Nejnovější verze systému QTS pro QNAP NAS přináší řadu praktických vylepšení

24. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Operační systém QTS 5.0.1 beta pro NAS od firmy QNAP dále zvyšuje zabezpečení, pohodlí a výkon – včetně bezpečné výměny disků RAID pro zvýšení spolehlivosti systému, podpory protokolu WSP pro sdílené složky a vylepšeného výkonu podepisování a šifrování SMB.

Po zavedení bezplatné podpory souborového systému exFAT pro zařízení NAS s architekturou x86 v dřívější verzi QTS přidává nyní QTS 5.0.1 bezplatnou podporu exFAT i pro zařízení NAS s architekturou ARM, která uživatelům poskytuje rychlejší přenos velkých souborů a plynulejší editaci médií.

Klíčové nové funkce v systému QTS 5.0.1:

 • Výměna disků před potenciálním selháním:
  Pokud jsou zaznamenány chyby disku prostřednictvím hodnot S.M.A.R.T., předpovědí DA Drive Analyzer nebo zpomalení systému, narušený disk lze ve skupině RAID kdykoli nahradit náhradním diskem. Tím se výrazně zvyšuje spolehlivost systému a odpadá nutnost obnovy pole RAID.
 • Bezplatná podpora exFAT pro zařízení NAS s architekturou ARM:
  Souborový systém exFAT podporuje soubory až do velikosti 16 EB a je optimalizován pro flashová úložiště (například karty SD a zařízení USB). Výsledkem je rychlejší přenos a sdílení velkých (multimediálních) souborů.
 • Zvýšené přenosové rychlosti pro podepisování a šifrování SMB:
  QTS 5.0.1 podporuje hardwarovou akceleraci AES-NI, která zvyšuje účinnost podepisování dat a šifrování/dešifrování přes SMB 3.0 (Server Message Block). Rychlost přenosu je tak 5× vyšší než bez hardwarové akcelerace AES-NI.
 • Podpora protokolu WSP (Windows Search Protocol):
  QTS 5.0.1 nyní podporuje protokol Microsoft WSP, který je založen na protokolu SMB (Server Message Block). Pomocí WSP mohou uživatelé prohledávat sdílené složky NAS prostřednictvím systému Windows, když je k NAS připojena jednotka SMB.

QTS 5.0.1 je k dispozici v Centru stahování.

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

15. 9. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: WD)
Bez ohledu na to, zda jsou zaměstnanci doma, na cestách nebo v kanceláři, musí mít svá data v bezpečí. Tento výrazný posun znamená, že se produktivita a efektivita mění všude a pro všechny, a proto je robustní infrastruktura NAS nutností pro zálohování, ochranu dat, vzdálený přístup a digitální spolupráci. Čtěte více

QNAP: 2,5GbE NAS úložiště řady TS-x64

25. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila čtyřpozicové (TS-464) a šestipozicové (TS-664) 2,5GbE NAS úložiště navržené pro profesionály a kancelářské uživatele s nároky na vysokorychlostní práci s daty. Díky slotům M.2 NVMe SSD, podpoře PCIe Gen 3 pro doplnění 10GbE nebo 5GbE konektivity a 4K HDMI výstupu, poslouží řešení nejen pro ukládání nebo zálohování dat, ale také pro provozování virtuálních počítačů nebo plynulé streamování multimédií. Čtěte více

Synology představilo síťové úložiště FlashStation FS3410 typu all-flash

21. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Společnost Synology zahájila prodej all-flash úložiště FS3410. Jde o model střední třídy, který představuje cenově přijatelné řešení nabízející pokročilé funkce připravené k okamžitému použití. Díky vysoké propustnosti je novinka ideální pro použití v situacích vyžadujících výkonné úložiště, ochranu virtuálních počítačů, synchronizaci souborů nebo hostování firemních aplikací. Čtěte více

QNAP QTS 5.0.1 posiluje celkové zabezpečení NAS

21. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila operační systém QTS 5.0.1 pro NAS, který posiluje celkové zabezpečení a nabízí zvýšené pohodlí a výkon pro ochranu dat a každodenní používání. Mezi nové funkce patří bezpečná výměna disků v RAID, podpora Windows Search Protocol pro sdílené složky NAS a podpora podnikových disků SED. NAS s architekturou ARM a x86 navíc bezplatně získají podporu exFAT bez dalších nákladů. Čtěte více