Lenovo a VMware spojily síly a nabízejí nejlevnější cestu k HCI

16. 12. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data)
Přechod k hyperkonvergované infrastruktuře ještě nikdy nebyl díky úzké spolupráci značek Lenovo a VMware jednodušší. Společnost Tech Data, která v ČR distribuuje jak Lenovo ISG (Infrastructure Solutions Group), tak exkluzivně i VMware, přináší partnerům kombinaci serverů Lenovo plně připravených pro nasazení technologie VMware vSAN. Díky kooperaci obou značek jsou tato řešení k dispozici o pětinu levněji.

Tradiční architektura IT infrastruktury je postavena na kombinaci výpočetního výkonu poskytovaného servery a diskové kapacity nabízené datovými úložišti. Její výstavba vyžaduje pečlivé plánování a dokonalou souhru všech komponent. Vyžaduje mnoho úsilí a času, aby vše fungovalo tak, jak má, a to nejen při prvotní instalaci, ale i v běžném provozu. Klasická řešení již před několika lety začala narážet na technologické limity, nákladová omezení, a především se stávala čím dál složitějšími. A tak nastoupila pomoc v podobě softwarového řešení a vytvoření hyperkonvergované infrastruktury (HCI).

O výhodách nasazení (HCI) dnes již nikdo nepochybuje. HCI představuje zásadní krok směrem k flexibilitě datových center a podpoře podnikání rychle dostupnými a škálovatelnými službami. Snižuje komplikovanost IT infrastruktury, když ze složitých struktur serverů a datových úložišť vytvoří shluk zjednodušených stavebních prvků postavených na hyperkonvergovaných serverech, které zahrnují funkce všech zmíněných zařízení. Zjednodušení struktury hardwaru navíc zahrnuje i centralizovaný management, usnadňující správu, údržbu i nasazení zdrojů na podporu různých činností firmy. To má obrovské přínosy ve zjednodušení správy prostředí, zrychlení realizace změn a také ve zkrácení doby potřebné pro nasazování nových služeb a aplikací. Rychlost nasazení se pohybuje v řádu dnů, na rozdíl od tradičních struktur, u nichž to může trvat několik měsíců. Principy HCI jsou vhodné pro velikosti od dvou serverů výše. Nejde tedy nutně o řešení jen pro velké společnosti.

V Tech Data připravili pro partnery řešení, které umožňuje nabídnout přechod k HCI za bezkonkurenčních podmínek. O level výš jej posunují spojené síly společností Lenovo a VMware, které dovolují pořídit najednou nejen hardware (Lenovo), ale i příslušnou architekturu (VMware vSAN).

Lenovo připravilo servery přímo určené pro používání VMware technologií vSAN označované jako Lenovo ThinkAgile VX Series. Servery obsahují vždy předem otestované a zvalidované konfigurace, jsou 100% certifikované, a zákazníkům takvždy přinášejí nejjednodušší cestu k VMware hyperkonvergovanému prostředí. Ke špičkovým serverům se přidává světově nejvyužívanější systém pro HCI: vSAN v podání VMware. Ve společné nabídce Lenovo je přitom licence na VMware vSAN za naprosto bezkonkurenční ceny, kterých nelze nijak jinak dosáhnout. Tuto kombinaci mohou partneři u Tech Data získat v rámci jednoho obchodního případu, s nepřehlédnutelnými výhodami:

  • Špičkové servery Lenovo již předem konfigurované pro nasazení VMwaru.
  • Bezkonkurenční ceny licencí VMware, zhruba o pětinu nižší než jakákoli jiná nabídka na trhu.
  • Single point of contact. V případě jakýchkoli problémů či požadavků vše řešíte na jednom místě, jak pro Lenovo, tak pro VMware.
  • Možnost pořídit základní řešení (nahrazení cca 2-3 serverů a 1 storage) s jednoduchou rozšiřitelností.
  • Samozřejmostí je konfigurace odpovídající přesně potřebám prostředí uživatele, a to jak předprodejní, tak po nasazení (poprodejní).
  • Funkčnost a parametry je možné si předem online otestovat v demo verzi.
  • Tech Data je výhradním distributorem VMware produktů v ČR.
  • Již vyzkoušené přednosti HCI řešení: sloučení výpočetního výkonu i storage, jednoduchý management, snížení nákladů na správu, rychlá instalace.

Pro podrobnější informace navštivte Tech Data & VMware vSAN (vmware-vsan.cz).

Profilová karta firmy

TD SYNNEX

TD SYNNEX

Společnost TD SYNNEX je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáháme společnostem jako HP, Dell, IBM, Microsoft — a stovkám dalších — uvádíme jejich produkty na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory.

Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení. Mnoho hardwarových i softwarových řešení, která používáme každý den, prošlo při cestě na trh našimi logistickými centry.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

GAPP System získal již pátou VMware Master Services Competency certifikaci

28. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP System získala jako první v České republice certifikaci VMware Master Services Competency (MSC) pro oblast VMware Cloud Foundation (VCF). Stala se tak také prvním českým VMware partnerem, který je nositelem pěti MSC certifikací. Čtěte více

Vertiv představil nová řešení na bázi masivního dřeva, která pomohou zvýšit udržitelnost datových center

5. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vertiv)
Společnost Vertiv představila TimberMod, inovativní variantu svých řad Vertiv Power Module a SmartMod, která u prefabrikovaných modulárních datových center (PFM) využívá jako klíčovou konstrukční komponentu masivní dřevo. Novinka může ve srovnání s ocelovými alternativami výrazně snížit uhlíkovou stopu finálních řešení. Čtěte více

Dell Technologies Forum 2023 se zabývalo (nejenom) umělou inteligencí

30. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Každoroční technologická akce Dell Technologies Forum se letos uskutečnila 22. listopadu v pražském O2 Universu. Akce se zúčastnilo přes tisíc profesionálů i nadšenců, které zajímají nové technologie a jejich využití pro podporu firemního růstu. Čtěte více

TD SYNNEX distributorem Pure Storage v České republice

31. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Společnost TD SYNNEX uzavřela v České republice nové distribuční partnerství s firmou Pure Storage, která poskytuje technologie a služby pro ukládání dat. Partnerům a systémovým integrátorům tak přináší nové obchodní příležitosti na trhu all-flash úložišť. Čtěte více