Netgear vylepšil nástroj Armor pro zabezpečení domácích síťových zařízení

16. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear rozšířila své bezpečnostní řešení pro domácí síť Armor o další možnosti ochrany osobních údajů a nová pokročilá zabezpečení včetně detekce hrozeb v chytré domácnosti.

Armor, který je součástí většiny routerů řad Orbi a Nighthawk, poskytuje ochranu především před hackery, malwarem a viry.

Současné hrozby pro inteligentní domácnost

Hrozby tradičně spojené s počítači dnes představují nebezpečí pro téměř všechna zařízení připojená v moderních domácnostech, jako jsou televize, herní konzole, reproduktory, termostaty, bezpečnostní kamery nebo třeba chytré vypínače. Podle zprávy Bitdefenderu o hrozbách pro spotřebitele z roku 2020 se např. zranitelnost IP kamer mezi roky 2019 a 2020 téměř zdvojnásobila a zranitelnost chytrých televizí narostla dokonce o 335 %.

Netgear se snaží proti neustále se vyvíjejícím hrozbám bojovat vylepšováním svého kybernetického zabezpečení Armor, které poskytuje rozsáhlou ochranu sítě a zařízení. Na rozdíl od tradičních antivirových produktů pro koncová zařízení je Netgear Armor vestavěný přímo do routerů. Monitoruje příchozí a odchozí internetovou aktivitu, chrání zařízení v síti a eliminuje potřebu dalších bezpečnostních softwarů.

Ke stávajícím funkcím Netgear Armor nově přibyly:

  • Ochrana citlivých dat: Blokuje pokusy o odeslání přihlašovacích, bankovních a dalších údajů přes nešifrovaná připojení.
  • Detekce síťových anomálií: Algoritmus strojového učení monitoruje a učí se obvyklému chování připojených zařízení a blokuje jakoukoli neobvyklou aktivitu.
  • Ochrana proti brute force útokům: Chrání připojená zařízení před boty, kteří se pokoušejí získat hesla uživatelů.
  • Ochrana proti DDoS útokům: Zajišťuje ochranu před ochromujícími útoky na principu odmítnutí služby.
  • Prevence zneužití/IDS: Chrání data a zařízení před škodlivými průniky do sítě.

„S obrovským nárůstem síťových zařízení připojených v domácí síti je pro uživatele těžké udržet si stálý přehled, jak uchovat svá data v bezpečí,“ uvedl David Henry, prezident a generální ředitel divize domácích síťových produktů a služeb ve společnosti Netgear. „Současná situace vyžaduje nový typ inteligentního zabezpečení sítě. Díky našemu vylepšenému nástroji Netgear Armor se uživatelé internetových hrozeb už nemusí obávat.“

Doplňková ochrana pro mobilní zařízení

Nejnovější verze Netgear Armor obsahuje také dodatečnou ochranu před internetovými hrozbami, kterou si uživatelé bez dalších nákladů mohou nainstalovat do svých počítačů, chytrých telefonů nebo tabletů. Tato doplňková ochrana poskytuje silné a trvalé zabezpečení kdekoli, kam uživatel zamíří. Pomáhá chránit zařízení před viry, phishingem a dalšími útoky, a to i během připojení k nezabezpečeným veřejným sítím třeba v kavárnách nebo na letištích.

Dostupnost

Nová verze nástroje Netgear Armor je nyní k dispozici ve vybraných routerech podporujících Wi-Fi 6 a průběžně bude přidávána do dalších zařízení prostřednictvím aktualizace jejich firmwaru.

Netgear Armor je k dispozici zdarma na 30 dní, roční předplatné začíná na 99,99 USD (zhruba 2 151 Kč).

Štítky: 

Podobné články

Svá data již muselo obnovovat přes 90 % českých organizací

26. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Podle lokálního průzkumu společnosti Acronis provedeného mezi účastníky konference Acronis Cyber Protection Roadshow 2021 v Praze a Ostravě muselo 94 % respondentů již někdy obnovovat data ve své organizaci či u svých zákazníků. Většina těchto organizací musela data obnovit vícekrát či je obnovuje pravidelně, čtvrtině z nich proces obnovy trvá i více než 12 hodin. Čtěte více

Entec Solutions získal do distribuce bezpečnostních řešení Barracuda

26. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Entec Solutions)
V současné době, kdy je kybernetická bezpečnost neustálou prioritou, se společnost Entec Solutions rozhodla rozšířit produktové portfolio o produkty společnosti Barracuda. Jde zejména o řešení pro zabezpečení sítí, e-mailové komunikace, cloudového prostředí i ochranu dat a jejich archivaci, zálohování a obnovu po havárii a mnohé další. Čtěte více

Tři hrozby na vzestupu

25. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Říjen je měsícem evropské kybernetické bezpečnosti. Při této příležitosti připomněla společnost Cisco Talos, jakým kybernetickým hrozbám jsme čelili v uplynulém roce a vybrala tři trendy, které se na ohrožení sítí nově podílejí. Jde o útoky na dodavatelské řetězce, cryptojacking a biometrickou autentizaci. Čtěte více

E-mailové archivy mohou posloužit i jako užitečný zdroj obnovy dat a posílení bezpečnosti

21. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla, že archivy elektronické pošty stále častěji slouží jako důležitý prvek obnovy ztracených dat či jako užitečná zpětná vazba IT bezpečnosti. Zejména pro SMB firmy, které si nemohou dovolit nákladná komplexní řešení, je všestrannost řešení typu GFI Archiver vítaným posílením jejich kybernetické ochrany. Čtěte více