Mio se stalo jedničkou v prodejích autokamer v ČR

30. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mio)
Společnost Mio se dostala ve druhém čtvrtletí 2020 na pomyslnou špici v žebříčku prodejů palubních kamer v České republice. V tomto období výrobce prodal nejvíce autokamer na počet kusů a rovněž v kategorii utržených částek dosáhnul nejvyšší hodnoty. Získal tak největší část tržního podílu v obou jím nadefinovaných kategoriích.

Jde tak o pomyslného skokana trhu a dnes už můžeme říci, že i etablovaného hráče. Uzavřené statistické výsledky o prodejích černých skřínek pro vozidla přináší motoristům v těchto dnech celosvětově působící značka Mio.

Srovnáme-li prodeje autokamer v ročních obdobích 7/2018-6/2019 a období 7/2019-6/2020, rostl trh autokamer v České republice tentokrát jen o dvě procenta. Za nízkým růstem stojí nepříznivá situace na trhu v souvislosti s navirem Covid-19, která byla znát již v březnu 2020.

Ve stejném ročním srovnání však značka Mio v prodejích autokamer rostla, a to dokonce o 33 %. Z cenových pásem si pak ve druhém kvartálu 2020 nejvíce zákazníci oblíbili pásmo 2 490 až 2 990 Kč. Potvrzuje se tak psychologická hranice nákupu autokamery do 3 tisíc Kč a při jejím překročení výrazné očekávání kvality a dalších doplňkových funkcí.

V žebříčku 25 nejprodávanějších autokamer v České republice v 2. čtvrtletí 2020 se tentokrát objevilo hned sedm modelů autokamer Mio. Jde o modely Mio MiVue 792 WiFi Pro, MiVue C312, MiVue 733 WiFi, MiVue C380 Dual, ale také prodejní stálice MiVue C330, a nezapomínejme také na revoluční bezdisplejový koncept autokamery v podobě MiVue J85 WiFi 2.5k (ovládaná přes mobilní aplikaci), a také se v žebříčku umístil díky nočním záběrům velmi oblíbený model MiVue C570. Celkově má značka Mio má přes třicet různě vybavených autokamer na trhu a každý rok uvede několik nových modelů.

„Funkce v autokamerách Mio šijeme zákazníkům na míru jejich potřeb a novinky na trh uvádíme každý rok. Pokud to spojíte s velmi nízkou mírou reklamací a originálním designovým zpracováním, tak věřím, že to jsou důvody, proč si nás také čeští zákazníci postupně oblíbili,“ řekl Martin Dobeš, country manager pro Českou republiku a Slovensko. Za skvělými prodejními výsledky i navzdory událostem poslední doby pak vidí právě tyto důvody, společně s dobrými výsledky v nezávislých testech a s několikavrstvou zákaznickou péčí.

Údaje vyplývají z interních údajů společnosti Mio založených na průzkumech trhu.

Podobné články

Mio: autokamera MiVue 846 WIFI

9. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mio)
Nálož moderních technologií a nejlepších parametrů si populární značka Mio přichystala pro novinku s názvem MiVue 846 WiFi. Kromě 60 fps, nočního vidění, objektivu se světelností F1.8 nebo senzoru Sony Starvis je to také např. 48hodinový pasivní parkovací režim nebo upozorňování na úsekové měření rychlosti po celou jeho dobu, nikoliv jen na začátku. Čtěte více

Mio: autokamera MiVue C512

18. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mio)
Značka Mio uvedla na trh cenově dostupnou, současně však zajímavě vybavenou palubní kameru Mio MiVue C512. Novinka nabízí noční natáčení ve Full HD rozlišení, kvalitní optický senzor, ale také široký reálný úhel natáčení, nárazový G senzor nebo analýzu záběrů v programu MiVue Manager. Čtěte více

Značka Nextbase nově v portfoliu eD system

6. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
IT distributor eD system v průběhu letních měsíců rozšířil své portfolio o produkty z kategorie autokamer britské značky Nextbase. Zástupci společností se dohodly na oficiálním partnerství pro český i slovenský trh. Čtěte více

TrueCam: autokamera M7 GPS Dual

26. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TrueCam)
Značka TrueCam představila novou kameru do auta M7 GPS Dual, která řidičům může pomoci v řešení nepříjemných situací na cestách, a navíc vidí dopředu i dozadu. Model TrueCam M7 GPS Dual navazuje na model M5 Wi-Fi, se kterým má shodný mimo jiné magnetický úchyt, díky kterému je každodenní instalace na čelní sklo otázkou okamžiku. Čtěte více