Netatmo představilo inteligentní bezpečnostní systém s kamerou

16. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Netatmo zlepšuje zabezpečení domácností pomocí nového inteligentního bezpečnostního systému s kamerou. Skládá se z interiérové Kamery, sirény a snímačů pro detekci otevřených oken a dveří. V případě pokusu o vloupání dostane uživatel v reálném čase upozornění na smartphone a siréna spustí alarm o síle 110 dB.

Inteligentní interiérová kamera Netatmo upozorní uživatele v reálném čase prostřednictvím oznámení na mobilní telefon. Díky technologii rozpoznávání obličeje dokáže kamera rozlišit mezi známou a neznámou tváří, zvířetem či pohyby, kterým není třeba věnovat pozornost. Když kamera detekuje neznámou tvář, dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události.

Snímače pro detekci otevřených oken a dveří zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující jejich pokus o otevření. Uživatel okamžitě dostane upozornění na smartphone – například „Zjištěn pohyb u kuchyňského okna“.

Inteligentní snímače umožňují uživateli kontrolu stavu dveří a oken přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho.

Interiérová siréna funguje s kamerou a inteligentními snímači. Když kamera zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud snímače zjistí pohyb dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB. Sirénu lze také spouštět nebo deaktivovat z aplikace Netatmo Security.

Uživatel si může nastavit parametry systému s kamerou z aplikace Netatmo Security podle svého a dostávat pouze užitečná upozornění. Například si může naprogramovat alarm tak, aby se podle různých kritérií spouštěl, když není doma: pokud kamera spatří neznámý obličej nebo pohyb, nebo zjistí-li snímače pohyb u dveří či okna.

Z aplikace lze také aktivovat různé předem nahrané zvuky, jako je štěkání nebo pravidelné pípání, které vyvolají iluzi, že obyvatelé jsou doma a tím odradí lupiče.

Pro zjednodušení se systém automaticky zapne, když uživatel opustí dům, a zase se vypne po jeho návratu. Toto umožní technologie rozpoznávání obličeje, kdy systém zachytí přítomnost uživatelů doma a sám se vypne.

Uživatel může také deaktivovat upozornění zasílaná snímači ve chvíli, kdy jsou doma rodinní příslušníci. Nedostává tedy zbytečná oznámení, pokud někdo z rodiny otevře okno, aby vyvětral.

Všechny funkce jsou k dispozici zdarma. Za používání systému nebo přístup k jeho informacím se nevyžaduje žádné předplatné ani další poplatky.

Pořízené videozáznamy se ukládají lokálně na interní kartu typu microSD. Lze je také automaticky přeposílat a archivovat na osobním Dropboxu či FTP serveru uživatele.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Z bezpečnostních kamer se stávají senzory umělé inteligence

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Securitas)
Online workshop společnosti Securitas ČR ukázal, že základním prvkem moderního zabezpečení se i v Česku stává IP kamera s umělou inteligencí. Kamery dnes slouží spíš jako detektory, které z videa automaticky extrahují metadata, a český systém umělé inteligence dokáže rozpoznat tvář s pravděpodobností jedna ku milionu i v případě, že je zakryta rouškou. Čtěte více

Jaké trendy se objevují v oblasti dohledové techniky? Nejen AI a hluboké učení

12. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Bezpečnostní videokamery představují inteligentní technologii, která díky umělé inteligenci (AI) pomáhá v rozvoji firmám i společnosti jako takové. V kontextu pandemie lze aplikace hlubokého učení efektivně využívat pro rutinní organizační úkoly. V roce 2021 se očekává také nástup takzvané hyperautomatizace, i v této oblasti podpoří bezpečnostní kamery plnění základních činností. Čtěte více
Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více

Evolveo: kamerový systém Detective WN8

31. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
Společnost Evolveo uvedla na český trh ucelený bezpečnostní kamerový systém, který se skládá z osmikanálového Wi-Fi NVR rekordéru a čtyř venkovních IP kamer. Mezi výhody řešení patří snadná dostupnost i jednoduchá instalace a obsluha. Čtěte více