Nezávislost umožňuje SUSE dodávat ještě lepší řešení na bázi open source

10. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nově nezávislá a samostatná společnost SUSE dokazuje trhu, že je, více než kdy jindy, připravena se plně zaměřit na potřeby zákazníků a dodat správnou technologii, podporu a služby, které jim pomohou orientovat se v tržních požadavcích kolem vlastních digitálních transformací. Dokazuje to i řada novinek představených na světové konferenci SUSECON 2019 v Nashvillu.

„Tak, jak došlo k přeměně společnosti SUSE a jejímu raketovému růstu v posledních několika letech, můžeme znovu konstatovat, že jsme na začátku,“ řekl Nils Brauckmann, CEO společnosti SUSE. „Společnost SUSE má nyní lepší pozici k tomu, aby rychleji přinesla zákazníkům a partnerům více inovací prostřednictvím organického růstu a akvizic, což nám umožňuje poskytovat otevřená řešení, která udržují naše zákazníky v předstihu, a to i s jejich vlastními zákazníky, na svých vlastních trzích. Nadále pokračujeme v přizpůsobování, aby naši zákazníci a partneři uspěli. “

Obchodní hybnost společnosti SUSE je patrná z jejího nedávného růstu a související expanze. Tržby vzrostly ve fiskálním roce 2018 přibližně o 15 % a podnik poprvé očekává překonání tržní hodnoty 400 milionů dolarů. Všechny regiony světa zaznamenaly v uplynulém roce růst tržeb.

SUSE stále investuje do lidí, přičemž většina růstu se děje v odděleních vývoje, následuje prodej a služby. V uplynulých 12 měsících bylo přijato více než 300 lidí. Celkový počet zaměstnanců SUSE se nyní blíží počtu 1 750 globálně. SUSE je i nadále mezinárodní organizací se zaměstnanci ve 34 zemích zastupujících 75 různých národností.

Analytik Jay Lyman, ze společnosti 451, uvedl: „Nezávislost společnosti SUSE by měla společnosti umožnit udržet si sílu na trhu s operačními systémy (kde je její Linux lídrem) a zároveň dynamicky investovat na dalších rozvíjejících se trzích, jako jsou nativní cloudová řešení a DevOps. Zatímco společnost SUSE těžila z investic svých předchozích mateřských společností, nyní má ještě lepší pozici k překonání dosavadních úspěchů a využít nových příležitostí.“

Firmy v současnosti i nadále podněcují poptávku po řešeních pro cloudová a datová centra a jejich rostoucí potřebu po hybridních a multi-cloudových řešeních, dodávkách aplikací, kontejnerizaci a mikroslužbách. Otevřený přístup SUSE umožňuje digitální transformaci na základě konkrétních požadavků zákazníka.

Jako další novinku z konference SUSECON přináší SUSE nové hybridní a multi-cloudové funkce a inovace dodávek aplikací, což pomáhá zákazníkům transformovat jejich digitální infrastruktury po svém a tak rychle, jak je potřeba.

Další aktuality:

  • SUSE Cloud Application Platform 1.4 bude k dispozici tento měsíc a jde o první distribuci softwaru, která zavádí Cloud Foundry Application Runtime v nativní architektuře Kubernetes.
  • SUSE je nyní certifikovaným poskytovatelem služeb Kubernetes, který poskytuje podporu a servis podnikům s využíjajícím aplikační platformy SUSE Cloud Application Platform a řešení pro poskytování aplikací SUSE CaaS Platform.
  • SUSE oznámila dostupnost prvního podnikového Linuxového image pro SAP HANA Large Instances na Microsoft Azure. SUSE Linux Enterprise Server image pro aplikace SAP na Azure poskytuje lepší uživatelskou zkušenost zákazníků díky konzistentním schopnostem sestavování a správy na Azure.
  • Nejnovější platforma OpenStack Cloud společnosti SUSE bude také k dispozici v dubnu, jako SUSE OpenStack Cloud 9. SUSE OpenStack Cloud 9, založený na OpenStack Rocky, je prvním vydáním, které integruje to nejlepší z technologie SUSE OpenStack Cloud a HPE OpenStack do jednoho vydání s jednou značkou.
  • SUSE představila podporu pro škálovatelné procesory Intel Xeon 2. generace, dříve označované jako „Cascade Lake“ hned po té co se staly součástí prvních podnikových Linuxů optimalizovaných pro persistentní paměť Intel Optane DC a běh SAP HANA na začátku tohoto roku.
  • SUSE Linux Enterprise bude brzy k dispozici na Oracle Cloud Infrastructure (OCI). SUSE Linux Enterprise Server i server SUSE Linux Enterprise Server pro aplikace SAP jsou ověřeny a spolehlivé v prostředí cloudu a budou plně integrovány s OCI, jak SUSE nadále rozšiřuje svou dostupnost na předních veřejných cloudech, které jsou důležité pro její zákazníky.

Na konferenci SUSECON v Nashvillu minulý týden SUSE demonstrovalo své investice do spolupráce a výběru partnerů, zákazníků a členů komunity tak, aby společnost předefinovala význam slova „otevřenost“, a byla více než jen společností, poskytující řešení na bázi otevřeného zdrojového kódu. Zvýrazněním tématu SUSECONu „Můj druh otevřenosti“ SUSE prezentovalo tuto otevřenost v nejnovějších softwarově definovaných řešeních infrastruktury a aplikací, které jsou dostatečně flexibilní, aby mohly být nasazeny kdekoli a podporují digitální transformaci a růst podnikání.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Red Hat vylepšil svůj operační systém RHEL

13. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Dva měsíce po uvedení verze 8 Red Hat oznámil dostupnost betaverze systému RHEL 8.1. Aktualizace přináší několik vylepšení v podobě zlepšení možností správy, nových zabezpečovacích prvků nebo nástrojů pro zvýšení vývojářské produktivity. Zveřejněná verze rovněž obsahuje aktualizované ovladače s novými funkcemi a opravy chyb pro podporované hardwarové platformy. Čtěte více

SUSE Linux Enterprise 15 Service Pack 1 přináší řadu vylepšení

3. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nová verze multimodálního operačního systému coby platformy pro aplikace založené na kontejnerech pro provoz v cloudu zefektivňuje tradiční IT infrastrukturu a poskytuje zajímavou platformu pro vývojáře. Firmy díky němu mohou snadno nasazovat a přecházet na servery důležité v jejich klíčových prostředích a veřejných prostředích cloudu. Čtěte více

Trendy v open source pro rok 2019: Posílí role komunitních nadací, spolupráce s univerzitami a transformace firem

20. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Manažeři SUSE se zaměřili na několik základních oblastí, v nichž firma hraje důležitou roli, a shrnuli představy, jaký vývoj se dá očekávat v cloudu, datových úložištích, prodejních kanálech a jaké rozhodování čeká top manažery firem v oblasti open source. Nechybí ani info pro český trh. Čtěte více