Monitory Philips na ISE 2019

11. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
Philips na letošním veletrhu Integrated Systems Europe (ISE) 2019 představil celou řadu monitorů určených pro náročné uživatele. Největším lákadlem jsou ze všech stran bezrámečkové monitory, super široké zakřivené modely, zelené inovace, USB-C dokovací technologie a další.

Prvním představeným řešením je nový super široký formát monitoru 32:9. V zasedacích místnostech nebo architektonických a grafických studiích takováto plocha podporuje kreativitu, a přitom nabízí maximální komfort, ke kterému přispívá možnost výškového nastavení, otáčení i náklonu monitoru. Navíc přináší zakřivení 1 800R pro vtažení do děje či ponoření se do práce.

Síla doteku

Některé z představovaných monitorů Philips jsou vybaveny dotekovou technologií. Pro snímání doteků se využívá technologie P-Cup, jež podporuje snímání až deseti doteků najednou, monitor je navíc odolný vůči poškrábání, vodě a prachu díky pokročilé ochraně (IP54). Ergonomický komfort zabezpečuje flexibilní stojan, díky kterému si každý uživatel najde tu nejlepší polohu pro práci s monitorem.

Flexibilita USB-C dokovací stanice

Zabudovaná USB-C dokovací stanice je praktické řešení pro růst produktivity vytížených profesionálů. Moderní USB-C a USB 3.1 porty umožňují uživatelům rychlý a bezpečný přenos dat, dobíjení notebooků a připojení periferií přímo do monitoru a mnohem víc.

Bližší pohled na letošní hvězdy ISE

Philips 499P9H – s úhlopříčkou 49" tento super široký monitor nabízí pracovní plochu, která nahradí dva 27" QHD monitory vedle sebe. Model 499P9H je vybaven širokou škálou funkcí pro růst produktivity a multitasking. Patří mezi ně USB-C dokovací stanice, KVM přepínač, který umožňuje současně ovládat dvě samostatná PC a vysouvací web kamera s Windows Hello, která má funkci rozeznávání obličejů. Pro celodenní pohodlnou práci s monitorem je navíc vybaven ergonomickým stojanem.

Philips 221B9T a 172B9T – profesionální modely jsou vybavené dotekovým displejem s desetibodovou P-CUP technologií, flexibilním ergonomickým stojanem a ochranou dle IP54. Všestranné monitory jsou vybaveny širokou škálou konektorů včetně VGA, HDMI, USB 3.0 a DVI. Model 221B9T s úhlopříčkou 21,5" nabízí jak TN, tak i IPS panel, zatímco model 172B9T má pouze 17" TN panel.

Philips 241B7QGJEB – 24" Full HD nabízí řadu výkonných a úsporných technologií, jako jsou nízkoenergetické podsvícení panelu pro optimální jas s minimální spotřebou, PowerSensor, který určuje přítomnost uživatele pomocí infračervených signálů a v případě jeho nepřítomnosti snižuje jas monitoru, LightSensor, který vnímá okolní osvětlení a dle toho upravuje jas monitoru. Monitor je z 85 % vyroben z recyklovaných plastů, s certifikací TCO Certified Edge a neobsahuje žádné škodliviny jako olovo, rtuť nebo PVC/BFR sloučeniny. Navíc, všechny plastové a kovové části monitoru a balící materiál jsou 100% recyklovatelné.

Philips 329P9H – tento 31,5" (16:9) monitor nabízí ze čtyř stran bezrámečkový design a plochou obrazovku s UltraClear, 4K UHD (3 840 x 2 160) rozlišením. Je určen pro uživatele, kteří si potrpí na detaily a přesnost barev, a je vybaven praktickým KVM přepínačem, zabudovanou USB-C dokovací stanicí, zasouvací webkamerou s Windows Hello a energeticky úsporným PowerSensorem.

Štítky: 
Monitory, Philips monitory

Podobné články

Samsung: monitor Space

19. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Space Monitor je moderní a minimalistický monitor určený nejen pro pracovní prostředí. Novinka, dostupná v provedení 27 palců a 32 palců, poskytuje úsporný design, který pomůže zvýšit produktivitu práce. Čtěte více

ASUS: monitor ROG Strix XG49VQ

20. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Herní monitor Asus ROG Strix XG49VQ s úhlopříčkou 49 palců, poměrem stran 32:9, obnovovací frekvencí 144 Hz a zakřivením 1 800R je vybaven technologií Radeon FreeSync 2 HDR, vysokým dynamickým rozsahem (HDR) a nabízí 90% pokrytí barevného gamutu DCI-P3. Certifikace DisplayHDR 400 je zárukou plynulého obrazu s nízkou latencí, vynikajícím jasem, kontrastem a výraznou reprodukcí barev. Čtěte více

BenQ: monitor PD2720U

18. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ rozšířila řadu monitorů DesignVue určenou profesionálním grafikům o model PD2720U. Monitor je vyvedený ve zcela novém moderním designu a přináší rozlišení 4K, panel IPS s továrně kalibrovanými barvami, technologie pro ochranu zraku a bohatou konektivitu včetně rozhraní Thunderbolt 3. Čtěte více

Gigabyte: monitor AORUS AD27QD

11. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gigabyte)
Společnost Gigabyte uvedla na svůj první monitor AORUS AD27QD. AORUS vzhlížející k novému trhu je dobře připraven a přesvědčen, že exkluzivní funkce tohoto monitoru mohou hráčům poskytnout taktickou výhodu nad jejich nepřáteli. Novinka se 27“ displejem zaujme kromě svého designu např. 95% pokrytím barevného prostoru DCI-P3, standardem DisplayHDR 400 nebo řadou speciálních „taktických“ funkcí. Čtěte více