Nejnovější aktualizace pro Windows 10 je tu

2. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft začala s distribucí aktualizace operačního systému Windows 10 April 2018 Update. Nejnovější update usiluje o to, aby uživatel získal maximum svého času a mohl ho využít zcela podle svých preferencí – pro práci, tvorbu, zábavu či cokoli jiného. Aktualizace je k dispozici ke stažení od pondělí 30. dubna a počínaje 8. květnem se začne celosvětově uvolňovat prostřednictvím Windows Update.

Díky funkci Časová osa se lze vrátit v čase až třicet dní zpětně a najít potřebný dokument bez ohledu na to, zda se na něm pracovalo dnes, před týdnem či několika týdny. Protože řada aktivit se odehrává na cestách, s novou funkcí lze sdílet i to, co jsme dělali v aplikaci Microsoft Edge nebo Office 365 na zařízeních iOS nebo Android, a to jakmile se uživatel vrátí do prostředí s Windows 10. Může tak například pracovat na dokumentu při cestě autobusem a bezproblémově navázat, když dorazí ke svému pracovnímu stolu.

Nová aktualizace Windows 10 představuje funkci Pomocník pro lepší soustředění, která pomůže se soustředěním se na důležité věci. Zapnout  ji lze kdykoli uživatel potřebuje pracovat bez rozptýlení v podobě sociálních sítí či dalších upozornění. Může se také zapínat automaticky na určitou část dne.

Po skončení uživatel obdrží souhrn informací o tom, co se mezitím událo, ať už notifikací, e-mailů či aktualizací. Pokud uživatel čeká na konkrétní hovor anebo e-mail, může vybrat osoby, jejichž zprávy dorazí i v tomto režimu.

Aktualizace nově také pomáhají s prací na internetu v prostředí Microsoft Edge. Nově le například kliknout na ikonu zvuku, pokud uživatel bude chtít vypnout či zapnout záložku, která přehrává zvuk. Knihy, PDF soubory a stránky se zobrazením pro čtení lze sledovat v režimu celé obrazovky. Nakupování bude jednodušší, protože adresa, platba a další informace mohou být bezpečně uloženy s možností automatického vyplňování formuláře pro platby na webu. Pro ty, kdo potřebují podporu při čtení, je určeno nové tlačítko Gramatické nástroje, jež napomáhá s porozuměním tím, že slova na stránce rozkládá na jednotlivé slabiky. Funkce také dokáže zvýraznit různé části textu, jako jsou podstatná jména, slovesa či přídavná jména. 

Přirozená zkušenost s počítačovými zařízeními nám umožňuje dávat jim příkazy přímo, aniž bychom přitom museli cokoli psát. V tom Microsoft vidí potenciál pro hlasový vstup, který změní způsob, jakým lidé interagují se zařízeními. Funkcí, která toto řeší v April 2018 Update, je funkce Dictation. Lze s ní snadněji než doposud hlasem dělat poznámky či vytvářit texty. Pomocí kurzoru v libovolném textovém poli buď v systému Windows 10, nebo v jiné aplikaci, stačí stisknout klávesu Win + H a začít mluvit.

April 2018 Update obsahuje také řadu dalších funkcí včetně zjednodušených nástrojů IT správy pro podnikové zákazníky, nových způsobů jak vytvářet fotografie, 3D a smíšenou realitu či jak být v bezpečí na internetu. Několik inovací míří také do segmentu gamingu.

Video : 
Štítky: 
Windows, Windows 10, Microsoft

Podobné články

Microsoft připravuje nový způsob doplňování funkcí do Windows

8. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Windows se již brzy nebudou muset při doplňování nových funkcí spoléhat jen na poněkud těžkopádné service packy. Prostřednictvím připravované novinky Feature Experience Pack, která je nyní ve stádiu testování, půjde nové funkce a vlastnosti do systému průběžně dodávat zcela nezávisle. Čtěte více

Bezpečnost počítačů s Windows zajistí speciální čip

1. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft plánuje zabezpečit počítače s Windows speciálním čipem. Nazval jej Pluton a na jeho přípravě spolupracuje se společnostmi AMD, Intel a Qualcomm, které by jej měly napevno zahrnout do výbavy svých budoucích procesorů. Čtěte více

Jaké novinky přináší podzimní aktualizace Windows 10?

23. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft začal mezi uživatele distribuovat Windows 10 October 2020 Update. Ačkoli novinek není mnoho, některé přesto stojí za pozornost. Vedle několika novinek souvisejících s prohlížečem Edge se můžeme těšit např. na drobné úpravy uživatelského prostředí. Čtěte více

Pokročilé trvalé hrozby častěji útočí na Linux

24. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Řada organizací volí pro své strategicky důležité servery a systémy operační systém Linux, mimo jiné také proto, že je v porovnání s daleko používanějšími Windows považován za bezpečnější a méně náchylný vůči kyberhrozbám. Jak je to však ve skutečnosti? Čtěte více