Netatmo představilo inteligentní zámek a klíče

7. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
S inteligentním zámkem Netatmo může uživatel spravovat a sdílet přístup do svého domova jednoduchým a bezpečným způsobem. Vstupní dveře se zamykají a odemykají zasunutím klíče do zámku stejně jako v případě normálního klíče nebo pomocí aplikace Netatmo Security.

V aplikaci si uživatel může nastavit libovolný počet klíčů a jediným kliknutím deaktivovat ztracený nebo ukradený klíč. Bez ohledu na aktuální polohu lze také hostům umožnit přístup do bytu na dálku.

Inteligentní Zámek a Klíče Netatmo zvyšují bezpečnost domova a zároveň poskytují našim uživatelům větší autonomii v běžném životě. Uživatel otevře nebo zavře dveře ze svého chytrého telefonu, a nemusí tak čekat celou věčnost na zámečníka, když své klíče zapomene v práci nebo uvnitř bytu“, vysvětlil Fred Potter, zakladatel společnosti Netatmo a technický vedoucí programu Eliot společnosti Legrand. „Inteligentní Zámek byl vyvinut tak, aby odolal fyzickým nebo počítačovým útokům, a získal nejpřísnější certifikáty ve svém oboruUspokojuje rostoucí poptávku uživatelů v oblasti užitečných a spolehlivých výrobků bez předplatného.

Spravovat a sdílet přístup do svého domova z chytrého telefonu

Uživatel ovládá všechny funkce zámku a klíčů z aplikace Netatmo Security. Pokud chce uživatel sdílet přístup do bytu či domu s někým dalším, stačí, aby mu poslal pozvání pomocí aplikace bez ohledu na to, zda je v práci nebo na dovolené. Není tak nutné nechávat klíče u sousedů nebo pod rohožkou, protože pozvání nahrazuje vstupní klíč. V případě dočasného pronájmu turistům jim ze svého chytrého telefonu poskytne přístup do bytu prostřednictvím pozvání a na konci pronájmu přístup stejným způsobem zruší, aniž by musel být fyzicky přítomen.

Zámek s nejvyšší úrovní zabezpečení

Zámek Netatmo byl vyvinut tak, aby odolal fyzickým a počítačovým útokům. Má certifikáty A2P, BZ+ a SKG, což jsou osvědčení pro nejzabezpečenější zámky v Evropě.

Zámek funguje prostřednictvím Bluetooth, a nepotřebuje tak připojení k internetu. Komunikace s klíči probíhá pomocí systému NFC. Klíče jsou nenapadnutelné a bez možnosti duplikace. V případě ztráty nebo krádeže Klíčů zůstává přístup do domova zabezpečený: uživatel je může deaktivovat z chytrého telefonu v reálném čase, aniž by zámek měnit.

Bezpečnost osobních údajů uživatelů je zajištěna tím, že přístupová povolení a identifikační údaje každého klíče jsou uloženy místně v zámku a nikoli v cloudu.

Zámek je vybaven akceleračním měřidlem, které detekuje vibrace související s případným pokusem o vloupání. Pokud se uživatel nachází v dosahu Bluetooth, má přes aplikaci přístup k historii použití vstupních dveří, a může tak zjistit, zda se někdo nepokusil dveře vypáčit.

Snadná instalace náhradou za vločku stávajícího zámku

Inteligentní Zámek Netatmo se instaluje výměnou za vložku stávajícího zámku. Uživatel může instalovat ve svém domově tolik zámků, kolik si přeje, a používat přitom pouze jeden klíč. Je jedno, jde o vstupní dveře, dveře do garáže nebo dokonce dveře v práci, pro všechny zámky stačí jediný Klíč.

Dvouletá výdrž baterie

Zámek je vybaven bateriemi s dvouletou výdrží. Jakmile baterie začne slábnout, je uživatel upozorněn zvukovým signálem při zamykání nebo odemykání dveří nebo pomocí oznámení na chytrém telefonu, pokud se nachází v dosahu Bluetooth. Když se baterie úplně vybije, může uživatel používat k otevření dveří záložní připojení micro-USB, dokud baterii nevymění.

Žádné předplatné

Všechny funkce zámku jsou k dispozici zdarma. Za používání zámku nebo za přístup k jeho informacím se nevyžaduje žádné předplatné ani další poplatky.

Kompatibilita s Apple HomeKit

Zámek je kompatibilní se systémem Apple HomeKit. Uživatel tak může propojit Zámek s dalšími připojenými zařízeními a vytvářet různé kombinace scénářů upravených na míru svým potřebám. Může například rozhodnout, že po otevření dveří se v bytě rozsvítí všechna světla.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Signify zvedá komfort v kancelářích díky nové nabídce IoT senzorů

27. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Signify)
Signify uvádí na trh novou nabídku IoT senzorů Philips, které shromažďují a dodávají data prostřednictvím systému propojeného osvětlení Interact Office a API pro monitorování prostředí. Nové senzory umožní podnikům sledovat prostředí v kanceláři a optimalizovat podmínky pro zdraví a pohodu zaměstnanců. Čtěte více

V chytrých zařízení do domácnosti vidí budoucnost až 43 % Čechů

20. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IdeaSense)
Inovační společnost IdeaSense zjišťovala, jak se sílící trend chytrých technologií a internetu věcí v oblasti bydlení promítá do života Čechů a do jaké míry by jednotlivé nápady a vylepšení chtěli začlenit do svého života. Chytrá domácnost se zamlouvá 43 % z nich, ale jen 24 % by ji v současné době chtělo instalovat. Téměř třetina (33 %) zase považuje za přirozenou součást technologického vývoje hlasové ovládání a 47 % by rádo nechalo instalovat solární panely. Čtěte více

Chytrou zásuvku TP-Link TAPO lze ovládat přes aplikaci

28. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila novou řadu produktů pro chytrou domácnost TAPO. Na úvod uvedla domácí bezpečnostní Wi-Fi kameru Tapo C200, k níž se nyní přidává také Wi-Fi zásuvka Tapo P100, jež může sloužit jako jeden ze základů chytré domácnosti. Čtěte více

O2 představilo vlastní řešení pro zabezpečení domácnosti

12. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 rozšířil své portfolio o službu O2 Chytrá domácnost. K modemu O2 Smart Box jsou nyní k dispozici také vnitřní a vnější kamery. Ty jsou k dispozici jako součást dvou speciálních balíčků. Čtěte více