Na Mendelově univerzitě v Brně poroste nová generace odborníků na kyberbezpečnost

8. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Sledujeme neustálý vzestup kybernetických hrozeb a zlatý věk hackerů. Společnost Check Point Software Technologies proto spolupracuje s Mendelovou univerzitou v Brně a jako součást bakalářského studia nabízí studentům předmět Bezpečnostní technologie.

Mendelova univerzita se tak zařadila mezi více než 100 univerzit, které jsou součástí celosvětového programu Check Point SecureAcademy.

Garanty profesního programu Administrace IS/ICT jsou za Mendelovu univerzitu prof. Ing. Cyril Klimeš, CSc. a Ing. Jiří Balej, Ph.D. Za kyberbezpečnostní společnost Check Point povede výuku Peter Kovalčík, Regional Director, Security Engineering EE, který se podílel na řadě významných mezinárodních bezpečnostních projektů a je specialistou na firewally, IPS, DLP, prevenci hrozeb nebo nástroje pro analýzu bezpečnostních incidentů.

„Naším posláním je kompletní ochrana před kyberhrozbami a útoky. Základem jsou sice sofistikované preventivní technologie, ale nedílnou součástí ochrany před moderními multivektorovými kyberútoky 5. generace jsou i lidé. Ať už uživatelé, lovci hrozeb nebo správci bezpečnostních řešení. Vzdělávání je proto klíčem k úspěchu. Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s tak skvělou vzdělávací institucí, jako je právě Mendelova univerzita v Brně, a předat naše praktické znalosti a zkušenosti budoucí generaci odborníků na kybernetickoubezpečnost,“ uvedl Pavel Řezníček, channel manager Czech Republic v Check Point Software Technologies.

„Spolupráce s kyberbezpečnostní společností Check Point nám umožňuje seznámit studenty s nejmodernějšími bezpečnostními technologiemi. Univerzita disponuje laboratoří vybavenou bezpečnostními technologiemi společnosti Check Point, takže si studenti mohou vše vyzkoušet v praxi a naživo. Navíc nabízíme možnost půjčit si některá bezpečnostní zařízení domů na podrobnější testování. Věříme, že je to atraktivní cesta, která navíc studenty v budoucnu zvýhodní na trhu práce,“ dodal Cyril Klimeš, profesor Ústavu informatiky Mendelovy univerzity v Brně a jeden z garantů programu.

Studijní program Bezpečnostní technologie je zaměřený na praktickou výuku a studenti se mimo jiné naučí instalovat firewall, vytvářet a implementovat bezpečnostní zásady nebo nastavit bezpečný přístup k podnikovým datům. Naučí se také nainstalovat, konfigurovat a řešit pokročilé problémy v operačním systému Gaia, stanovit úroveň zabezpečení a reakce na incidenty, monitorovat provoz, vyhodnocovat a zastavit hrozby, nastavit pokročilé ochranné prvky a mnoho dalšího.

Check Point SecureAcademy je komplexní vzdělávací kyberbezpečnostní program pro univerzity. Studentům umožňuje vyzkoušet v praxi nejmodernější bezpečnostní technologie a připraví je na skutečné výzvy. Check Point v rámci svých vzdělávacích programů nabízí i herní prvky a různé hackerské výzvy nebo interaktivní hry na útočníky a bezpečnostní experty.

Štítky: 
Bezpečnost, Vzdělání, Check Point

Podobné články

Integrace firewallu dělá z platformy Nebula nejkomplexnější řešení pro cloudovou správu sítí malých a středních firem

12. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks, která patří mezi špičky na trhu domácích a podnikových síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, rozšířila svou vlajkovou platformy Nebula o firewally řady USG FLEX. (PR článek) Čtěte více

Kaspersky spouští kurzy reverzního inženýrství zaměřené na analýzu malwaru

12. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Společnost Kaspersky rozšířila své portfolio online školení pro profesionály v oblasti kybernetické bezpečnosti o kurz zaměřený na reverzní inženýrství. Je určen především těm, kteří už mají základní znalosti o analýze malwaru, a umožní jednotlivcům i týmům osvojit si dovednosti aplikovaného reverzního inženýrství z pohodlí domova. Čtěte více

dTest se zaměřil na antiviry: Před čím ochrání a kde mají slabiny?

12. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Antivirové softwary procházejí neustálým vývojem, aby dokázaly čelit novým hrozbám. Každý rok tyto programy míří do laboratoří nezávislé spotřebitelské organizace dTest, která tak může nabídnout aktuální srovnání 25 antivirů pro Windows a 11 pro macOS. Čtěte více

Sophos představil skenování zranitelností kontejnerů

8. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Novinka od Sophosu identifikujte zranitelnosti před nasazením obrazů kontejnerů. S cílem urychlit migraci do cloudu při udržení nejvyšší možné míry zabezpečení, zpřístupnil nyní Sophos v řešení Cloud Optix pokročilou správu cloudového zabezpečení pro podniky všech velikostí a v různých fázích adopce cloudu. Čtěte více