Mikrodatová centra Schneider Electric pro internet věcí a edge computing

6. 12. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Mikrodatová centra jsou přirozenou reakcí na trendy, které přináší internet věcí a edge computing a uplatní se všude tam, kde nestačí klasický cloud a kde je nutné lokální zpracování či sběr dat. Tato řešení mají budoucnost například v průmyslových podnicích a retailových řetězcích, ale využití najdou i v bankách, školách, administrativě či nemocnicích.

Mikrodatová centra Schneider ElectricDC Xpress jsou soběstačná a bezpečná centra ICT, která obsahují vše potřebné pro instalaci a chod IT systémů a aplikací. Zákazník dostává v jednom balení systém datového centra včetně komponentů pro napájení, chlazení, bezpečnost a související nástroje pro správu a údržbu (DCIM).

„Naše řešení není investičně náročné, potřebuje malý instalační prostor a v případě potřeby je možné jej snadno přesunout na jiné místo. Další výhodou je snížení druhotných investic do výstavby serverovny, redukce nákladů na nákup dalších non-IT technologií, ale také využití ušetřeného prostoru například na rozšíření počtu pracovních míst nebo na instalaci prodejních regálů v existujícím prodejním či obslužném místě,” uvedl František Mikeš, ITD obchodní ředitel Schneider Electric.

Využití mikrodatových center
Produkty Micro DC Xpress jsou vhodné pro využití v oblastech internetu věcí a edge computingu, kde záleží na rychlosti nasazení, spolehlivosti a bezpečnosti. „Stále více žijeme v digitálně propojeném světě, ve kterém mají firmy i spotřebitelé nízký práh tolerance vůči výpadkům služeb nebo je pro ně důležitá nízká latence, bezpečnost či optimalizace datových toků. Optimalizace IT systémů v tzv.  edge computingu řeší problémy s přenosem velkých objemů dat a zajištuje spolehlivou konektivitu,“ doplnil Mikeš.

Kompatibilita a konfigurace na míru
Nové produkty Micro DC Xpress si mohou zákazníci předinstalovat, zprovoznit a otestovat sami, případně s pomocí partnera nebo integrátora ještě před expedováním do vzdálených lokalit. Tím si zkrátí čas nasazení a eliminují rizika. Mikrodatová centra Schneider Electric jsou dostupná ve verzích 24U a 42U a dají se v mnoha parametrech konfigurovat na míru. Připravený plug-and-play systém může být dodán v průběhu dvou až tří týdnů.

Micro DC Xpress se dají řídit na dálku a mohou být integrovaná s již existujícími podnikovými systémy pro monitorování IT infrastruktury nebo s platformami poskytovatelů sdílených služeb. Systémy jsou také fyzicky chráněné, což znemožňuje neautorizovaný přístup a zaručuje bezpečnost prostředí. Řešení může rovněž obsahovat fyzické bezpečnostní prvky včetně čipové karty, která zabraňuje neautorizovaným přístupům, nebo být odolné vůči prachu, vlhku a dalším vlivům externího prostředí.

Podobné články

František Mikeš, viceprezident divize ITB ve Schneider Electric

František Mikeš: Partnerům vycházíme maximálně vstříc

3. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Františkem Mikešem, viceprezidentem divize ITB ve Schneider Electric, jsme si povídali nejen o produktech a službách pro oblast datových center, přepěťových ochran a dalších moderních řešeních, ale také o nastupujících trendech, jako jsou internet věcí, velká data či chytrá města. Samozřejmě jsme nemohli zapomenout ani na oblast partnerského prodeje. Čtěte více

Sdružení Smart City Cluster chce být hlavní platformou pro rozvoj inteligentních měst v Česku

5. 1. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider-Electric)
Společnost Schneider Electric založila novou platformu pro rozvoj a podporu inteligentních měst v Česku. Sdružení Smart City Cluster spojuje zástupce byznysu, akademického světa a odborné veřejnosti. Cílem skupiny je propagovat koncept inteligentního města, tzv. Smart City, jako východisko při hledání energeticky úsporných opatření, snížení ekologické zátěže nebo řešení dopravních problémů. To vše za využití pokročilých smart technologií. Čtěte více

Nové řešení Schneider Electric snižuje náklady na provoz chladicích zařízení

4. 11. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Společnost Schneider Electric přichází s rozšiřujícím modulem Data Center Operation: Cooling Optimize, který je k dispozici jako součást řízení infrastruktury datových center (DCIM) – StruxureWare for Data Centers. Funkce přidává inteligentní správu do stávajících chladicích systémů data center a umožňuje snížit náklady na provoz a zmenšit riziko přehřívání. Čtěte více

Na co dát dle Schneider Electric pozor při analýze datového centra

21. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Analýza datových center s důrazem na výkon a efektivitu je poměrně náročná. Region střední a východní Evropy je v této oblasti navíc stále pozadu, protože firmy často chybují v interpretaci výsledků měření a do analýz nezahrnují důležité podnikové oblasti. Čtěte více