Netatmo představilo inteligentní bezpečnostní systém s kamerou

16. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Netatmo zlepšuje zabezpečení domácností pomocí nového inteligentního bezpečnostního systému s kamerou. Skládá se z interiérové Kamery, sirény a snímačů pro detekci otevřených oken a dveří. V případě pokusu o vloupání dostane uživatel v reálném čase upozornění na smartphone a siréna spustí alarm o síle 110 dB.

Inteligentní interiérová kamera Netatmo upozorní uživatele v reálném čase prostřednictvím oznámení na mobilní telefon. Díky technologii rozpoznávání obličeje dokáže kamera rozlišit mezi známou a neznámou tváří, zvířetem či pohyby, kterým není třeba věnovat pozornost. Když kamera detekuje neznámou tvář, dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události.

Snímače pro detekci otevřených oken a dveří zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující jejich pokus o otevření. Uživatel okamžitě dostane upozornění na smartphone – například „Zjištěn pohyb u kuchyňského okna“.

Inteligentní snímače umožňují uživateli kontrolu stavu dveří a oken přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho.

Interiérová siréna funguje s kamerou a inteligentními snímači. Když kamera zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud snímače zjistí pohyb dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB. Sirénu lze také spouštět nebo deaktivovat z aplikace Netatmo Security.

Uživatel si může nastavit parametry systému s kamerou z aplikace Netatmo Security podle svého a dostávat pouze užitečná upozornění. Například si může naprogramovat alarm tak, aby se podle různých kritérií spouštěl, když není doma: pokud kamera spatří neznámý obličej nebo pohyb, nebo zjistí-li snímače pohyb u dveří či okna.

Z aplikace lze také aktivovat různé předem nahrané zvuky, jako je štěkání nebo pravidelné pípání, které vyvolají iluzi, že obyvatelé jsou doma a tím odradí lupiče.

Pro zjednodušení se systém automaticky zapne, když uživatel opustí dům, a zase se vypne po jeho návratu. Toto umožní technologie rozpoznávání obličeje, kdy systém zachytí přítomnost uživatelů doma a sám se vypne.

Uživatel může také deaktivovat upozornění zasílaná snímači ve chvíli, kdy jsou doma rodinní příslušníci. Nedostává tedy zbytečná oznámení, pokud někdo z rodiny otevře okno, aby vyvětral.

Všechny funkce jsou k dispozici zdarma. Za používání systému nebo přístup k jeho informacím se nevyžaduje žádné předplatné ani další poplatky.

Pořízené videozáznamy se ukládají lokálně na interní kartu typu microSD. Lze je také automaticky přeposílat a archivovat na osobním Dropboxu či FTP serveru uživatele.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Axis vylepšil svůj software pro správu videa. Přináší např. lepší ochranu soukromí

3. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communication)
Co má provozovatel kamerového systému udělat, když si někdo na základě GDPR vyžádá přístup k videozáznamu s osobními údaji? Nová verze AXIS Camera Station, softwaru pro správu videa (VMS) společnosti Axis, přichází s funkcí redakce, která umožňuje před exportem videa z kamer chránit soukromí jednotlivců. Čtěte více

Zyxel novými PoE přepínači pro kamerové systémy rozšiřuje příležitosti na poli IoT

5. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Internet věcí (IoT) rychle vytváří nové obchodní příležitosti, přičemž mezi největší z nich patří trh s produkty pro dohledové a kamerové systémy. Stávající provedení PoE přepínačů nicméně nedokáže držet krok se stále rostoucími nároky moderních bezpečnostních systémů. Na tuto situaci nyní reaguje svými novinkami společnost Zyxel. Čtěte více

Axis: IP kamery M4206-V a M4206-LV

16. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communication)
Axis Communications představil novou řadu síťových kamer M42, jež zahrnuje dva modely kompaktních a diskrétních mini kopulí s flexibilním zorným polem díky varifokálnímu objektivu. Kamery jsou z více než 40 % vyrobené z recyklovaných plastů a jsou tak šetrné k životnímu prostředí. Novinky byly navrženy pro rychlou, snadnou a cenově výhodnou instalaci a integraci v interiéru. Čtěte více

Tech Data na Slovensku poskytuje řešení společnosti ATEAS

28. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
ATEAS CZ je českou softwarovou společností zaměřenou na oblast bezpečnostních IP technologií s dlouholetou tradicí v oblasti vývoje a implementace otevřených standardů a výroby vysoce optimalizovaných řešení, což oceňují zákazníci napříč všemi sektory. Distribuční smlouva vstoupila v platnost 1. května 2019. Čtěte více