Netatmo představilo inteligentní bezpečnostní systém s kamerou

16. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Netatmo zlepšuje zabezpečení domácností pomocí nového inteligentního bezpečnostního systému s kamerou. Skládá se z interiérové Kamery, sirény a snímačů pro detekci otevřených oken a dveří. V případě pokusu o vloupání dostane uživatel v reálném čase upozornění na smartphone a siréna spustí alarm o síle 110 dB.

Inteligentní interiérová kamera Netatmo upozorní uživatele v reálném čase prostřednictvím oznámení na mobilní telefon. Díky technologii rozpoznávání obličeje dokáže kamera rozlišit mezi známou a neznámou tváří, zvířetem či pohyby, kterým není třeba věnovat pozornost. Když kamera detekuje neznámou tvář, dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události.

Snímače pro detekci otevřených oken a dveří zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující jejich pokus o otevření. Uživatel okamžitě dostane upozornění na smartphone – například „Zjištěn pohyb u kuchyňského okna“.

Inteligentní snímače umožňují uživateli kontrolu stavu dveří a oken přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho.

Interiérová siréna funguje s kamerou a inteligentními snímači. Když kamera zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud snímače zjistí pohyb dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB. Sirénu lze také spouštět nebo deaktivovat z aplikace Netatmo Security.

Uživatel si může nastavit parametry systému s kamerou z aplikace Netatmo Security podle svého a dostávat pouze užitečná upozornění. Například si může naprogramovat alarm tak, aby se podle různých kritérií spouštěl, když není doma: pokud kamera spatří neznámý obličej nebo pohyb, nebo zjistí-li snímače pohyb u dveří či okna.

Z aplikace lze také aktivovat různé předem nahrané zvuky, jako je štěkání nebo pravidelné pípání, které vyvolají iluzi, že obyvatelé jsou doma a tím odradí lupiče.

Pro zjednodušení se systém automaticky zapne, když uživatel opustí dům, a zase se vypne po jeho návratu. Toto umožní technologie rozpoznávání obličeje, kdy systém zachytí přítomnost uživatelů doma a sám se vypne.

Uživatel může také deaktivovat upozornění zasílaná snímači ve chvíli, kdy jsou doma rodinní příslušníci. Nedostává tedy zbytečná oznámení, pokud někdo z rodiny otevře okno, aby vyvětral.

Všechny funkce jsou k dispozici zdarma. Za používání systému nebo přístup k jeho informacím se nevyžaduje žádné předplatné ani další poplatky.

Pořízené videozáznamy se ukládají lokálně na interní kartu typu microSD. Lze je také automaticky přeposílat a archivovat na osobním Dropboxu či FTP serveru uživatele.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Panasonic představil novou řadu bezpečnostních kamer s podporou AI

10. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic představila novou řadu síťových bezpečnostních kamer řady X i-PRO s vestavěným prostředím pro umělou inteligenci, díky čemuž jsou ideální pro příští generaci inteligentních aplikací. Se sadou pro vývoj softwaru se tato řada kamer hodí pro použití s aplikacemi vyvinutými třetími stranami podle potřeb zákazníků. Čtěte více

Šest trendů u chytrých bezpečnostních a dohledových systémů

8. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: WD)
Současné bezpečnostní a dohledové systémy se z pouhých statických kamer mění na chytré systémy, které dokáží analyzovat videozáznam v reálném čase při současném využití možností umělé inteligence (AI). Mezi další trendy, které můžeme očekávat, patří spolehlivé ukládání a analýza dat ve vysokém rozlišení. Čtěte více

Netatmo představilo inteligentní venkovní kameru se sirénou

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netatmo)
Společnost Netatmo představila venkovní kameru s integrovanou sirénou. Dojde-li k neoprávněnému vniknutí do domova, kamera s integrovanou sirénou okamžitě upozorní uživatele a vyplaší zloděje. Novinka dokáže rozeznat člověka, zvíře, vozidlo i neškodný pohyb. Čtěte více

eD system exkluzivním distributorem Blurams

21. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Společnost eD system se stala exkluzivním distributorem produktů Blurams v České republice a na Slovensku. Nabídka e-shopu distributora se tak rozrostla o další značku IP bezpečnostních kamer. Distributor svým zákazníkům nabídne kompletní portfolio značky. Čtěte více