Nastartuje HP ZCentral novou éru výpočetní techniky?

28. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc)
Společnost HP Inc. představila řešení ZCentral pohánějící novou generaci výpočetní techniky s historicky první single-source pracovní stanicí na světě. Novinka centralizuje počítačový výkon na jednom místě, čímž osvobozuje uživatele, kteří pracují s graficky náročnými aplikacemi.

Komplexní řešení ZCentral se skládá z rackových pracovních stanic, nové generace softwaru ZCentral Remote Boost patentovaného softwaru pro urychlení náročných výpočetních úloh.

„S tím, jak se vyvíjí kancelář budoucnosti, společnost HP nabízí single-source řešení vzdálené pracovní stanice pro dnešní mobilní pracovní sílu, které urychluje vysoce náročné a složité výpočetní úlohy – a to odkudkoliv,“ uvedl Jim Nottingham, generální manažer a globální ředitel divize pracovních stanic společnosti HP Inc. „Díky své flexibilitě HP ZCentral představuje způsob, jakým podniky mohou uspokojit nároky na dnešní globální pracovní sílu prostřednictvím rychlejšího zavádění a správy IT, snížením nákladů a zajištěním vysoké bezpečnosti dat.“

ZCentral nabízí předvídatelný a vyhrazený vzdálený výpočetní výkon, jenž je nezávislý na koncovém zařízení. Přestavuje jednoduchým způsob, jak IT oddělení může spravovat tato připojení s maximální bezpečností dat. Finanční dopady prolomené datové bezpečnosti mohou být pro firmy významným rizikem: v roce 2018 stál průměrně každý útok 3,6 milionu dolarů. Řešení ZCentral může snížit riziko i náklady spojené se správou různých platforem a zároveň nabízí uživatelům bezpečný vzdálený přístup. ZCentral disponuje o 16 až 33 % vyšším výkonem, a to za 59 až 72% náklady dnešních virtualizovaných pracovních stanic. Díky ZCentral mohou IT manažeři spravovat, sledovat a přiřazovat výkon vyhrazené vzdálené pracovní stanice v zabezpečené soukromé síti s jednou konzolí.

Společnost HP dodává řešení ZCentral partnerům v různých průmyslových odvětvích. Nová verze softwaru ZCentral Remote Boost a nová aplikace ZCentral Connect budou k dispozici počátkem roku 2020. Pro stávající zákazníky budou k dispozici dříve ve formě beta verze.

Fluidní IT mění workflow těch nejnáročnějších uživatelů

V dnešním kancelářském prostředí tvůrci, animátoři, výzkumníci, vývojáři a další specializované profese stále častěji pracují v zájmu vyšší spolupráce, kreativity, produktivity a efektivity vzdáleně. Nároční uživatelé, kteří k těmto složitým úkolům a velkým souborům přistupují vzdáleně, museli dosud počítat s časově i finančně nákladnou synchronizací v síti. Společnost HP inovuje s cílem nabízet podniková řešení připravená pro vzdálenou práci tím správným způsobem zejména ve dvou oblastech: předvídatelném a specializovaném výkonu vzdálené pracovní stanice nezávislém na operačním systému (MacOS, Windows, Linux) a přechodu na ultra-flexibilní IT.

ZCentral nabízí vyhrazený výkon prostřednictvím zabezpečeného a stabilního připojení ke vzdálené pracovní stanici. Nový software ZCentral Remote Boost přináší vysoký výkon pro VFX, simulaci či 3D a zároveň poskytuje nový způsob kolektivní správy těchto připojení. ZCentral Remote Boost spolupracuje se zařízeními Windows, Linux nebo MacOS a poskytuje koncovému uživateli flexibilitu při vytváření nebo navrhování téměř všech koncových zařízení - kdekoli.

Software ZCentral Connect umožňuje podnikovým IT oddělením snadno přiřazovat pracovní stanice a sledovat připojení a přihlašování se do systému. Aplikace ZCentral Connect také umožňuje vyhradit náročným uživatelům připojení k centralizované výpočetní kapacitě nebo rezervovat přístup k další dostupné pracovní stanici ve fondu centralizovaných pracovních stanic. Zabezpečení pracovních stanic a jejich centralizace spolu s datovým úložištěm s připojením přes ZCentral Connect a ZCentral Remote Boost umožňuje do sítě odesílat pouze šifrované pixely, takže firemní data zůstávají u zdroje zabezpečená.

