Kombinací obou přístupů dokáže Safetica ONE identifikovat riziko a varovat uživatele hodiny či dny před tím, než se promění ve skutečný bezpečnostní incident.

Mezi strategické nové funkce patří například vylepšená inspekce obsahu, optické rozlišování znaků, detekce rizika a integrace API s nástroji pro datovou analytiku jako je PowerBI či Tableau. Vylepšená inspekce obsahu pomáhá zefektivnit proces prevence ztráty dat. Díky využití více platforem rozšíří tuto ochranu i mimo systémy Windows. Nový neinvazivní pre-scanning odlehčuje technologickou zátěž a minimalizuje dopad na produktivitu uživatelů. Zmíněné optické rozlišování znaků nově dokáže rozeznat citlivá data i v PDF souborech a obrázcích.

Novou generaci softwaru Safetica ONE doplňuje již dříve spuštěná odlehčená cloudová Safetica NXT. Ta funguje na SaaS modelu, zákazníci ji tedy mohou využívat za pravidelné předplatné.

„Díky nabídce společnosti Safetica je teď bezpečnost dostupná pro každou firmu. Máme radost, že můžeme představit nový přístup Insider Threat Protection, který přidává nové a flexibilní bezpečnostní funkce k našemu osvědčenému Data Loss Protection,“ vysvětlil nový směr bezpečnostních produktů Richard Brulík, CEO Safetica.

Nový myšlenkový směr kyberbezpečnosti Safetica podtrhává novým brandem

Produkty Safetica se mohou pochlubit také aktualizovaným uživatelským rozhraním, které jednak přináší intuitivnější ovládání a jednak reflektuje novou vizuální identitu a brand celé společnosti. Ta podtrhuje celý myšlenkový přechod firmy od prevence úniků dat k ochraně před vnitřními hrozbami a novou cloudovou éru společnosti. Nové logo společnosti doplňuje malý piktogram štítu symbolizující data a ochranu. Spolu s rebrandingem spouští Safetica také nové webové stránky.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Bezpečnost, DLP, Ze světa firem, Safetica Technologies

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Třetina zaměstnanců v práci sdílí hesla, otevírá neznámé přílohy nebo jinak ohrožuje bezpečnost

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Třetina českých zaměstnanců porušuje zásady bezpečného chování na internetu a své zaměstnavatele tak vystavuje zvýšenému riziku online podvodu nebo hackerského útoku. Lidé například navzájem sdílejí přihlašovací údaje do firemních systémů, zasílají pracovní dokumenty soukromým e-mailem či přes sociální sítě nebo k práci využívají neschválené soukromé počítače či telefony. Čtěte více