Microsoft rozšířil možnosti týmové spolupráce v Office 365

7. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Nové pracovní prostředí Microsoft Teams je založeno na chatové komunikaci a dále zlepšuje možnosti spolupráce v Microsoft Office 365.

„V Microsoftu se snažíme, abychom každému jednotlivci i každé společnosti umožnili být díky technologii produktivnější při samostatné i týmové práci,“ řekl Satya Nadella, výkonný ředitel Microsoftu, „Office 365 je nejrozsáhlejší sada nástrojů a platforma pro tvorbu, komunikaci a spolupráci. Microsoft Teams jako pracovní prostředí založené na chatové komunikaci, které bylo navrženo tak, aby posílilo umění týmové spolupráce, dodává Office 365 nový rozměr.”

Microsoft Teams je postaven na čtyřech klíčových vlastnostech:

  • Chat pro současné týmy: řešení poskytuje konzistentně fungující, provázaný chat, který dokáže každého informovat i zapojit. Konverzace jsou automaticky viditelné celému týmu a zároveň nabízí možnost zasílání soukromých zpráv. Nechybí ani knihovna emojis, GIFs, nálepek a memů, které lidem nabídnou způsob, jak se v digitálním prostředí vyjádřit zábavným způsobem.
  • Centrum týmové práce: uživatelé zde mohou používat hlasové i video meetingy, stejně jako pracovat s dokumenty Office přímo v Microsoft Teams. Microsoft Graph inteligentně pomáhá při posouzení relevance, nalezení či sdílení informací. Samotné prostředí Microsoft Teams je začleněno do Office 365 Groups – cross-aplikace, která lidem usnadňuje pohyb mezi jednotlivými komunikačními nástroji při zachování kontextu a nabízí možnost sdílení s ostatními.
  • Schopnost přizpůsobit se každému týmu:Microsoft Teams nabízí možnost prostředí přizpůsobit tak, aby splňovalo konkrétní nároky různých týmů. Členové týmu mohou vytvořit kanály určené k organizaci konverzací podle tématu. Ty mohou dále upravit díky prvku Tabs (Záložky), který poskytne přístup k nejpoužívanějším dokumentům a aplikacím. Tyto Tabs (Záložky) mohou být v Office 365 vytvořeny pro služby jako je OneNote, SharePoint, Planner a brzy také pro služby třetích stran, jako je Zandesk a Asana. Microsoft Teams podporuje v uživatelském prostředí stejný Connector model Exchange pro notifikace a aktualizace produktů třetích stran například Twitter nebo GitHub. Navíc také podporuje Microsoft Bot Framework, který do týmového prostředí přinese inteligentní řešení od různých poskytovatelů služeb.
  • Bezpečnost: jako součást Office 365 nabízí Microsoft Teams pokročilé zabezpečení včetně dodržování předpisů, které poskytuje Microsoft Cloud. Data jsou šifrována a zakryta transparentním operačním modelem bez trvalého přístupu k uživatelským informacím. Ověřování probíhá skrze vícefázový proces, který poskytuje zvýšenou ochranu identity. Ta zaručuje, že data zůstanou v týmu v bezpečí. Kromě toho budou Microsoft Teams podporovat klíčové standardy dodržování ochrany dat jako například zpracování dat v souladu s předpisy Evropské UnieHIPAA BAA, ISO 27001, ISO 27018 a SSAE 16 SOC 1. a 2. zpráva.

„Navrhli jsme Office 365 tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám každé skupiny. S účelovými aplikacemi jako jsou Outlook, SharePoint a Yammer, které spolu všechny přirozeně spolupracují. Nyní uspokojí – Office 365 spolu s  Microsoft Teams všechny pracovní styly,“ řekl Kirk Koenigsbauer, korporátní viceprezident Office.

Štítky: 

Podobné články

Nejzajímavější novinky z konference Microsoft Build 2020

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Hlavní myšlenkou letošní konference Microsoft Build 2020 byla podpora vývojářům, kteří budou hrát ústřední roli při přetváření světa, ve kterém žijeme. Právě vývojářská komunita by mohla pomoci urychlit naši cestu ze současné krize prostřednictvím obnovy fungování organizací, průmyslových odvětví a komunit, a tak nakonec posunout celou společnost dopředu. Čtěte více

Office 365 se od 21. dubna mění na Microsoft 365

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Microsoft)
Zatímco pro firmy již byla řešení Microsoft 365 dostupné již delší dobu, nově jej Microsoft zpřístupní také běžným uživatelům a domácnostem. Kromě sady Office výrobce slibuje i řadu dalších zajímavých novinek. To vše jako za stejnou cenu jako doposud. Čtěte více

Microsoft představil novinky z konference Ignite 2019

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2019 představila společnost Microsoft širokou škálu nástrojů a služeb, které společnostem a jednotlivcům pomohou lépe využívat data, zaměstnancům firem pomohou rychle získat expertízu a využít klíčových nástrojů Azure bez ohledu na to, jakého poskytovatele cloudových služeb mají. Čtěte více

Microsoft představil Office 2019 a řadu dalších novinek

2. 10. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2018 společnost Microsoft představila novou generaci kancelářského balíku Office, novinky v řešení Microsoft 365 a řadu dalších nástrojů a vizí pro moderní pracoviště. Důležitou roli hrají technologie jako umělá inteligence, IoT a nebo edge computing. Čtěte více