Lenovo a VMware spojily síly a nabízejí nejlevnější cestu k HCI

16. 12. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data)
Přechod k hyperkonvergované infrastruktuře ještě nikdy nebyl díky úzké spolupráci značek Lenovo a VMware jednodušší. Společnost Tech Data, která v ČR distribuuje jak Lenovo ISG (Infrastructure Solutions Group), tak exkluzivně i VMware, přináší partnerům kombinaci serverů Lenovo plně připravených pro nasazení technologie VMware vSAN. Díky kooperaci obou značek jsou tato řešení k dispozici o pětinu levněji.

Tradiční architektura IT infrastruktury je postavena na kombinaci výpočetního výkonu poskytovaného servery a diskové kapacity nabízené datovými úložišti. Její výstavba vyžaduje pečlivé plánování a dokonalou souhru všech komponent. Vyžaduje mnoho úsilí a času, aby vše fungovalo tak, jak má, a to nejen při prvotní instalaci, ale i v běžném provozu. Klasická řešení již před několika lety začala narážet na technologické limity, nákladová omezení, a především se stávala čím dál složitějšími. A tak nastoupila pomoc v podobě softwarového řešení a vytvoření hyperkonvergované infrastruktury (HCI).

O výhodách nasazení (HCI) dnes již nikdo nepochybuje. HCI představuje zásadní krok směrem k flexibilitě datových center a podpoře podnikání rychle dostupnými a škálovatelnými službami. Snižuje komplikovanost IT infrastruktury, když ze složitých struktur serverů a datových úložišť vytvoří shluk zjednodušených stavebních prvků postavených na hyperkonvergovaných serverech, které zahrnují funkce všech zmíněných zařízení. Zjednodušení struktury hardwaru navíc zahrnuje i centralizovaný management, usnadňující správu, údržbu i nasazení zdrojů na podporu různých činností firmy. To má obrovské přínosy ve zjednodušení správy prostředí, zrychlení realizace změn a také ve zkrácení doby potřebné pro nasazování nových služeb a aplikací. Rychlost nasazení se pohybuje v řádu dnů, na rozdíl od tradičních struktur, u nichž to může trvat několik měsíců. Principy HCI jsou vhodné pro velikosti od dvou serverů výše. Nejde tedy nutně o řešení jen pro velké společnosti.

V Tech Data připravili pro partnery řešení, které umožňuje nabídnout přechod k HCI za bezkonkurenčních podmínek. O level výš jej posunují spojené síly společností Lenovo a VMware, které dovolují pořídit najednou nejen hardware (Lenovo), ale i příslušnou architekturu (VMware vSAN).

Lenovo připravilo servery přímo určené pro používání VMware technologií vSAN označované jako Lenovo ThinkAgile VX Series. Servery obsahují vždy předem otestované a zvalidované konfigurace, jsou 100% certifikované, a zákazníkům takvždy přinášejí nejjednodušší cestu k VMware hyperkonvergovanému prostředí. Ke špičkovým serverům se přidává světově nejvyužívanější systém pro HCI: vSAN v podání VMware. Ve společné nabídce Lenovo je přitom licence na VMware vSAN za naprosto bezkonkurenční ceny, kterých nelze nijak jinak dosáhnout. Tuto kombinaci mohou partneři u Tech Data získat v rámci jednoho obchodního případu, s nepřehlédnutelnými výhodami:

  • Špičkové servery Lenovo již předem konfigurované pro nasazení VMwaru.
  • Bezkonkurenční ceny licencí VMware, zhruba o pětinu nižší než jakákoli jiná nabídka na trhu.
  • Single point of contact. V případě jakýchkoli problémů či požadavků vše řešíte na jednom místě, jak pro Lenovo, tak pro VMware.
  • Možnost pořídit základní řešení (nahrazení cca 2-3 serverů a 1 storage) s jednoduchou rozšiřitelností.
  • Samozřejmostí je konfigurace odpovídající přesně potřebám prostředí uživatele, a to jak předprodejní, tak po nasazení (poprodejní).
  • Funkčnost a parametry je možné si předem online otestovat v demo verzi.
  • Tech Data je výhradním distributorem VMware produktů v ČR.
  • Již vyzkoušené přednosti HCI řešení: sloučení výpočetního výkonu i storage, jednoduchý management, snížení nákladů na správu, rychlá instalace.

Pro podrobnější informace navštivte Tech Data & VMware vSAN (vmware-vsan.cz).

Profilová karta firmy

Tech Data (Distribution + AS)

Tech Data (Distribution + AS)

Společnost Tech Data je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáháme společnostem jako HP, Dell, IBM, Microsoft — a stovkám dalších — uvádíme jejich produkty na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory.

Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení. Mnoho hardwarových i softwarových řešení, která používáme každý den, prošlo při cestě na trh našimi logistickými centry.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Sophos Cloud Native Security ochrání všechny typy serverů

8. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos představila nové řešení Sophos Cloud Native Security, které přináší komplexní zabezpečení napříč prostředími, úlohami a identitami. Řešení umožňuje chránit všechny servery, od lokáních až po multi-cloudová prostředí, od Windows po Linux, vše plně integrované v platformě Sophos Central. Čtěte více

Software CyberPower DCIM nabízí pokročilou správu UPS v datacentrech

26. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: CyberPower)
Software CyberPower DCIM je vysoce integrovaným řešením pro řízení a monitoring zdrojů záložního napájení (UPS) zejména v datových centrech a dalších kritických aplikacích. Software díky nástroji pro správu rozhraní SNMP a Modbus mimo jiné podporuje i UPS jiných značek, a najde tak uplatnění i v datacentrech, která jsou zdroji záložního napájení vybavena už z dřívější doby. Čtěte více

HPE rozšířilo portfolio o úsporné servery s armovými procesory Ampere

15. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise se stala prvním významným dodavatelem serverů, které jsou vybavené procesory firmy Ampere. Nové řešení HPE přinese poskytovatelům služeb a podnikům, které využívají cloudový nativní vývoj, agilní, rozšiřitelné a důvěryhodné výpočetní základy podporující inovace. Čtěte více

VMware vylepšil své laterální zabezpečení pro multicloud

14. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
Společnost VMware představila vylepšení unikátních funkcí svého laterálního zabezpečení, které zákazníkům pomáhá chránit moderní i tradiční aplikace v multicloudových prostředích. Služba vyhodnocování informací o hrozbách Contexa, která sleduje síťové, koncové a uživatelské technologie VMware, obohacuje tradiční bezpečnostní analýzu o poznatky o hrozbách a rozšiřuje tak své portfolio řešení pro zabezpečení a správu. Čtěte více