Netgear představil šest produktů pro domácnosti a kanceláře

12. 9. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Netgear)
Netgear představil šest produktů, které demonstrují pozici společnosti Netgear v oblasti síťových technologií pro domácnosti a SMB firmy. Šestici novinek tvoří pět různorodých zařízení kategorie powerline a Wi-Fi modem router.

Wi-Fi modem router DGND3700B

Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi ADSL2+ modem router DGND3700B je zařízení, které pokryje nejnáročnější síťové požadavky moderní domácnosti či kanceláře. Díky dvoupásmovému provozu Wi-Fi sítě (300 + 450 Mb/s) minimalizuje vliv rušení okolních sítí a zajišťuje maximální rychlost, rozsah i výkon vyžadovaný náročnými aplikacemi typu streamování HD videa nebo hraní online her pro více hráčů.

Mezi klíčové funkce patří ReadyShare Cloud, kompatibilita s DLNA media servery a Apple Time Machine, ReadyShare Printer pro bezdrátový tisk z jakéhokoli počítače na připojené USB tiskárně nebo multifunkci a pokročilé zabezpečení včetně Live Parental Controls. Prostřednictvím zdarma dostupné utility Genie pro PC a Mac mohou domácí uživatelé snadno ovládat, monitorovat či opravovat dílčí části své domácí sítě v prostředí jednoduchého a přehledného grafického rozhraní lokalizovaného do češtiny.

Hudební powerline extender XAUB2511

Umožňuje bezdrátově přehrávat hudbu z tabletů, smartphonů či počítačů na reprosoustavách kdekoli v domácnosti. Stačí pustit přehrávání hudby na elektronickém zařízení, zvolit si některou z reprosoustav připojených k extenderu a užívat si bezdrátovou svobodu při poslechu hudby. Uživatelé zařízení Mac a iOS mohou pro využití vzdáleného přehrávání hudby využít funkci Airplay, pro PC a smartphony s Androidem je třeba nainstalovat samostatnou aplikaci.

Extender lze připojit k inteligentním TV, HD set-top boxům, herním konzolám, Blu-ray a síťovým DVR přehrávačům, PC a řadě dalších ethernetových zařízení s RJ45 portem. Prostřednictvím Netgear aplikace „media extender app“ je možné připojit počítač s Windows ke vzdáleným zařízením umístěným kdekoli v domácnosti.

Powerline technologie v modelu navíc přemění jakoukoli elektrickou zásuvku v přípojné místo k internetové síti a díky „pass-through“ provedení mohou sdílet stejnou zásuvku i další elektrická zařízení. Extender dokáže rovněž „upgradovat“ tiskárny, multifunkce a externí pevné disky s USB připojením na síťová zařízení, která budou přístupná z jakéhokoli zařízení připojeného do sítě.

Powerline adaptér XAVB5602

Promění každou elektrickou zásuvku na vysokorychlostní 500Mb/s síť, která poskytne dostatečný výkon nejnáročnějším zařízením a aplikacím, jako jsou např. HD TV, vícenásobný HD/3D video streaming, přehrávání multimédií po síti či online hry pro vice hráčů. Nabízí rovněž dva ethernetové porty pro připojení jakýchkoli zařízení k domácí síti nebo internetu.

Powerline přístupové body XWNB5602 a XWNB5201

Wi-Fi přístupové body XWNB5602 a XWNB5201 představují první bezdrátové 500Mb/s powerline zařízení, které přidávají jakékoli elektrické zásuvce funkci přístupového bodu Wi-Fi s až 300Mb/s rychlostí. Ke zprovoznění přístupových bodů postačí jednoduchá „plug-and-play“ instalace, po níž budou moci využívat vysokorychlostní Wi-Fi pokrytí všechna okolní Wi-Fi zařízení a aplikace. Netgear powerline Wi-Fi přístupové body řady 500 jsou ideální platformou pro rychlé bezdrátové připojení notebooků, tabletů, smartphonů a dalších elektronických zařízení k internetu či domácí síti.

Univerzální powerline Wi-Fi extender XWNB1601

Výkonný přístroj kombinující Wi-Fi a powerline technologie. Jedná se o cenově dostupné řešení pro spolehlivé rozšíření Wi-Fi signálu modemu či routeru do každé místnosti v domácnosti.

Štítky: 

Podobné články

Netgear ProSafe Intelligent Edge M4100

Netgear: přepínače řady M4100

9. 5. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Netgear)
Netgear představil plně řiditelné přepínače řady ProSafe Intelligent Edge M4100. Portfolio cenově dostupných 100Mb/s a GbE modelů nabízí pokročilé funkce, které ocení podniky i poskytovatelé internetových služeb (ISP). Čtěte více
Netgear ReadyNAS

Netgear: datové úložiště ReadyNAS

21. 3. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Netgear)
Netgear představil další generaci svých síťových datových úložišť ReadyNAS, běžících na operačním systému ReadyNAS OS 6. Tato zařízení nabízejí jednotnou architekturu a přehledný systém, jehož multimediální i podnikové funkce jsou u všech modelových řad stejné. Netgear rovněž představil softwarové tržiště genie+, odkud mohou uživatelé stahovat další aplikace. Čtěte více
ProSecure STM150

ProSecure STM150EW3 s 90% slevou

18. 3. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Netgear)
Netgear připravil zajímavou cenovou nabídku na komplexní řešení pro ochranu IT infrastruktury STM150EW3, které mohou organizace nyní získat s výraznou slevou, a to za cenu 6 800 korun. Čtěte více
Přepínač Netgear XS708E

Netgear: přepínače XS708E, XS712T a XSM7224

30. 1. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Netgear)
Netgear nastavil novou laťku pro segment desetigigabitových (10GbE) přepínačů. Nové modely XS708E, XS712T a XSM7224 přinášejí nízkou cenu a bohatou funkční výbavu. Čtěte více