Nejnovější verze Red Hat OpenShift přináší virtualizaci do doby nativních cloudových aplikací

26. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat vydal nejnovější verzi podnikové Kubernetes platformy. Řešení OpenShift 4.5 přináší i vydání OpenShift Virtualization a je navrženo tak, aby pomohlo organizacím zbořit hranice mezi tradiční a cloudovou infrastrukturou a zvýšit kontrolu nad distribuovanými zdroji.

Podle společnosti Gartner „bude do roku 2022 využívat kontejnerizované aplikace v produkci více než 75 % globálních organizací. To znamená výrazný nárůst oproti méně než 30 % v roce 2019.” Ačkoliv tento výrok značí, že aplikace navržené pro cloud znamenají budoucnost podnikových inovací a zaměřuje se na ně vývoj nových aplikací, mnoho organizací stále výrazně investuje do kritických aplikací, které běží na tradičních virtualizovaných strojích (virtual machine; VM). Red Hat OpenShift nyní přichází s OpenShift Virtualization, novou vlastností platformy, která umožňuje IT organizacím přinést standardní aplikace založené na virtuálních strojích na Kubernetes. To pomůže propojit a sjednotit procesy a vývoj často se lišící mezi tradičními a cloudovými aplikacemi.

Bouráme zdi mezi cloudovými a tradičními aplikacemi

Produkt , poprvé představený na Red Hat Summit 2020 jako technologická ukázka, je nyní oficiálně k dispozici jako součást Red Hat OpenShift Container Platform bez jakýchkoliv dalších nákladů. OpenShift Virtualization je odvozen od open source projektu KubeVirt a umožňuje organizacím vyvíjet, nasazovat a spravovat aplikace skládající se z virtuálních strojů po boku kontejnerů a serverless v rámci jedné moderní platformy Kubernetes. Za pomoci OpenShift Virtualization přináší Red Hat tradiční aplikace do oblasti otevřené inovace a umožňuje tak zákazníkům transformovat se skutečně vlastním tempem.

Díky tomu, že OpenShift Virtualization umožňuje nasazení nových a existujících aplikací na stejné architektuře, nabízí konzistentní zkušenost při vývoji a posiluje schopnost organizace rychle inovovat. Jakmile jsou virtuální stroje přeneseny a jsou spravovány v rámci Red Hat OpenShiftu, mohou být časem přetvořeny do podoby kontejnerů, nebo dále spravovány jako VM. To umožňuje uživatelům vyvíjet a nasazovat hybridní aplikace postavené na kontejnerech a virtuálních strojích a provozovat je vedle sebe na stejné platformě.

Zvýšená flexibilita a možnost volby

Red Hat OpenShift 4.5 také představuje plnou automatizaci pro nasazení v prostředí VMware vSphere. To v podstatě znamená, že Red Hat OpenShift lze nasadit v jakémkoliv aktuálně podporovaném prostředí vSphere „stiskem jednoho tlačítka”. Díky automatizaci stačí, aby administrátor poskytl přístupové údaje do prostředí vSphere, a instalátor vytvoří všechny prostředky nutné k nasazení. To vylepší úvodní zkušenost při nasazení a zjednoduší další správu a údržbu. Tato nová vlastnost se přidává k již existující podpoře pro nasazení na VMware vSphere s předem připravenou infrastrukturou, která poskytuje vyšší flexibilitu pro vysoce specializovaná prostředí vSphere.

Plná automatizace byla s postupem času rozšiřována a nyní zahrnuje AWS, Google Cloud Platform, Microsoft Azure, Red Hat Virtualization a Red Hat OpenStack Platform. To umožňuje zákazníkům nasadit OpenShift napříč různými poskytovateli cloudu i do vlastních data center s využitím stejných plně automatizovaných postupů. S novým přírůstkem v podobě plné automatizace pro platformu vSphere usnadňuje Red Hat zákazníkům provozování podnikové kontejnerové platformy na existující virtualizované infrastruktuře. To přináší organizacím ještě větší možnost volby, pokud přijde na podkladovou infrastrukturní platformu.

Dostupnost

Red Hat OpenShift 4.5 je již dostupný. Funkce OpenShift Virtualization je dostupná v rozhraní OpenShift Console jako podporovaný operátor v katalogu Operator Hub.

Podobné články

Výhled IT prodejního kanálu na rok 2024 a dále

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Navzdory přetrvávajícím problémům vykazuje světový trh s IT po třech letech nepříznivých okolností známky oživení. Předpokládá se, že v roce 2024 vzrostou celosvětové dodávky osobních počítačů o osm procent a o stejné procento se zvýší i výdaje na IT oproti předchozímu roku. Co tedy bude toto oživení trhu znamenat pro IT prodejní kanál v nadcházejících měsících? Čtěte více

CNAPP aneb řízení kybernetické bezpečnosti v době multicloudové

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Většina firem v Česku již alespoň část svých systémů či aplikací provozuje v cloudu. Ať už jde o kombinaci privátního a veřejného cloudu, nebo více komerčních dodavatelů. Tento trend bude nadále posilovat, vedle mnoha výhod ale zároveň zvyšuje i nároky na komplexní zabezpečení firemního provozu. Proto se v poslední době stále častěji skloňuje zkratka CNAPP. Čtěte více

Hewlett Packard Enterprise integruje GenAI do platformy Aruba Networking Central

4. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Hostované řešení na cloudové platformě HPE GreenLake získává nové funkce využívající velké jazykové modely (LLM) přinášející optimalizaci a predikci síťového provozu, čímž posouvá správu sítí na novou úroveň. O službu HPE Aruba Networking Central již rozšířila svou nabídku např. společnost Verizon Business. Čtěte více

Deset kybernetických nebezpečí roku 2024: Hrozby, trendy a doporučení

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
S každým rokem roste počet a intenzita kybernetických útoků. Do roku 2025 by pak kyberzločinci měli celosvětově způsobit škody za 10,5 bilionu dolarů. Ruku v ruce s tím pak jde rostoucí zájem firem o služby prediktivní bezpečnosti. Vedle „tradičních aktivit“ poroste i závažnost útoků přes kvantové počítače, umělou inteligenci, 5G infrastrukturu nebo virtuální realitu. Čtěte více