Modernizovaný hyperkonvergovaný systém Dell EMC VxRail zvyšuje výkon i flexibilitu

27. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nové, výkonnější systémy hyperkonvergované infrastruktury Dell EMC VxRail založené na nedávno uvedených serverech Dell EMC PowerEdge. Dell vydává také inovovaný software a představuje dynamické nody, které zákazníkům umožní efektivněji využívat stávající prostředky a podporovat náročné pracovní zátěže.

VxRail je jediný HCI systém vyvinutý společně s VMware. Nabízí unikátní možnosti automatizace a orchestrace, díky nimž mohlo již více než 12 000 zákazníků zrychlit své procesy v datových centrech, cloudu a edge prostředích. Podle výzkumu společnosti IDC zaznamenali zákazníci VxRail pětiletou návratnost investic (ROI) ve výši 452 %, nárůst produktivity IT pracovníků o 70 % a 92% pokles doby neplánovaných odstávek systémů v porovnání s jejich dřívějším IT prostředím.

„Zákazníci volí Dell EMC VxRail, protože vnáší do IT prostředí jednoduchost a nabízí snadnou cestu k hybridnímu cloudu. Za svoji jednoduchost vděčí systém VxRail investicím společnosti Dell do vývoje softwaru, který umožňuje snadnou implementaci nejnovějšího hardwaru, zlepšuje práci s technologiemi VMware a zjednodušuje celý životní cyklus IT. Tyto novinky pomohou zákazníkům vytěžit více ze stávajících prostředků, provozovat ještě větší množství pracovních zátěží a lépe uspokojovat obchodní požadavky díky jednodušší implementaci,“ uvedl prezident a generální ředitel divize infrastrukturních řešení společnosti Dell Technologies Jeff Boudreau.

Extrémní výkon pro kriticky důležité pracovní zátěže

Nový systém VxRail s nejnovější serverovou technologií Dell EMC PowerEdge s procesory Intel Xeon Scalable 3. generace nabízí oproti předchozím generacím o 42 % jader více, a tedy vyšší výpočetní výkon. Volitelná paměť Intel Optane řady 200 zvyšuje propustnost oproti předchozí generaci v průměru o 32 %.

Vybrané systémy VxRail budou nově vybavené procesory AMD EPYC 3. generace až se 64 jádry na procesor, které nabídnou vyšší flexibilitu a škálovatelnost pro potřeby širokého spektra pracovních zátěží a případů využití.

Neustále vylepšovaný systémový software VxRail HCI umožňuje snadno přecházet na nové generace platformy VxRail díky zjednodušené implementaci a správě. Dalšími vylepšeními systému VxRail jsou:

  • Řada VxRail V nyní nabízí grafické karty NVIDIA A40 nebo A100 Tensor Core. Ve spojení se softwarem NVIDIA AI Enterprise a cachovacími schopnostmi technologie NVMe nabízí vyšší výkon a jednodušší implementaci pro náročné aplikace umělé inteligence a strojového učení.
  • Řada VxRail P nabízí až o 20 % vyšší kapacitu pro široké spektrum pracovních zátěží, jako jsou virtuální desktopová rozhraní, streamování videa nebo lékařské zobrazovací metody.
  • Řada VxRail E nabízí zákazníkům větší flexibilitu díky o 50 % většímu počtu rozšiřujících slotů PCIe pro připojení dalších prostředků, jako jsou síťové nebo fibre channel karty.

Zákazníci mohou od systémů PowerEdge s procesory Intel očekávat také rychlejší odezvu aplikací díky rozhraní PCIe 4. generace, které má dvojnásobnou propustnost a nabízí o 33 % více PCIe kanálů pro rychlejší zpracování dat.

Dynamické nody Dell EMC VxRail

Dell Technologies představuje dynamické nody VxRail — čistě výpočetní systémy, jejichž smyslem je pomoci zákazníkům zjednodušit provoz, lépe spravovat úložné prostředky a snížit náklady díky podpoře většího množství pracovních zátěží a rozšíření prostředí VxRail i na externí úložiště. Zákazníci mohou zároveň rozšířit provozní model VxRail i na externí úložiště sdílením úložné kapacity VMware vSAN v klastrech prostřednictvím architektury VMware vSAN HCI Mesh.

Hybridní cloudovou infrastrukturní platformu VMware Cloud Foundation na VxRail lze nakonfigurovat s dynamickými nody pro využití Dell EMC PowerStore, PowerMax nebo Unity XT jako primárním úložištěm. Zákazníci mohou flexibilně škálovat výpočetní a úložné prostředky nezávisle na sobě podle potřeb pracovních zátěží, rozšiřovat provozní model VxRail a prohlubovat integraci s technologiemi VMware včetně virtuálních disků VMware Virtual Volumes – vše s jednotnou podporou společnosti Dell.

Dostupnost

  • Systém VxRail s procesory Intel Xeon 3. generace budou celosvětově k dispozici během července 2021.
  • Systém VxRail s procesory AMD EPYC 3. generace budou celosvětově k dispozici během června 2021.
  • Aktualizace systémového softwaru HCI VxRail bude celosvětově k dispozici během července 2021.
  • Dynamické nody HCI VxRail budou celosvětově k dispozici během srpna 2021.

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

WD přináší vyšší flexibilitu a škálovatelnost do úložišť pro datová centra

10. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Vylepšená platforma OpenFlex Data24 s novým zařízením RapidFlex Fabric Bridge a dvouportovými SSD Ultrastar NVMe zjednodušuje nasazení NVMe-oF pro disagregovaná úložiště nové generace. Rostoucí trend disagregace a sdílení technologie NVMe-oF pro zlepšení výkonu, dostupnosti a flexibility úložišť je reakcí na rostoucí nároky umělé inteligence, objektových úložišť či sdílení souborů. Čtěte více

Dell rozšířil nabídku řešení pro generativní umělou inteligenci

4. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nová řešení a služby, které zákazníkům pomohou rychle a bezpečně vytvářet lokální modely generativní umělé inteligence (GenAI), urychlí dosažení přínosů z této technologie a umožní dosáhnout nové úrovně automatizace. Čtěte více

Kingston: DDR5 paměti Server Premier

30. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston představila 16GB a 32GB DDR5 paměti Server Premier 5 600MT/s a 5 200MT/s ve verzi ECC Unbuffered DIMM a ECC SODIMM. Mezi klíčové vlastnosti pamětí řady Server Premier patří výroba ze stále stejných komponent, validace pro serverovou platformu, kompatibilita se serverovými základními deskami nebo kvalitní servis a podpora. Čtěte více

Společnost Lenovo dodala ze svého závodu v Maďarsku jeden milion zařízení

12. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo dosáhla milníku výroby a expedice jednoho milionu pracovních stanic a serverů ve svém prvním vlastním výrobním závodě v Evropě, který otevřela před více než rokem v Budapešti v Maďarsku. Čtěte více