Netatmo představilo inteligentní venkovní kameru se sirénou

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Společnost Netatmo představila venkovní kameru s integrovanou sirénou. Dojde-li k neoprávněnému vniknutí do domova, kamera s integrovanou sirénou okamžitě upozorní uživatele a vyplaší zloděje. Novinka dokáže rozeznat člověka, zvíře, vozidlo i neškodný pohyb.

Nová kamera je rozšířením řady Security. Uživatelé tak mohou nově vybírat mezi venkovní inteligentní kamerou se sirénou a venkovní inteligentní kamerou bez sirény. Kamera uživateli umožňuje zachovat si prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo počítače spojení se svou domácností po 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to i v případě, že je vzdálen tisíce kilometrů.

Kamera se instaluje venku, kde okamžitě rozpozná přicházející osobu, vozidlo ve vjezdu či okolo procházejícího se psa. Pokud zařízení detekuje podezřelou aktivitu, upozorní na ni uživatele zasláním přesného oznámení s videem. V případě reálného nebezpečí, lze spustit sirénu a osobu vyplašit.

Chování kamery lze upravit na míru. Uživatel může pro jednotlivé situace deaktivovat nahrávání videí i zasílání upozornění. Pro každé rozpoznání osoby, vozidla nebo zvířete si uživatel nastavuje, zda kamera odešle oznámení či nahraje video. Funkce Alert-Zones umožňuje určit konkrétní zóny: kolem pergoly, brány, garážových vrat apod. Kamera pak odesílá upozornění pouze v případě, že dojde k zaznamenání pohybu přímo v zónách. 

Kamera pracuje v rozlišení Full HD (1 080p) a objektivem se záběrem 100 stupňů a detekčním polem 20 metrů. Dozor i v noci zajistí infračervené vidění v kombinaci s osvětlovacím systémem (dojde-li k poplachu, osvětlení se rozsvítí a pomůže k zastrašení zloděje). Osvětlení lze nastavovat v aplikaci Netatmo Security, kde si může uživatel například zvolit, jestli se osvětlení zapne automaticky při rozpoznání náhodného pohybu, čímž případně zastraší cizí osobu, nebo bude pouze osvětlovat vstup domu při příchodu členů domácnosti a ohlášených návštěv.

Videozáznamy jsou ukládány na přiloženou paměťovou microSD kartu. Karta je šifrovaná, což zajišťuje vyšší úroveň zabezpečení jejího obsahu. Případní útočníci tak nemají přístup ke kamerovým záznamům. Videa mohou být rovněž odeslána a archivována na úložišti Dropbox nebo osobním FTP serveru.

Kamera je kompatibilní s platformami Apple HomeKit, Amazon Alexa a Google Assistant. Uživatel si pak může vytvořit personalizované scénáře a propojit kameru s dalšími používanými zařízeními, a to v různých kombinacích.

Konstrukce je vytvořena z hliníku, skla a plastu, materiálů, které jsou vysoce odolné a chráněné před působením UV paprsků. Díky technologii HZO je kamera odolná vůči působení vody a vlhkosti.

Podobné články

Tech Data nabídne inteligentní zabezpečení od firmy Yale

7. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Partneři budou mít přístup k širokému portfoliu chytrých zámků, vnitřních a venkovních kamer a chytrých domovních alarmů. Všechna řešení lze přitom integrovat s předními systémy chytré domácnosti a platformami hlasových asistentů, jako jsou Amazon Alexa, Asistent Google a HomeKit. Čtěte více

Z bezpečnostních kamer se stávají senzory umělé inteligence

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Securitas)
Online workshop společnosti Securitas ČR ukázal, že základním prvkem moderního zabezpečení se i v Česku stává IP kamera s umělou inteligencí. Kamery dnes slouží spíš jako detektory, které z videa automaticky extrahují metadata, a český systém umělé inteligence dokáže rozpoznat tvář s pravděpodobností jedna ku milionu i v případě, že je zakryta rouškou. Čtěte více
Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více

Evolveo: kamerový systém Detective WN8

31. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
Společnost Evolveo uvedla na český trh ucelený bezpečnostní kamerový systém, který se skládá z osmikanálového Wi-Fi NVR rekordéru a čtyř venkovních IP kamer. Mezi výhody řešení patří snadná dostupnost i jednoduchá instalace a obsluha. Čtěte více