Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz za červen 2012

11. 7. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: DSL.cz a DCD Publishing)
T-Mobile je prvním operátorem, který přesáhl průměrnou rychlost 4 Mbit/s ve své 3G síti. Dokazují to naměřené rychlosti na DSL.cz během června. Na základě počtu měření bylo zjištěno navýšení VDSL přípojek k internetu v ČR. Jejich počet se tak blíží množství starších ADSL přípojek.
Foto: Sxc.hu

V červnu průměrná rychlost internetu v pevných sítích založených na technologii DSL vzrostla na 7,3 Mbit/s a v meziročním srovnání je o 14 procent nižší. Průměrná rychlost u společnosti UPC činila 18,3 Mbit/s a oproti minulému měsíci stoupla o 1 %.

Průměrná rychlost mobilního připojení (všichni čtyři mobilní operátoři) v červnu byla 1,7 Mbit/s, což je téměř stejně jako v květnu. Meziročně se rychlost zvýšila o 145 procent. Nejrychleji data „sviští“ u T-Mobile a to konkrétně 4 Mbit/s.

Uvedené rychlosti odpovídají naměřeným hodnotám dosaženým na „měřáku“ internetové rychlosti serveru DSL.cz, mobilní aplikaci pro měření rychlosti v operačních systémech Android a iOS pro Apple iPhone a poskytnutým údajům o využívaných internetových službách ze strany uživatelů měřáku.

Do vyhodnocených měření nejsou zahrnuta měření z IP rozsahů, které neodpovídají uživatelem vybranému poskytovateli a službě.

Fotogalerie: