NetApp uvedl kompletně flashový systém EF560 a hybridní systém E5600

30. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: NetApp)
Systém zvyšuje výkon a efektivitu SAN aplikací podnikové třídy pomocí nového all-flash úložiště. NetApp díky novince EF560 nabízí cenově efektivní řešení, má konzistentní latenci, šířku pásma a IOPS pro klíčové aplikace, jako jsou databáze, analytické nástroje nebo zálohy.
Hybridní pole NetApp E5600

Nejnovější výsledky srovnávacího testu SPC Benchmark 1 organizace  Storage Performance Council (SPC-1) ukázaly, že all-flash pole EF560 je nejlepší v poměru cena/výkon ($/IOPS) s průměrným časem odezvy nepřekračujícím milisekundu. Pole dosáhlo výsledku $0,54/IOPS v SPC-1 benchmarku.

NetApp rovněž představil nové hybridní pole E5600, které využívá flashovou optimalizaci systému EF560 a osazeno je jak SSD, tak běžnými disky. Systém přináší zvýšený výkon a spolehlibost pro výpočetně náročné SAN aplikace jako jsou zálohy nebo emaily.

„Byznys musí fungovat bez přestávky a to pohání modernizaci dnešního IT,“ řekl Jan Jiskra, country manager společnosti NetApp pro Českou republiku a Slovensko. „Nové serverové platformy, procesory, operační systémy a podnikové aplikace nutí vedoucí pracovníky v IT hledat takovou infrastrukturu datových center, jež nabídne optimalizovaný výkon úložiště. Systém EF560 je přesně to, co podniky potřebují, aby rychleji obsloužily zákazníky a nabídly lepší služby.“

Podle Leah Schoebové, která pracuje na pozici senior partner and analyst ve společnosti Evaluator Group, zaznamenal trh s flashovými úložišti za posledních několik let neuvěřitelný růst. A to hlavně díky tomu, že se zvětšuje škála řešení, která jsou schopna zvládat větší a komplexnější zátěže. NetApp své flashové portfolio rozšířil a nabízí tak rozličná řešení, jež poskytují vysoký výkon, spolehlivost a dostupnost pro všechny zásadní firemní aplikace.

NetApp EF560 all-flash pole – Stále více aplikací, na nichž běží důležité obchodní operace, vyžaduje rychlejší reakční dobu a upřednostňují nízkou latenci před vysokým IOPS. Jen tak jsou schopné rychleji zvládat transakční zátěže. NetApp navrhl nové all-flash pole EF560 pro SAN aplikace podnikové třídy, jakými jsou databáze, OLTP (Online Transaction Processing) nebo analytické nástroje. EF560 nabízí konzistentní výkon, potřebný pro dosažení vytyčených obchodních výsledků a pro udržení současné výše nákladů.

Systém EF560 maximálně využívá výhody flash technologie. V benchmarku SPC-1 organizace Storage Performance Council zaznamenal vynikající parametry. Pole dosáhlo výsledku 245,011,76 SPC-1 IOPS s průměrnou dobou odezvy 0,93 milisekundy. Nejnovější výsledky SPC-1 rovněž odhalily, že 50 % zátěže dokáže EF560 obsloužit s dosaženým výsledkem 122 491,97 SPC-1 IOPS při průměrné odezvě 0,34 milisekundy.

Hybridní pole NetApp E5600 – Přírůstek řady E-Series je E5600 nabízí mix flash pamětí a pevných disků. Díky tomu je efektivnější při obsluze náročných aplikací jakými jsou emaily, SharePoint, výpočetní cluster (HPC), OLAP (Online Analytical Processing) nebo videoslužby. EF5600 hladce až do úrovně petabytů.

Jak all-flash EF560, tak hybridní E5600, podporuje nejnovější verzi 8.2 softwaru SANtricity společnosti NetApp, což zvyšuje spolehlivost platformy a umožňuje nahrát firmware disků online takovým způsobem, že dopad na výkon systému je minimální. Vícejádrová architektura vestavěná v SANtricity 8.20 navíc maximalizuje výkon obou systémů. E5600 i EF560 také nabízí integraci software pro správu databází jako Oracle Enterprise Manager, VMware vSphere, Microsoft Systems Center a Splunk.

Podobné články

HPE představilo nová řešení pro ukládání dat s konceptem „jako služba“

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. Nová platforma pro datové služby spravované i z cloudu řeší nárůst objemů dat vznikajících na okrajích sítí až po ty nacházející se v cloudu, a pomáhá tak urychlit digitální transformaci podniků. Čtěte více

IBM přichází s novými All-Flash diskovými poli z rodiny FlashSystem

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Rodinu diskových polí řady IBM FlashSystem rozšířily tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Novinky jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Čtěte více

HPE přináší díky novým procesorům AMD vyšší výkon v celém portfoliu svých produktů

13. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise rozšířila svou nabídku výpočetních řešení založených na procesorech AMD, která svým výkonem překonává konkurenční řešení až o 39 %. Společnost HPE použitím nově na trh uvedených procesorů AMD Epyc 7003 Series navíc překonala více než 30 světových výkonových rekordů. Čtěte více

Trh s externími úložišti v regionu EMEA vykazoval mírné oživení

11. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej externích úložných systémů vykázal podle IDC během 3. čtvrtletí roku 2020 propad v tržbách. Vyjádřeno v dolarové hodnotě činil meziroční propad 5,4 %, v eurové hodnotě šlo dokonce o 10% pokles. Čtěte více