MSP svým zákazníkům nejčastěji poskytují monitoring IT infrastruktury a zálohování

15. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Počet organizací, které si nechávají spravovat svou IT infrastrukturu formou řízených služeb (managed services) setrvale roste. Podle průzkumu firmy Zebra systems přes 90 % oslovených IT poskytovatelů plně spravuje IT minimálně u jednoho zákazníka, přičemž již 73 % poskytovatelů takto spravuje i jejich cloudové služby.

Největší skupina poskytovatelů řízených služeb (MSP) v České republice a na Slovensku spravuje v průměru od 1 do 5 zákazníků, další velkou skupinou jsou MSP s více než 20 zákazníky. Koncoví zákazníci primárně poptávají služby v oblasti monitoringu infrastruktury, dále pak zálohování & disaster recovery, a záplatování. Zatím poněkud v pozadí, i když na vzestupu, jsou služby IT bezpečnosti a centrální správa cloudových služeb.

Nejzajímavější zjištění z průzkumu:

  • 30 % IT poskytovatelů plně spravuje IT 1 – 5 zákazníkům, 19 % pak 6 – 10 zákazníkům, 17 % potom 11 – 20, a 25 % více než 20 zákazníkům. Devět procent MSP plně nespravuje IT u žádného zákazníka.
  • Cloudové služby zákazníků spravuje 37 % IT poskytovatelů 1 – 5 zákazníkům, 18 % pak 6 – 10 zákazníkům, 9 % potom 11 – 20, a 9 % více než 20 zákazníkům. Cloudové služby nespravuje vůbec 27 % respondentů.
  • 76 % MSP využívá pro centrální správu, popř. automatizaci nástroje monitoringu, 43 % nástroje ochrany dat, 38 % nástroje patch managementu, 36 % centrální řízení bezpečnosti a 24 % centrální správu cloudových služeb.  

„Zabezpečení IT je jednou z klíčových oblastí při poskytování služeb, ať už z hlediska zákazníka a bezpečnosti jeho dat nebo z hlediska poskytovatele a potenciálního množství práce navíc, kterou mu prolomení bezpečnosti může přinést. Proto je důležité mít centrálně řešenou i správu a feedback z řešení ochrany koncových strojů, ať už se jedná o jednoduchý antivirus nebo EDR/XDR,“ řekl Ondřej Šabata, sales engineer pro řešení N-able v Zebra systems.

Profilová karta firmy

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

Společnost Zebra systems s.r.o. je s více než 20 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je výhradním distributorem produktů značky Acronis a GFI Software a distributorem Cloudflare, N-able a Virtuozzo. O Acronis Acronis poskytuje řešení pro zálohování, ob novu po haváriích a bezpečné sdílení a synchronizaci dat.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

N-able EDR přichází s rozšířením pro redukci potenciálních oblastí útoku

28. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Řešení N-able Endpoint Detection and Response (EDR) je nyní k dispozici i s rozšířením o pokročilou funkcí správy potenciálních oblastí útoku. S novinkou, postavenou na technologii SentinelOne Singularity RANGER, lze odhalovat zranitelná zařízení v síti a přijímat vhodná opatření k omezení pravděpodobnosti kybernetických útoků a k zajištění souladu s předpisy. Čtěte více
Michael Trousil, vedoucí divize Cloud v TD Synnex

Michael Trousil (TD Synnex): Zastřešujeme tři největší cloudové platformy

23. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD Synnex)
Při vší úctě k českému velikánovi Járovi Cimrmanovi panuje v TD Synnex přesvědčení, že budoucnost patří cloudu, spíš než aluminiu. Důkazem, že TD Synnex považuje tento segment za strategický, je založení nové divize Cloud. Šéf divize Michael Trousil popisuje, jaké přednosti přináší zastoupení tří největších cloudových platforem obchodním partnerům. Čtěte více

Acronis CyberApp Standard rozšiřuje ekosystém Acronis o řešení třetích stran

1. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis CyberApp Standard představuje inovativní integrační technologii rozšiřující ekosystém produktů Acronis o řešení třetích stran. Dodavatelům technologických řešení nabízí způsob, jak bezproblémově integrovat své produkty a služby do platformy Acronis Cyber Protect Cloud, které poskytovatelům služeb nabídnou nástroje nezbytné k efektivnímu a profitabilnímu byznysu. Čtěte více

Význam automatizace práce IT správců rychle roste

30. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle účastníků konference Zebra Cyber Roadshow 2023 rychle roste význam automatizace IT činností: respondenti ohodnotili její důležitost v průměru hodnotou 7,3 na 10bodové stupnici. Z konkrétních činností vnímají IT správci největší potenciál automatizace v oblasti patch managementu. Čtěte více