Díky těmto pracovním stanicím vybaveným profesionální grafikou vyladěnou tak, aby poskytovala výkon potřebný při komplexním workflow s více aplikacemi, představuje ZCentral inovaci správy výpočetní síly.

ZCentral přináší:

  • Vyšší efektivitu práce pro mobilní uživatele pracující na velkých projektech ve vzdálených lokalitách (kolokace dat a výpočetního výkonu pro vyšší bezpečnost a rychlejší načítání). Firemní data chráněna na těch nejbezpečnějších pracovních stanicích na světě – rackových pracovních stanicích řady Z od HP.
  • Možnost flexibilně, vzdáleně a snadno přidělovat kapacitu pracovní stanice uživatelům pomocí jediného jednoduchého rozhraní ZCentral Connect.
  • Možnost uživatelům využívat výkon pracovní stanice a pracovat, jako by byli lokální, i na tenkém a lehkém koncovém zařízení díky aplikaci ZCentral Remote Boost.
  • Možnost vybavit pracovníky různými typy koncových zařízení - od tenkých klientů po notebooky a konvertibilní počítače - bez ohledu na něž mohou uživatelé upgradovat na vyhrazený výkon pracovní stanice pro aplikace ISV, které používají dle potřeby.

Shrnutí:

  • IT oddělení může jednotlivým pracovníkům přiřadit vyhrazené pracovní stanice nebo vytvořit sdílené skupiny přes HP ZCentral Connect.
  • Pracovník může mít téměř jakékoliv koncové zařízení a stále těžit z výpočetní síly pracovní stanice s certifikací ISV.
  • Vyšší efektivita práce pro mobilní uživatele pracující ve vzdálených lokalitách.
  • K pracovní stanici se lze díky aplikaci HP ZCentral Remote Boost připojit téměř z jakéhokoli zařízení.

Dostupnost

Rackové pracovní stanice řady Z od HP jsou již v prodeji.
HP ZCentral Remote Boost bude k dispozici počátkem roku 2020, ceny budou oznámeny později, přičemž beta verze pro stávající zákazníky je k dispozici již nyní.
HP ZCentral Connect bude k dispozici počátkem roku 2020, ceny budou oznámeny později a beta verze  pro stávající zákazníky je k dispozici již nyní.
HP RGS je již k dispozici.

Podobné články

HP přináší novinky připravené pro kancelářskou práci z domova

3. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila nové přírůstky v portfoliu osobních počítačů, které byly navrženy s ohledem na zachování produktivity práce – ať už uživatelé budou pokračovat v práci z domova nebo se připravují na návrat do kanceláře. Čtěte více

IDC: Prodej PC v 1. čtvrtletí roku 2020 zaznamenal strmý propad

24. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic podle IDC zaznamenal v prvním kvartálu 2020 meziroční propad o 9,8 % na 53,2 milionu kusů. Po růstu v roce 2019 tak trh zaznamenal útlum způsobený zejména výpadkem dodávek způsobeným v důsledku šíření pandemie COVID-19 v Číně i v dalších regionech. Čtěte více

IDC: Prodej počítačů a tabletů bude nadále klesat

23. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej osobních počítačových zařízení, kam dle třídění IDC patří stolní i přenosné počítače a pracovní stanice, konvertibilní zařízení a tablety, klesne dle údajů této analytické agentury mezi lety 2019 až 2023 o 2,4 %. Na druhou stranu můžeme na trhu sledovat i pozitivní jevy – například předpokládaný pětiprocentní růst prodeje zařízení typu 2 v 1 a ultramobilních notebooků. Čtěte více

Nové pracovní stanice Dell Precision

18. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Nové mobilní pracovní stanice Dell vybavené nejnovějšími procesory, grafickými čipy, displeji a delší výdrží baterie dávají zákazníkům možnost tvořit a pracovat doslova kdykoli a kdekoli. Dále byla aktualizována také aktualizovala řadu Precision 3000 v provedení tower a rackové pracovní stanice Precision 1U. Čtěte více