Notebooky vyrobené z plastů, které by jinak skončily v oceánech

1. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. představila modernizované modely řady Pavilion, jejichž cílem je upoutat pozornost a zároveň dále posunout společnost směrem k udržitelnější budoucnosti. Nová zařízení jsou totiž prvními spotřebitelskými počítači společnosti, při jejichž výrobě byly použity recyklované plasty a plasty, které by jinak skončily v oceánech.

Notebooky HP Pavilion 13, HP Pavilion 14 a HP Pavilion 15 se vyznačují novým designem s tónovanými barevnými bloky a jsou prvními spotřebitelskými notebooky HP osazenými procesory Intel Core 11. generace a grafickými kartami Intel Iris Xe.

Ještě nikdy nebyly pro generaci Z osobní počítače natolik nepostradatelné. Lidé je používají, aby mohli být v kontaktu s přáteli a s rodinou, aby se mohli bavit a učit v digitálních učebnách. Během koronavirové epidemie tráví na svém osobním počítači týdně o téměř 10 hodin více času než dříve a více než polovina z nich používá osobní počítač častěji než telefon. Nejnovější řada Pavilion přináší hvězdný výkon, pohlcující zážitek ze zábavy a mobilitu, která vyhovuje způsobu, jakým svůj osobní počítač používají, a prostředí, v němž ho používají.

Klíčovým faktorem, na který se společnost HP v celém portfoliu svých počítačů a řešení zaměřuje, je i nadále udržitelnost. Nové počítače řady Pavilion se vyznačují tím, že při výrobě reproduktorových skříní byly použity recyklované materiály a plasty, které by jinak skončily v oceánech. Jejich použitím v těchto zařízeních se podle odhadů zabrání tomu, aby v oceánech nebo na skládkách skončilo přibližně 92 000 plastových lahví. Také krabice a vláknité výplně, použité v obalech nových zařízení, se vyrábějí výhradně z materiálů z udržitelných zdrojů a jsou recyklovatelné. Notebooky mají také certifikace EPEAT Silver a Energy Star.

Nejnovější osobní počítače Pavilion jsou inspirovány uměním. Díky čistým liniím a sochařským prvkům s atraktivními hranami přesýpacích hodin mohou uživatelé zařízení snadno otevřít ze všech tří stran. V zájmu redesignu řady Pavilion mají tato zařízení bezešvé trojrozměrné kovové šasi, eliminující dělicí linie a vytvářející elegantní a čistý vzhled. Pavilion 15 nabízí 86% poměr obrazovky k tělu. Displeje mají trojstranný mikrohranný rámeček, Pavilion 13 nabízí buď rozlišení Full HD, nebo Ultra HD, zatímco Pavilion 14 a Pavilion 15 panel s rozlišením HD, nebo Full HD. Zařízení také podporují HDR či HEVC.

Zařízení se také dodávají v několika jedinečných barevných kombinacích. Všechny platformy budou v prodeji v přírodně stříbrné barvě; Pavilion 14 bude i v provedení jemně růžové, zatímco Pavilion 15 poskytne čtyři různé barevné varianty včetně mlhově modré.

Ať už se jde o práci během online kurzů nebo o streaming nejsledovanějšího pořadu, nabízejí počítače Pavilion nejlepší mobilní produktivitu ve své třídě a bohaté, strhující vizuální prvky s novými procesory Intel Core 11. generace a grafickou kartou IntelIris Xe. Počítače Pavilion 14 a Pavilion 15 nabízejí možnost využít grafickou kartu řady až NVIDIA GeForce MX450 a Pavilion 15 také volitelně mobilní procesory AMD Ryzen 4000.

Mezi další vlastnosti patří:

  • Rychlý přístup k souborům a lepší výkon úložiště: Všechna tři zařízení nabízejí volitelnou technologii dvoukanálové paměti a volitelnou paměť Intel Optane se standardním PCIe SSD o kapacitě až 1 TB.
  • Výdrž baterie: Baterie u modelu Pavilion 13 vydrží až 8,5 hodiny a u modelů Pavilion 14 a 15 až 8,75 hodiny
  • Porty potřebné k udržení produktivity: Přes port HDMI 2.0 se snadno připojí externí monitor 5K a univerzální port USB-C podporuje data, displej a napájení.
  • Rychlejší spojení: Počítače Pavilion s Wi-Fi 6 umožňují až čtyřikrát rychlejší maximální rychlost Wi-Fi a o 75 % nižší prodlevu.
  • Rychlý přístup k počítači kdykoli: Otevřete notebook a okamžitě se zásluhou moderního pohotovostního režimu HP probudíte z režimu spánku a budete moci přijímat e-maily, oznámení a streamovat hudbu, zatímco jste v úsporném režimu s nižší spotřebou.
  • Skvělý obrazový a zvukový zážitek v dnešním novém normálu: Duální reproduktory HP, funkce HP Audio Boost a ladění pomocí funkce B&O poskytují bohatý a autentický zvukový zážitek a kamera HP Wide Vision HD nabízí 88° širokoúhlé zorné pole pro videochat.

Dostupnost a ceny

Všechny tři novinky budou v ČR v prodeji od listopadu za ceny od 14 990 Kč u modelu Pavilion 15, 15 990 Kč u Pavilionu 14 a od 16 990 Kč v případě modelu Pavilion 13.

Video : 
PřílohaVelikost
PDF icon technicke_specifikace.pdf556.43 KB

Profilová karta firmy

HP Inc.

HP Inc.

Naší vizí je vytvořit technologii, která každému změní život k lepšímu – každému člověku, každé organizaci a každé komunitě na celém světě – a to kdekoli. To nás motivuje a inspiruje dělat to, co děláme. A vyrábět to, co vyrábíme. Objevovat a znovuobjevovat. Vytvářet technologie, které ohromují. Nepřestáváme jít energicky za svým, protože ani vy nepřestáváte. Také znovuobjevujete způsob, jakým pracujete. Jakým si hrajete. Jakým žijete. Díky našim technologiím znovuobjevíte svět.

To je naše poslání. To je společnost HP v novém kabátě.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej PC znovu vykázal dvouciferný nárůst

20. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Pandemický situace se i nadále kladně podepisuje pod prodeji osobních počítačů. Trh, složený ze stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic, znovu vykázal dvouciferný nárůst prodeje. Během třetího čtvrtletí letošního roku se podle IDC celosvětově prodalo 81,3 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o téměř 15 %. Čtěte více

Dodávky PC rostly podle Gartneru ve třetím čtvrtletí o 3,6 %

16. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Pokračující poptávka po domácí zábavě a učení na dálku přinesla největší růst amerického trhu za posledních deset let, v regionu EMEA rostl trh jen velmi mírně. Při započítání chromebooků by byly výsledky ještě znatelně lepší. Čtěte více

Notebooky Dell XPS 13 přicházejí s procesory Intel Core 11. generace a Xe grafikou

12. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologie představila nové modely notebooků Dell XPS 13, XPS 13 2v1 a XPS 13 Developer Editon, které patří k prvním počítačům vybaveným 11. generací procesorů Intel. Můžou se chlubit také grafickou kartou Intel Xe a portem Thunderbolt 4. Čtěte více

Lenovo představilo revoluční ThinkPady

6. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila nejnovější přírůstky do prémiového portfolia X1, ThinkPad X1 Nano. Nejlehčí ThinkPad, který tu kdy byl, váží 907 g a jde o první produkt výrobce založený na platformě Intel Evo poháněný procesorem Intel Core 11. generace. Lenovo zároveň spustilo předobjednávky na svůj první s ohebným displejem ThinkPad X1 Fold. Čtěte více