Na návštěvě v datovém centru DataSpring

24. 6. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DataSpring)
Datové centrum společnosti DataSpring v Lužicích u Hodonína oslavilo rok od svého otevření. Při této příležitosti nám jeho majitel a provozovatel umožnil nahlédnout do jeho prostor a podělil se s námi s informacemi o jeho ročním provozu i nejbližší budoucnosti. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout i prostory a výbavu samotného DC.

Datové centrum získalo od certifikační autority Uptime Institute certifikaci úrovně Tier III, pro kterou je požadován nepřetržitý provoz s možností provádět údržbu instalovaných technologií bez vlivu na chod datacentra.

Za první rok fungování získal DataSpring více než 20 referenčních zákazníků, kterým poskytuje široké portfolio cloudových služeb. DataSpring nabízí nejrůznější technologie a řešení včetně zálohování a MSSQL formou služby, Visual Analytics, IaaS, PaaS, vývoj softwaru a aplikací na míru nebo expertní služby v oblasti Business Intelligence, optimalizace a měření procesů. To vše při snaze o zachování dostupných cen.

Plány společnosti jsou rozhodně ambiciózní – firma se hodlá stát jedním ze tří nejvýznamnějších poskytovatelů cloudových služeb v ČR a zároveň významným hráčem na poli zálohování. Zároveň chce získat nejvyšší kompetence pro práci s daty. Společnost zároveň investuje také do nových technologií, jako jsou Commvault Simpana, Cisco ACI nebo MS Azure Pack.

S technologiemi úzce souvisí také nové služby v portfoliu, ze kterých stojí za zmínku například PleAzure.cloud, GeoClouds, Baas či VAaaS.

V meziročním srovnání firma dosáhla 360% nárůst obratu, aktuální růst představuje 25 % měsíčně. Celkové letošní tržby by měly činit přibližně 130 milionů korun. Významnou dynamiku společnost zaznamenala i v oblasti personální, kdy počet zaměstnanců posílil za poslední tři čtvrtletí o 40 na celkových 90.

„Skupina KKCG, do které DataSpring patří, rozvíjí oblast ICT jako svou strategickou prioritu. V České republice máme připravené rozvojové projekty, jak v existujících datových centrech, tak v nových lokalitách. Pro oblast Evropy a Asie je pro nás strategické partnerství se společností Foxconn, kde plánujeme expandovat a rozvíjet nové inovativní služby,“ přiblížil Zdeněk Honek, obchodní ředitel DataSpring.

Ve spolupráci s firmou Foxconn DataSpring v současné době buduje druhé datové centrum v Praze (počítáte se s projekty v oblastech Big Data a streamování videa, DC bude georedundantní s Lužicemi, nabídne 3x více prostoru a otevření je plánováno na září 2016).

Datová centra úrovně Tier III disponují především tzv. souběžnou správou. Souběžná správa znamená, že údržbu jakékoli části centra lze vykonávat bez výpadku činnosti. Napájecí systémy i datová propojení s národními a nadnárodními sítěmi jsou rovněž zálohována. Dostupnost center s certifikací Tier III činí 99,982 %. Kapacita datového centra je až 10 000 serverů a jeho úložiště pojme 30 petabytů dat. Pokud by všechna tato data měla být nahrána na DVD s kapacitou 4,7 GB, bylo by zapotřebí 6,7 milionu nosičů. DataSpring získal také certifikaci Systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) ISO/IEC 27001:2013.

Štítky: 
Fotogalerie: 
Dohled nad DC
Vstup do "srdce" DC je chráněn speciálními dveřmi s několika bezpečnostními prvky
Záložní akumulátory pro případ výpadku elektřiny
Zásobníky speciálního plynu pro případ požáru
Skříně s elektrickými rozvody
Skříně s elektrickými rozvody
Zázemí datového centra - napájení, vzduchotechnika
Zázemí datového centra - napájení, vzduchotechnika
Zázemí datového centra - napájení, vzduchotechnika
Zázemí datového centra - napájení, vzduchotechnika
Datový sál
Technika na střeše DC

Podobné články

Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. Čtěte více
Jiří Dobeš, Business Unit Manager divize Dell v DNS

DNS (Jiří Dobeš a Vladimír Havelka): Každý den chceme být o krůček lepší

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Zjistit pro vás maximální množství aktuálních informací o divizi Dell ve společnosti DNS jsme získali díky možnosti vyzpovídat Business Unit Managera Jiřího Dobeše a Senior Consultanta Vladimíra Havelku. Hovořili jsme nejen o pohodové atmosféře v DNS a společné snaze se neustále zlepšovat, ale i o dopadu covidové pandemie, aktuálních trendech, produktových novinkách z portfolia Dellu i plánech do budoucna a mnoha dalších zajímavých věcech. Čtěte více

Dell EMC: úložiště PowerStore 500

30. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies zvyšuje výkon a rozšiřuje schopnosti podnikových úložných systémů Dell EMC PowerStore novým softwarem a možnostmi automatizace. Představuje také nízkonákladový model PowerStore 500 s výkonem a funkcemi podnikové třídy vhodný pro širší okruh podniků a způsobů využití. Čtěte více

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více