LG představilo nové 4K televize

6. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Společnost LG představila novou řadu televizorů s technologií 4K UHD pro rok 2015. Důraz je kladen především na věrnou reprodukci barev a realistický obraz.

„Naše 4K Ultra HD televizory jsou navrženy tak, aby nabídli divákovi ten nejlepší možný zážitek,“ uvedl Ondřej Ťapušík ,TV specialista z LG. „Dechberoucí kvalita obrazu je ve spojení se skvělým zvukem i nadčasovým designem právě tím, čím chceme naše zákazníky oslovit,“ dodal.

Technologie Wide Color LED využívá LED panel s novým fosforovým základem. LG také poprvé nasadí technologii Quantum Dot s o 30 % vyšší barevnou škálou pro lepší a přesnější reprodukci barev. Technologie funguje na základě propojení nano krystalů o velikosti dvou až desíti nanometrů. Krystaly s rozlišnou barvou a velikostí jsou součástí Quantum Dot filmu, který je umístěn před LCD podsvícení a umožňuje lepší barevnou reprodukci i vyšší jas obrazu.

Technologie lokálního podsvícení True Black Control vylepšuje nastavení kontrastu a hloubky barev tak, aby byla černá opravdu sytou černou. Funkce Natural Color vylepšuje reprodukci barev a Contrast Optimizer maximalizuje barevný kontrast a jas.

Koncept Ultra Slim je společně s designem Cinema Scren důležitým prvkem televizorů LG. Tenké rámečky a čisté linie dotvářejí celkově nadčasový moderní vzhled, který se stane ozdobou každého interiéru.

Pět modelů nové řady 4K Ultra HD televizorů je vybaveno multikanálovým ozvučením Ultra Surround System vytvořeným ve spolupráci s firmou Harman/Kardon. V roce 2015 bude představena také nová high-end řada UF9500, která disponuje stojanem Auditorium, pro centralizaci zvuku a jeho maximální výkon.

Operační systém webOS 2.0 je opět o něco intuitivnější a přináší jednodušší ovládání, zkrácení doby bootování až o 60 % v porovnání s modely roku 2014, rozšiřuje konektivitu s externími zařízeními a umožňuje vlastní nastavení Launcher Baru.

Sofistikovaný 4K Upscaler algoritmus dokáže vylepšit SD, HD i Full HD obraz na obraz srovnatelný s Ultra HD kvalitou. Zabudovaný dekodér HEVC podporuje přehrávání obsahu v kvalitě 30p i 60p z externích zařízení.

Štítky: 
Televize, LG Electronics

Podobné články

TCL uvedlo na trh své prémiové televizory Mini LED s rozlišením 8K

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL Electronics představila své nejnovější Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti úhlopříčky 85", řada X92 pak v 65" a 75". Čtěte více

Podzimní novinky od Philips TV & Sound zaujmou vylepšenými OLED televizory

2. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost Philips TV & Sound představila své produkty pro druhou polovinu roku 2021. Společnost představila nové nejvyšší modely OLED+ se zvukem od specialistů z Bowers & Wilkins. Dále společnost uvedla nová true wireless sluchátka Fidelio T1 s ANC. Čtěte více

Známe vítěze 39. ročníku EISA Awards

17. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA Awards)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2021–2022, jste na správném místě. Čtěte více

Televizory Philips Performance zaujmou vyváženým poměrem cena/výkon

9. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost Philips TV & Sound navazuje na každoroční úspěch své Performance Series (modely 8506, 8536, 8546 a 8556), která nabízí nejlepší televizní technologie za atraktivní cenu a představuje nové modely pro rok 2021. Čtěte více