Nejnovější aktualizace pro Windows 10 je tu

2. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft začala s distribucí aktualizace operačního systému Windows 10 April 2018 Update. Nejnovější update usiluje o to, aby uživatel získal maximum svého času a mohl ho využít zcela podle svých preferencí – pro práci, tvorbu, zábavu či cokoli jiného. Aktualizace je k dispozici ke stažení od pondělí 30. dubna a počínaje 8. květnem se začne celosvětově uvolňovat prostřednictvím Windows Update.

Díky funkci Časová osa se lze vrátit v čase až třicet dní zpětně a najít potřebný dokument bez ohledu na to, zda se na něm pracovalo dnes, před týdnem či několika týdny. Protože řada aktivit se odehrává na cestách, s novou funkcí lze sdílet i to, co jsme dělali v aplikaci Microsoft Edge nebo Office 365 na zařízeních iOS nebo Android, a to jakmile se uživatel vrátí do prostředí s Windows 10. Může tak například pracovat na dokumentu při cestě autobusem a bezproblémově navázat, když dorazí ke svému pracovnímu stolu.

Nová aktualizace Windows 10 představuje funkci Pomocník pro lepší soustředění, která pomůže se soustředěním se na důležité věci. Zapnout  ji lze kdykoli uživatel potřebuje pracovat bez rozptýlení v podobě sociálních sítí či dalších upozornění. Může se také zapínat automaticky na určitou část dne.

Po skončení uživatel obdrží souhrn informací o tom, co se mezitím událo, ať už notifikací, e-mailů či aktualizací. Pokud uživatel čeká na konkrétní hovor anebo e-mail, může vybrat osoby, jejichž zprávy dorazí i v tomto režimu.

Aktualizace nově také pomáhají s prací na internetu v prostředí Microsoft Edge. Nově le například kliknout na ikonu zvuku, pokud uživatel bude chtít vypnout či zapnout záložku, která přehrává zvuk. Knihy, PDF soubory a stránky se zobrazením pro čtení lze sledovat v režimu celé obrazovky. Nakupování bude jednodušší, protože adresa, platba a další informace mohou být bezpečně uloženy s možností automatického vyplňování formuláře pro platby na webu. Pro ty, kdo potřebují podporu při čtení, je určeno nové tlačítko Gramatické nástroje, jež napomáhá s porozuměním tím, že slova na stránce rozkládá na jednotlivé slabiky. Funkce také dokáže zvýraznit různé části textu, jako jsou podstatná jména, slovesa či přídavná jména. 

Přirozená zkušenost s počítačovými zařízeními nám umožňuje dávat jim příkazy přímo, aniž bychom přitom museli cokoli psát. V tom Microsoft vidí potenciál pro hlasový vstup, který změní způsob, jakým lidé interagují se zařízeními. Funkcí, která toto řeší v April 2018 Update, je funkce Dictation. Lze s ní snadněji než doposud hlasem dělat poznámky či vytvářit texty. Pomocí kurzoru v libovolném textovém poli buď v systému Windows 10, nebo v jiné aplikaci, stačí stisknout klávesu Win + H a začít mluvit.

April 2018 Update obsahuje také řadu dalších funkcí včetně zjednodušených nástrojů IT správy pro podnikové zákazníky, nových způsobů jak vytvářet fotografie, 3D a smíšenou realitu či jak být v bezpečí na internetu. Několik inovací míří také do segmentu gamingu.

Video : 
Štítky: 
Windows, Windows 10, Microsoft

Podobné články

Nejzajímavější novinky z konference Microsoft Build 2020

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Hlavní myšlenkou letošní konference Microsoft Build 2020 byla podpora vývojářům, kteří budou hrát ústřední roli při přetváření světa, ve kterém žijeme. Právě vývojářská komunita by mohla pomoci urychlit naši cestu ze současné krize prostřednictvím obnovy fungování organizací, průmyslových odvětví a komunit, a tak nakonec posunout celou společnost dopředu. Čtěte více

Windows 10 (konečně) na miliardě zařízení

18. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft se dočkal. Ačkoli o tom, že Windows 10 „brzy“ poběží na miliardě zařízení, zástupci Microsoftu hovoří již delší dobu, konečně si mohou tento důležitý milník odškrtnout. Čtěte více

Skončila podpora Windows 7

15. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Podpora operačního systému Windows 7 skončila 14. 1. 2020, což znamená, že společnost Microsoft tomuto systému již nadále nebude poskytovat technickou podporu ani vydávat softwarové aktualizace. Čtěte více

Končící podpora Windows 7 jako příležitost

15. 11. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Od 14. ledna 2020 nebudou počítače se systémem Windows 7 dostávat aktualizace zabezpečení. Je proto nejvhodnější čas přejít na moderní počítač se systémem Windows 10 doplněný o software Office 365. Nové počítače jsou prostě lepší, nebojte se změny! Čtěte více