Nová cloudová platforma HP usnadňuje integraci papíru a digitálních technologií

19. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Aplikace HP Workpath a HP Command Center umožňují partnerům a zákazníkům HP vytvářet, řídit a obsluhovat aplikace, které podstatně urychlují stereotypní firemní procesy jako je vyplňování vyúčtování pracovních cest či digitální archivace dokumentů. Kromě toho HP rozšířilo i své portfolio tiskáren pro formát A3 a zavedlo nové bezpečnostní funkce.

HP Workpath je nová cloudová platforma a vývojový ekosystém, jenž umožňuje distributorům tiskáren, vývojářům a zákazníkům vytvářet aplikace, které usnadňují podnikové procesy. Partneři HP mohou nyní vytvářet nové aplikace podobné těm, jaké známe z mobilních telefonů. Mají také přístup k existujícím aplikacím a mohou je instalovat přímo do multifunkčních tiskáren. Nyní lze například:

  • Skenovat paragony a odeslat vyúčtování přímo z aplikace Concur na tiskárně.
  • Skenovat papírovou fakturu přímo do aplikace Sage Intacct na tiskárně, přiložit ji k objednávce a odeslat.
  • Skenovat papírový dokument a pomocí aplikace v tiskárně jej uložit do sdílené složky Microsoft Teams nebo Google Docs.

V současné době na HP Workpath pracuje více než 300 vývojářů, přičemž 50 aplikací je již připraveno – a to včetně průmyslových aplikací pro zdravotnictví, vzdělávání a státní správu. HP očekává, že do začátku roku 2020 bude mít přibližně 70 aplikací.

Až doposud byl proces instalace zařízení a softwaru pro MFP tiskárny náročný na práci. Pracovníci IT musí ručně konfigurovat každé zařízení přímo v místě instalace. HP Command Center je cloudová platforma, která poskytovatelům služeb umožňuje spravovat MFP tiskárny a vzdáleně nasazovat aplikace HP Workpath. Rovněž partnerům umožňuje konkurovat nabídkami, které obsahují funkce HP Workpath, čímž zákazníkům přináší řešení s vyšší hodnotou.

Nová řada tiskáren HP Color LaserJet Enterprise MFP M776 a HP Color LaserJet Enterprise M856 poskytuje věrný barevný výstup vhodný např. pro tisk marketingových materiálů a profesionálních dokumentů. Nový vylepšený režim tisku poskytuje širší škálu barev a lesku pro návrhy, brožury a další marketingové materiály. Technologie Custom Color Manager od HP navíc přesně kalibruje barevný výstup u libovolné kombinace dokumentů a zařízení – bez drahých systémů přizpůsobení barev.

Společnost HP dále představila tiskárnu HP Color LaserJet Managed E85055, a verzi Managed modelu řady 800. Nové tiskány přinášejí nižší náklady na stránku a funkce navržené speciálně pro potřeby smluvních poskytovatelů služeb.

Vylepšeny byly i bezpečnostní funkce, které zjednodušují správu zabezpečení fondu tiskáren v partnerských kanálech. Security Manager 3.4 s podporou protokolu SCEP (Simple Certificate Enrollment Protocol) nyní poskytuje přístup k širšímu portfoliu certifikačních autorit a zjednodušuje proces vydávání certifikátů pro zařízení ve fondu. Integrace HP Essential Security Policy do služby HP Smart Device Services (SDS) navíc umožňuje zvyšovat zabezpečení celé IT sítě.

Dostupnost

  • Rozšířené portfolio tiskáren pro formát A3 od HP je v prodeji od začátku listopadu 2019.
  • HP Workpath je pro HP Premier partnery, vývojáře i zákazníky na celém světě k dispozici od 22. října 2019. Řešení HP Command Center by mělo být k dispozici pro HP Premier partnery po celém světě v průběhu listopadu 2019.
  • Vylepšené funkce zabezpečení jsou již nyní k dispozici partnerským kanálům. Očekává se, že podpora SCEP pro HP JetAdvantage Security Manager bude k dispozici v prosinci 2019.
Štítky: 

Podobné články

Konica Minolta: tiskárny řady bizhub 4000i a 5000i

1. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Konica Minolta pokračuje v inovaci tiskových zařízení v segmentu A4. Po barevných strojích řady i-Series uvedených na trh letos v létě byly nyní představeny také černobílé modely. Mezi novinky patří dvě černobílé tiskárny a dvě multifunkční zařízení. Vhodné jsou zejména pro výrobní podniky, logistické firmy či účetní společnosti, a to jak samostatně, tak jako doplněk stávající tiskové infrastruktury. Čtěte více

Canon: multifunkce PIXMA G7040

30. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Tiskárna Canon PIXMA G7040 vybavená automatickým podavačem předloh a doplňovacími nádržkami na inkoust zvyšuje produktivitu, nabízí vysokou výtěžnost inkoustu a nízkonákladový tisk. Zařízení je tak vhodné např. pro zvýšení hospodárnosti provozu v malých firmách a domácích kancelářích. Čtěte více

Lehkomyslnost při tisku dokumentů – české firmy se vymykají bezpečnostním trendům

26. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Každá ztráta citlivých informací může mít pro firmu dalekosáhlé finanční i strategické důsledky, proto by v dnešním online propojeném světě bezpečnost a ochrana dat měly být pro podniky hlavní prioritou. Týká se to i tisku, a o to víc je proto překvapující, že zaměstnanci poloviny českých firem stále mohou např. tisknout na centrálním multifunkčním zařízení okamžitě po odeslání dokumentu, tedy bez ověření uživatele. Čtěte více

IDC: Prodej tiskáren a multifunkcí v západní Evropě klesal v objemu, ale rostl v tržbách

18. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej tiskáren a multifunkcí v západní Evropě během třetího čtvrtletí letošního roku meziročně v počtu prodaných zařízení poklesl o 4,9 % na 4,6 milionu zařízení. Navzdory propadu prodeje o 236 000 kusů byl však zaznamenán nárůst tržeb, které v souhrnu činily 2,1 miliardy UDS (nárůst o pět procent). Čtěte více