Nová cloudová platforma HP usnadňuje integraci papíru a digitálních technologií

19. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Aplikace HP Workpath a HP Command Center umožňují partnerům a zákazníkům HP vytvářet, řídit a obsluhovat aplikace, které podstatně urychlují stereotypní firemní procesy jako je vyplňování vyúčtování pracovních cest či digitální archivace dokumentů. Kromě toho HP rozšířilo i své portfolio tiskáren pro formát A3 a zavedlo nové bezpečnostní funkce.

HP Workpath je nová cloudová platforma a vývojový ekosystém, jenž umožňuje distributorům tiskáren, vývojářům a zákazníkům vytvářet aplikace, které usnadňují podnikové procesy. Partneři HP mohou nyní vytvářet nové aplikace podobné těm, jaké známe z mobilních telefonů. Mají také přístup k existujícím aplikacím a mohou je instalovat přímo do multifunkčních tiskáren. Nyní lze například:

  • Skenovat paragony a odeslat vyúčtování přímo z aplikace Concur na tiskárně.
  • Skenovat papírovou fakturu přímo do aplikace Sage Intacct na tiskárně, přiložit ji k objednávce a odeslat.
  • Skenovat papírový dokument a pomocí aplikace v tiskárně jej uložit do sdílené složky Microsoft Teams nebo Google Docs.

V současné době na HP Workpath pracuje více než 300 vývojářů, přičemž 50 aplikací je již připraveno – a to včetně průmyslových aplikací pro zdravotnictví, vzdělávání a státní správu. HP očekává, že do začátku roku 2020 bude mít přibližně 70 aplikací.

Až doposud byl proces instalace zařízení a softwaru pro MFP tiskárny náročný na práci. Pracovníci IT musí ručně konfigurovat každé zařízení přímo v místě instalace. HP Command Center je cloudová platforma, která poskytovatelům služeb umožňuje spravovat MFP tiskárny a vzdáleně nasazovat aplikace HP Workpath. Rovněž partnerům umožňuje konkurovat nabídkami, které obsahují funkce HP Workpath, čímž zákazníkům přináší řešení s vyšší hodnotou.

Nová řada tiskáren HP Color LaserJet Enterprise MFP M776 a HP Color LaserJet Enterprise M856 poskytuje věrný barevný výstup vhodný např. pro tisk marketingových materiálů a profesionálních dokumentů. Nový vylepšený režim tisku poskytuje širší škálu barev a lesku pro návrhy, brožury a další marketingové materiály. Technologie Custom Color Manager od HP navíc přesně kalibruje barevný výstup u libovolné kombinace dokumentů a zařízení – bez drahých systémů přizpůsobení barev.

Společnost HP dále představila tiskárnu HP Color LaserJet Managed E85055, a verzi Managed modelu řady 800. Nové tiskány přinášejí nižší náklady na stránku a funkce navržené speciálně pro potřeby smluvních poskytovatelů služeb.

Vylepšeny byly i bezpečnostní funkce, které zjednodušují správu zabezpečení fondu tiskáren v partnerských kanálech. Security Manager 3.4 s podporou protokolu SCEP (Simple Certificate Enrollment Protocol) nyní poskytuje přístup k širšímu portfoliu certifikačních autorit a zjednodušuje proces vydávání certifikátů pro zařízení ve fondu. Integrace HP Essential Security Policy do služby HP Smart Device Services (SDS) navíc umožňuje zvyšovat zabezpečení celé IT sítě.

Dostupnost

  • Rozšířené portfolio tiskáren pro formát A3 od HP je v prodeji od začátku listopadu 2019.
  • HP Workpath je pro HP Premier partnery, vývojáře i zákazníky na celém světě k dispozici od 22. října 2019. Řešení HP Command Center by mělo být k dispozici pro HP Premier partnery po celém světě v průběhu listopadu 2019.
  • Vylepšené funkce zabezpečení jsou již nyní k dispozici partnerským kanálům. Očekává se, že podpora SCEP pro HP JetAdvantage Security Manager bude k dispozici v prosinci 2019.

Podobné články

Epson v showroomu Igepa předváděl svou první UV LED plochou signage tiskárnu

1. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Na konci června se v prostorách showroomu společnosti Igepa uskutečnilo neformální setkání, na němž společnost Epson poprvé v České republice prezentovala svou první UV LED plochou signage tiskárnu SureColor SC-V7000. Účastníci setkání si kromě zajímavé prezentace mohli také vyzkoušet, jak toto unikátní zařízení funguje. Čtěte více
Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery v Canonu

Petr Hnilička (Canon): Směřujeme ke správné podobě kanceláře bez papíru

24. 6. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Budoucnost práce bez papíru. Jak k tomuto ideálu postupuje společnost i firmy a jaké jim k tomu může poskytnout společnost Canon řešení a nástroje? Nejenom na to nám odpovídal Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery z firmy Canon. Čtěte více

Už nemusíte volit mezi spolehlivostí, funkcemi a zabezpečením

21. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Potřebujete spolehlivou tiskárnu, která bude poskytovat kvalitní výstupy dnes i po mnoho dalších let? Nebojte se mít velká očekávání – pokročilá stolní tiskárna ZD421 od Zebra Technologies nabízí funkce, flexibilitu, spolehlivost a bezpečnost, jakou potřebujete nyní i do budoucna. Tiskárna je díky exkluzivnímu balíku softwarových nástrojů Zebra Print DNA jednoduchá na nastavení, provoz, správu a údržbu – na místě i vzdáleně. Čtěte více
Epson L8180

Epson: multifunkce EcoTank L8160 a L8180

6. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson představil nové prvotřídní tiskárny EcoTank bez inkoustových kazet pro tvůrčí nadšence. Bezdrátové multifunkční tiskárny EcoTank L8160 a L8180 používají šestibarevné inkousty Epson Claria ET Premium, čímž umožňují tisk fotografií a dokumentů při nízkých provozních nákladech a jsou vhodné pro nadšence z řad amatérských fotografů. Čtěte více