Microsoft odhalil novinky o připravovaném SQL Serveru 2016

21. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft oznámil celou řadu novinek o připravovaném databázovém SQL Serveru 2016. Uživatelé se mohou těšit na vyšší bezpečnost, vyšší výkon, řešení pro business inteligence, spolupráci s mobilními přístroji, pokročilé propojení s cloudem či pokročilou analytiku.

SQL Server 2016 by měl představovat přelomovou verzi databázového serveru, která přinese celou řadu novinek a možností:

  • maximální bezpečnost pro data, která jsou vždy šifrovaná, ať již jde o uložená data, data při přenosu nebo v paměti.
  • zpracování transakčních i analytických úloh v paměti přinášející nárůst výkonu 30 - 100krát.
  • Extrémní výkon při provozování datového skladu podložený výkonnostním srovnáním - #1, #2 a #3 TPC-H 10 Terabyte benchmarks for non-clustered performance.
  • business intelligence řešení pro každého zaměstnance na jakémkoliv zařízení – včetně mobilního BI pro iOS, Android a Windows Phone zařízení.
  • propojení s cloudovými službami umožňující nasazení hybridních architektur s cílem snížit náklady či zvýšit škálovatelnost.
  • pokročilá analytika s podporou R jazyka a prostředí umožňující provádět predikce v reálném čase jak nad operačními, tak analytickými daty.

SQL Server 2016 bude schopný poskytnout větší flexibilitu datového řešení. Jako součást jednoho produktu budou moci zákazníci počítat se zvýšeným výkonem, lepšími TCO, vysokou bezpečností i integrací hybridních cloudů (jako jsou Stretch databáze) pro přístup k datům on-premise i v cloudu.

SQL Server pro Linux

Vedle klíčových novinek v SQL Serveru 2016 oznámil Microsoft také své plány týkající se uvedení SQL Serveru pro Linux. To umožní SQL Serveru poskytovat konzistentní datovou platformu nejen na platformě Windows, ale také pro Linux, stejně tak jako pro on-premise řešení i cloud. Základní funkce relační databáze jsou v současné chvíli k dispozici ve formě preview, s všeobecnou dostupností se pak počítá v polovině roku 2017.

Microsoft rovněž představil program, který má za cíl pomoci zákazníkům zvažujícím přechod na SQL Server 2016 z jiných platforem a snížit související náklady. Program nabízí migrační nástroje, školení pro databázové administrátory a také bezplatné SQL Server licence při splnění daných podmínek.

Štítky: 
SQL Server, Software, Microsoft

Podobné články

Skončila rozšířená podpora SQL Serveru 2005

14. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Posledním dnem rozšířené podpory poskytované k řešení Microsoft SQL Server 2005 byl 12. duben. Od 13. dubna rozšířená podpora všech edic databázového systému SQL Server 2005 končí a na systém již nebudou vydávány žádné bezpečnostní opravy a aktualizace. Čtěte více
Robert Havránek, produktový manažer společnosti Microsoft, představil Microsoft SQL Server 2012

Microsoft: SQL Server 2012

30. 3. 2012. (redaktor: Andrea Čiháková, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft uvede v dubnu na trh databázovou platformu SQL Server 2012. Nová generace platformy pro tvorbu a správu databází díky více než 170 inovacím představuje posun v celé řadě oblastí a rozšiřuje platformu o řadu nových funkcionalit. Čtěte více