Motorola ThinkShield pro mobilní zařízení získala certifikaci FIPS 140-2

13. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Chytré telefony Motorola zabezpečené technologií ThinkShield pro mobilní zařízení získaly certifikaci FIPS 140-2 od amerického Národního institutu pro standardy a technologie. Tato certifikace je přitom považována za jednu z nejpřísnějších a nejvyhledávanějších svého druhu na světě.

Zisk certifikace posiluje závazek společnosti Motorola poskytovat svým chytrým telefonům prvotřídní zabezpečení, spravovatelnost, produktivitu a servisní funkce podnikové třídy.

Šifrování je základní bezpečnostní technologií pro ochranu citlivých dat. Certifikace FIPS 140-2 potvrzuje, že šifrování v zařízeních Motorola splňuje specifický soubor požadavků určených k ochraně operačního systému, aplikací a dat v zařízení před prolomením, úpravou nebo neoprávněným zásahem. Za účelem získání certifikace prošla zařízení Motorola přísným testováním a ověřováním třetí stranou, aby bylo zajištěno, že splňují přísné bezpečnostní a šifrovací standardy NIST. Tento proces ověřil všechny smartphony Motorola se systémem Android 11 a procesory Snapdragon.

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme dosáhli tohoto milníku pro naše produkty Motorola. Dokazuje to, že jsme dobře připraveni poskytnout našim zákazníkům klid ve světě stále rostoucích mobilních hrozeb,“ řekl Sudhir Chadaga, ředitel pro strategii společnosti Motorola. „S ThinkShield for Mobile nabízíme komplexní sadu řešení pro zabezpečení a správu zařízení, od vestavěného zabezpečení až po pokročilou ochranu před hrozbami založenou na umělé inteligenci.“

Bezpečnost je v Motorole základem životního cyklu produktu. S ThinkShield for Mobile poskytuje společnost Motorola svým podnikovým zákazníkům 360° ochranu na podnikové úrovni, počínaje vestavěným zabezpečením z důvěryhodného dodavatelského řetězce. K tomuto řetězci důvěry se přidává hardware a čistý operační systém. Kromě toho společnost Motorola poskytuje pokročilé zabezpečení a možnost správy prostřednictvím řešení, jako je Moto Threat Defense společnosti Zimperium nebo konfigurace Moto OEM.

Chcete-li se dozvědět více o mobilním řešení ThinkShield, navštivte naše webové stránky.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více