N-able posiluje svou EDR platformu s podporou SentinelOne Vigilance

27. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Společnost N-able představila službu Managed Endpoint Detection and Response (Managed EDR) zaměřenou na monitorování, vyhledávání a reakci na hrozby. Novinka vychází ze staršího nástroje N-able Endpoint Detection and Response (EDR), jehož možnosti rozšiřuje o specializované řízené služby IT bezpečnosti.

Díky technologii SentinelOne Vigilance Respond dokáže řešení Managed EDR využívat bezpečnostní operační centrum (SOC) společnosti SentinelOne a podporu bezpečnostních expertů z týmu Vigilance k nepřetržitému monitoringu, vyhodnocení a reakci na každou identifikovanou hrozbu ohrožující jejich síť. Pro MSP, kteří již využívají EDR poskytované společností N-able, funguje Managed EDR jako rozšíření jejich IT týmů, přičemž bezpečnostní analytici jsou k dispozici v režimu 24×7×365. Tímto způsobem mohou zaměřit svůj čas a zdroje na aktivity s vyšší přidanou hodnotou.

IT odvětví se dlouhodobě potýká s četnými problémy, včetně rekordně vysokého nedostatku pracovních sil. Podle studie (IC)² 2022 Cybersecurity Workforce rozdíl mezi reálně dostupnou a skutečně potřebnou pracovní silou v oblasti IT bezpečnosti vzrostl celosvětově o 26 %, přičemž k efektivnímu zabezpečení podniků by bylo potřeba dalších 3,4 milionu lidí. Budování interního bezpečnostního týmu může mít svá úskalí: najít vhodné zaměstnance, pokrýt náklady na ně a v neposlední řadě zajistit poskytování non-stop zabezpečení 24×7.

Nasazení Managed EDR umožňuje partnerům N-able škálovat své bezpečnostní služby podporované jejich zdroji a zároveň rozšířit bezpečnostní tým o nativní technologii EDR a odborné znalosti, které jim pomohou zvládat výzvy v podobě najímání a udržení personálu. Zavedení nové technologie taktéž umožní poskytovatelům MSP minimalizovat časově náročné úkoly svých zaměstnanců, rozložit náklady na vybudování nového technologického zázemí a zároveň poskytne příležitost přidat nové funkční možnosti včetně příjmů z pokročilých bezpečnostních služeb.

„Jsme potěšeni, že můžeme pokračovat v budování našeho vztahu se SentinelOne. Uvědomujeme si, jak velký důraz kladou naši partneři na řešení kybernetické bezpečnosti na globální úrovni a oceňujeme jejich schopnost překonávat každodenní výzvy, kterým čelí, aby udrželi sebe i koncová zařízení svých zákazníků v bezpečí,“ řekl Troels Rasmussen, generální ředitel bezpečnostních produktů v N-able. „Řízené EDR může pomoci překlenout stávající mezeru v bezpečnostních výzvách, kterým čelíme, a poskytnout špičkové bezpečnostní experty k rozšíření stávajících bezpečnostních týmů. Tím, že odlehčuje zátěž každodenních operací, umožňuje pracovním týmům soustředit se na strategičtější iniciativy. Poskytuje tak celkovou jistotu a klid 24 hodin denně 7 dní v týdnu.“

N-able Managed EDR:

  • Urychlí zkoumání a řešení hrozeb.
  • Monitoruje koncové body 24×7 a podle potřeby provádí okamžitá opatření ke zmírnění následků, bez ohledu na to, kde se nacházejí.
  • Kontroluje, analyzuje a dokumentuje každou identifikovanou hrozbu v přehledu o tom, co se děje v síti.
  • Aktivně upozorňuje na škodlivé nebo podezřelé aktivity a eskaluje pouze naléhavé problémy.
  • Průběžně vyhledává potenciální hrozby pomocí funkcí EDR pro vyhledávání hrozeb (pro partnery N-able, kteří mají tuto pokročilou funkci povolenou).

„S Managed EDR s podporou SentinelOne Vigilance MDR mohou MSP efektivně alokovat své zdroje a soustředit se na klíčové strategické činnosti,“ dodal Mark Parrinello, Chief Revenue Officer, SentinelOne. „Těšíme se, že budeme podporovat MSP partnery N-able, protože chrání svou stěžejní infrastrukturu pokročilou autonomní technologií.“

Další informace získáte zde.

Profilová karta firmy

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

Společnost Zebra systems s.r.o. je s více než 20 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je výhradním distributorem produktů značky Acronis a GFI Software a distributorem Cloudflare, N-able a Virtuozzo. O Acronis Acronis poskytuje řešení pro zálohování, ob novu po haváriích a bezpečné sdílení a synchronizaci dat.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více