LINQ představil prémiový USB4 kabel s širokými možnostmi využití

3. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: LINQ)
Kvalitní, špičkový datový kabel LINQ USB4 PRO nabízí široké možnosti využití od nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku maximálním výkonem, ultrarychlého přenosu velkých souborů, připojení externí grafické karty či přenosu až 8K obrazu.

Velkým tématem posledních let v mobilní elektronice bývá jak rychlost nabíjení nového telefonu či jiného mobilního zařízení, tak zároveň i v jakém maximálním rozlišení a formátu dokážou tyto nové vlajkové lodě známých výrobců natáčet. Málokdo se ovšem ale zamyslí nad tím, že pro dosažení maximálních udávaných hodnot je zapotřebí kvalitní a rychlý kabel, který disponuje navíc i všemi známými certifikacemi.

Právě kvůli možnosti dosažení maximální rychlosti a kvality připravil výrobce LINQ by ELEMENTS nový prémiový USB-C datový kabel LINQ USB4 PRO. Představuje ideálního partnera pro rychlé nabíjení i využití nejnovějších technologií telefonů, notebooků i další moderní elektroniky. Například telefony řady Apple iPhone 15 Pro s ním budou schopny naplno využít možnosti záznamu videa ve vysokém rozlišení přímo na externí úložiště i maximálních rychlostí nabíjení. LINQ USB4 PRO je tak připraven i na dlouhá léta dopředu.

Konektivita bez kompromisů

S datovým kabelem LINQ USB4 Pro lze využívat plné rychlost nové generace digitálních rozhraní. Tento rychlý a zároveň odolný kabel přijde vhod zejména pro připojení externích pevných disků a pro připojení až 8K Ultra HD monitorů. Využití má ale ještě daleko širší. Lze snadno použít pro nabíjení zařízení maximálním výkonem nebo pro přenos velkých video souborů z nových telefonů řady iPhone 15. Kabel obsahuje dále E-mark čip pro vynikající stabilitu přenosu dat a bezpečné 240W nabíjení PD 3.1 EPR. Díky textilnímu opletu je kabel navíc pevný, a přitom velmi flexibilní.

Zákazníci s tímto kabelem získají optimalizované připojení pro zařízení, jako jsou externí pevné SSD disky, externí grafické karty, zařízení s Thunderbolt 3 a 4 nebo monitory.

Nabíjení nové generace a 8K Ultra HD obraz                       

Technologie Power Delivery 3.1 EPR dokáže ve spojení s odpovídajícím adaptérem dodat zařízením výkon až 240 W. Kabel LINQ USB4 PRO tak poskytuje nejen vynikající rychlost přenosu dat, ale také špičkové nabíjení.

LINQ USB4 PRO podporuje rozlišení 8K Ultra HD a je tak schopný poskytnout 4× více pixelů než 4K rozlišení. Díky 2× vyššímu rozlišení v kombinaci s 60Hz obnovovací frekvencí umožňuje plynulé a ostré sledování obsahu s vysokou rychlostí. Rozlišení 4K s 144Hz frekvencí poté umožnuje ještě rychlejší pohyb obrazu, který je ideální pro sledování sportu, akčních filmů nebo hraní nejnovějších her.

Kabely LINQ jsou udržitelné

Společnost LINQ se zavázala k odpovědnosti za lepší a ekologičtější budoucnost. Proto své produkty navrhuje tak, aby jejich životní byl co nejdelší. Při výrobě používá recyklované materiály, v tomto případě například hliník, sofistikované výrobní procesy a v neposlední řadě ekologická balení.Klíčové vlastnosti datového kabelu LINQ USB4 PRO:

  • ideální pro propojení notebooku s SSD, monitorem či mobilním zařízením;
  • konektory: 2x USB C/Thunderbolt 4(M);
  • rychlost přenosu dat až 40 Gbps (USB 4);
  • 240W nabíjení PD3.1 EPR;
  • maximální rozlišení 8K@60Hz/4K@144Hz;
  • odolné konektory z hliníku;
  • pevný a zároveň flexibilní opletený kabel;
  • délka: 0,3m/1m.

Cena a dostupnost     

Nový datový kabel LINQ USB4 PRO je v prodeji ve variantě 0,3 metru za cenu 990 Kč a ve variantě jeden metr za cenu 1 290 Kč.

Štítky: 
Periférie, Příslušenství, LINQ by Elements

Podobné články

Kingston uvedl na trh nové varianty čtečky Workflow, které lépe uspokojí potřeby tvůrců obsahu

20. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston oznámila opětovné uvedení dokovací stanice Workflow Dock a doprovodných čteček. Řada Workflow nyní nabízí pro zvýšení využitelnosti další moduly oddělené od dokovací stanice. Tato aktualizace vychází vstříc různorodým potřebám kreativních tvůrců tím, že podporuje širší škálu zpracování obsahu. Čtěte více

Genesis: mechanická klávesnice Thor 230 TKL

12. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Genesis)
Genesis představil novou mechanickou klávesnici Thor 230 TKL se zcela novým „neplovoucím“ uzavřeným designem zajišťujícím stabilitu. Mezi klíčové vlastnosti novinky patří možnost výměny jednotlivých spínačů „Hot Swap“ nebo klávesy s potiskem Double Injection a tlumicí pěnou pro snížení hlučnosti. Zaujmou také čtyři barevná provedení nebo kompatibilita s konzolemi. Čtěte více

EVOLVEO: vertikální myš TwinVerti

11. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
Ergonomická myš EVOLVEO TwinVerti umožní úchop, který účinně omezuje dopady syndromu karpálního tunelu a zbavuje uživatele bolesti zápěstí při práci s myší na počítači. Pomocí funkce SmartWap je navíc možné s touto myší pracovat střídavě až na třech zařízeních. Čtěte více

XPG uvedla na trh zdroje CORE REACTOR II VE a ventilátory VENTO PWM

9. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: XPG)
Herní značka XPG uvedla na trh několik produktů pro náročné hráče s omezeným rozpočtem. S cílem vyjít vstříc stavitelům počítačů všech úrovní představila značka XPG novou řadu základních napájecích zdrojů s účinností na úrovni Gold a ventilátorů ARGB PWM. Čtěte více