Na Mendelově univerzitě v Brně poroste nová generace odborníků na kyberbezpečnost

8. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Sledujeme neustálý vzestup kybernetických hrozeb a zlatý věk hackerů. Společnost Check Point Software Technologies proto spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně a jako součást bakalářského studia nabízí studentům předmět Bezpečnostní technologie.

Mendelova univerzita se tak zařadila mezi více než 100 univerzit, které jsou součástí celosvětového programu Check Point SecureAcademy.

Garanty profesního programu Administrace IS/ICT jsou za Mendelovu univerzitu prof. Ing. Cyril Klimeš, CSc. a Ing. Jiří Balej, Ph.D. Za kyberbezpečnostní společnost Check Point povede výuku Peter Kovalčík, Regional Director, Security Engineering EE, který se podílel na řadě významných mezinárodních bezpečnostních projektů a je specialistou na firewally, IPS, DLP, prevenci hrozeb nebo nástroje pro analýzu bezpečnostních incidentů.

„Naším posláním je kompletní ochrana před kyberhrozbami a útoky. Základem jsou sice sofistikované preventivní technologie, ale nedílnou součástí ochrany před moderními multivektorovými kyberútoky 5. generace jsou i lidé. Ať už uživatelé, lovci hrozeb nebo správci bezpečnostních řešení. Vzdělávání je proto klíčem k úspěchu. Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s tak skvělou vzdělávací institucí, jako je právě Mendelova univerzita v Brně, a předat naše praktické znalosti a zkušenosti budoucí generaci odborníků na kybernetickoubezpečnost,“ uvedl Pavel Řezníček, channel manager Czech Republic v Check Point Software Technologies.

„Spolupráce s kyberbezpečnostní společností Check Point nám umožňuje seznámit studenty s nejmodernějšími bezpečnostními technologiemi. Univerzita disponuje laboratoří vybavenou bezpečnostními technologiemi společnosti Check Point, takže si studenti mohou vše vyzkoušet v praxi a naživo. Navíc nabízíme možnost půjčit si některá bezpečnostní zařízení domů na podrobnější testování. Věříme, že je to atraktivní cesta, která navíc studenty v budoucnu zvýhodní na trhu práce,“ dodal Cyril Klimeš, profesor Ústavu informatiky Mendelovy univerzity v Brně a jeden z garantů programu.

Studijní program Bezpečnostní technologie je zaměřený na praktickou výuku a studenti se mimo jiné naučí instalovat firewall, vytvářet a implementovat bezpečnostní zásady nebo nastavit bezpečný přístup k podnikovým datům. Naučí se také nainstalovat, konfigurovat a řešit pokročilé problémy v operačním systému Gaia, stanovit úroveň zabezpečení a reakce na incidenty, monitorovat provoz, vyhodnocovat a zastavit hrozby, nastavit pokročilé ochranné prvky a mnoho dalšího.

Check Point SecureAcademy je komplexní vzdělávací kyberbezpečnostní program pro univerzity. Studentům umožňuje vyzkoušet v praxi nejmodernější bezpečnostní technologie a připraví je na skutečné výzvy. Check Point v rámci svých vzdělávacích programů nabízí i herní prvky a různé hackerské výzvy nebo interaktivní hry na útočníky a bezpečnostní experty.

Štítky: 

Podobné články

Platby výkupného za ransomware vzrostly za poslední rok na pětinásobek

10. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle výroční zprávy State of Ransomware 2024 společnosti Sophos se průměrná výše výkupného za poslední rok zvýšila na pětinásobek. Organizace, které zaplatily výkupné, uvádějí průměrnou platbu ve výši dvou milionů dolarů, oproti 400 000 dolarů v průzkumu z roku 2023. Výkupné je ale pouze částí celkových nákladů. Čtěte více

Obavy o zabezpečení cloudů má 96 % firem

9. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Neustálý vývoj a zavádění nových cloudových aplikací komplikuje zabezpečení podnikového IT. Podle průzkumu společnosti Fortinet například 96 % respondentů uvádí, že mají střední nebo velké obavy o cloudovou bezpečnost. Podle 93 % dotazovaných je vážným problémem zejména všeobecný nedostatek odborníků na zabezpečení cloudů. Čtěte více

Nový tým Esetu se zaměří na mezinárodní kyberkriminalitu

6. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní experti z pražské pobočky ESETu se nově cíleně zaměří na mezinárodní aktivity kyberkriminálních útočných skupin. Nově vzniklý tým vedený Jakubem Součkem má za úkol aktivně vyhledávat a dlouhodobě monitorovat obávané útoky ransomwarem, který dle dat společnosti ESET posílil v minulém roce o více než 50 procent. Čtěte více

Počet DDoS útoků na české firmy roste druhý měsíc v řadě

3. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita v březnu opět vzrostly. Oproti předcházejícímu měsíci dvojnásobně, ve srovnání se začátkem roku dokonce šestinásobně. Dostaly se tak přibližně na úroveň léta loňského roku. Trendem je přitom využívání stále kvalitnějších a efektivnějších útoků. Nejvíce útoků již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více