Netgear rozšířil svou vzdálenou správu o typologické mapy

16. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear přichází na trh s novou verzí vzdálené síťové správy Netgear Insight. Novinka nabízí přehlednější uspořádání firemní sítě prostřednictvím typologických map i užitečné nástroje pro efektivnější správu rozsáhlých bezdrátových řešení.

Moderní malé a středně velké firmy denně připojují ke svým sítím nová zařízení. Tyto sítě se tak stávají stále většími a složitějšími. Nepřetržitý přístup k veškerým důležitým a přehledně zobrazeným síťovým datům je tak pro jejich efektivní správu ze strany majitelů firem i IT pracovníků klíčový.

Netgear proto připravil novou verzi vzdálené síťové správy Netgear Insight 6.0 doplněnou o funkci Insight Typology. Ta pomáhá firmám skrze typologické mapy a grafy budovat přehledné kabelové a bezdrátové sítě i efektivně plánovat jejich další růst. Typologické mapy a grafy jsou důležitým zdrojem informací také pro IT správce, kterým poskytují lepší kontrolu nad firemní sítí s možností rychleji řešit její případné dílčí problémy.

Uživatelské rozhraní Insight Typology se mění podle toho, jak firemní síť roste a lze ho přizpůsobit konkrétním potřebám správce. K dispozici jsou tři předdefinovaná zobrazení: stromové, abstraktní a SSID (pouze pro bezdrátové sítě).

Součástí nové softwarové výbavy Netgear Insight 6.0 jsou vedle typologických map a grafů také nástroje pro správu rozsáhlejších sítí Wi-Fi. Jde zejména o následující nástroje:

  • Podpora síťových roamingových standardů Wi-Fi 802.11 k/v/r nabízí zlepšení uživatelského prostředí bezdrátových klientů díky rychlejšímu a plynulejšímu připojení při přechodu z jednoho přístupového bodu na druhý.
  • Vyrovnávání zatížení umožňuje IT správcům vyvážit provoz mezi více přístupovými body a zajistit tak optimální propustnost a výkon celé sítě.
  • Advanced Rate Selection nastavuje omezení přístupových bodů na základě prahové hodnoty síly signálu klienta a počtu klientských zařízení.
  • Izolace klienta na úrovni SSID zajišťuje izolaci jedné bezdrátové sítě od té druhé.
  • Historie roamingu klienta nabízí přehled historie roamingu klienta a umožňuje upravit polohu přístupového bodu i jeho nastavení pro dosažení nejlepšího signálu.
Štítky: 

Podobné články

Netgear: přístupový bod WAX204

5. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear uvedla na český a slovenský trh nový bezdrátový dvoupásmový přístupový bod a router v jednom WAX204. Novinka nabízí rychlé, spolehlivé a bezpečné připojení za dostupnou cenu. Čtěte více

D-Link představil cenově efektivní plně spravovatelné gigabitové switche

2. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link přidala do svého portfolia manažovatelné gigabitové přepínače řady DGS-2000. Nová řada nabízí cenově efektivní, flexibilní a plně spravované řešení podnikům, veřejnému sektoru a poskytovatelům služeb. Čtěte více

TP-Link: powerline adaptéry TL-PA7027P KIT a TL-WPA8631P(KIT)

27. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila trojici nových powerline adaptérů TL-PA7027P KIT, TL-WPA8631P a TL WPA8631P KIT. Každý z nich spolehlivě rozšíří dosah bezdrátové Wi-Fi sítě i do odlehlých koutů domácnosti, a to po stávajících rozvodech elektrické energie. Čtěte více
Petr Koudelka, Senior Sales Engineer v Zyxelu

Nový začátek s řadou USG FLEX u Zyxelu

26. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Značka Zyxel na jaře představí pro modely řady USG FLEX nový způsob správy přes cloud Nebula. Tento způsob správy zákazníkům poskytne ochranu a snadnou správu požadovanou od moderních bezpečnostních zařízení, a ruku v ruce s tím postupně bude ukončen prodej starších modelů řady USG. Podrobnosti o chystaných změnách přináší Petr Koudelka, Senior Sales Engineer v Zyxelu. Čtěte více