Největší hrozbou počítačů v roce 2011 byl INF/Autorun

18. 1. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Eset)
Celoročním statistikám nejrozšířenějších hrozeb pro počítače kraloval v loňském roce INF/Autorun s podílem 5,84 procenta.

Společnost Eset každý měsíc sestavuje statistiky založené na funkci Eset Live Grid – technologii pro vyhodnocování počítačových hrozeb založené na řešení typu cloud, která využívá relevantní data o malware od uživatelů řešení Eset z celého světa.

Již několik měsíců se na předních místech statistik objevuje malware pro výměnná média sloužících k ukládání dat, a stejně tomu bylo i v prosinci.

Celoročním statistikám nejrozšířenějších hrozeb kraloval INF/Autorun s podílem 5,84 procenta. Číslem dva se loni stal Win32/Conficker (3,69 procenta). První trojku celosvětových hrozeb za rok 2011 uzavírá Win32/Sality, který dosáhl podílu 1,88 procenta.

V evropských prosincových statistikách výrazně vzrostlo rozšíření HTML/ScrInject.B.Gen, jenž automaticky přesměruje uživatele ke stažení malware. Jeho podíl narostl na vysokých 8,83 procenta (v prosinci byl taktéž celosvětovou jedničkou s podílem 6,16 procenta), zatímco INF/Autorun v Evropě získal 3,46 procenta podíl (celosvětově 4,42 procenta). Třetí nejrozšířenější prosincovou hrozbou v Evropě se stal HTML/Iframe.B s 2,48 procenta zastoupením (2,11 procenta celosvětově).

Fotogalerie: