Microsoft přináší na Xbox své cloudové hraní

4. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft a www.techradar.com)
Uživatelé herních konzolí Xbox, zapojení do testovacího programu, již mohou využívat službu Xbox Cloud Gaming. Volně přeloženo to znamená, že hry budou moci nově do konzole streamovat skrze službu Xbox Game Pass a nebudou je muset předem stahovat a instalovat.

Aktuálně je tedy služba dostupná tzv. Insider uživatelům, ale dá se předpokládat, že pokud se neobjeví žádné výrazné potíže, zpřístupní ji Microsoft již brzy i běžným uživatelům.

Microsoft své plány na zpřístupnění Xbox Game Pass pro konzole poprvé představil na akci Gamescom 2021, kde zároveň přislíbil, že bude dostupná pro modely Xbox Series X/S a Xbox One letos na podzim.

Xbox Cloud Gaming bude technicky teoreticky podporovat rozlišení až 1 080p při frekvenci 60 fps, možnosti streamovaného hraní se však budou odvíjet primárně od kvality uživatelova internetového připojení.

Štítky: 

Podobné články

Microsoft rozšířil nabídku Xbox Game Pass o tituly EA Play

23. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft oznámila, že předplatitelé Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Game Pass pro PC mohou začít využívat výhod členství EA Play na počítačích s Windows 10. Uživatelé tak získávají přístup k velké porci nových her včetně zkušebních verzí. Čtěte více

Cloudové hraní od Microsoftu míří i do České republiky a na Slovensko

6. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoftu zveřejnil další podrobnosti o cloudovém hraní (Project xCloud), které bude bez jakýchkoli dalších poplatků dostupné prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass Ultimate už letos v září. Čtěte více