Lenovo a VMware spojily síly a nabízejí nejlevnější cestu k HCI

16. 12. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data)
Přechod k hyperkonvergované infrastruktuře ještě nikdy nebyl díky úzké spolupráci značek Lenovo a VMware jednodušší. Společnost Tech Data, která v ČR distribuuje jak Lenovo ISG (Infrastructure Solutions Group), tak exkluzivně i VMware, přináší partnerům kombinaci serverů Lenovo plně připravených pro nasazení technologie VMware vSAN. Díky kooperaci obou značek jsou tato řešení k dispozici o pětinu levněji.

Tradiční architektura IT infrastruktury je postavena na kombinaci výpočetního výkonu poskytovaného servery a diskové kapacity nabízené datovými úložišti. Její výstavba vyžaduje pečlivé plánování a dokonalou souhru všech komponent. Vyžaduje mnoho úsilí a času, aby vše fungovalo tak, jak má, a to nejen při prvotní instalaci, ale i v běžném provozu. Klasická řešení již před několika lety začala narážet na technologické limity, nákladová omezení, a především se stávala čím dál složitějšími. A tak nastoupila pomoc v podobě softwarového řešení a vytvoření hyperkonvergované infrastruktury (HCI).

O výhodách nasazení (HCI) dnes již nikdo nepochybuje. HCI představuje zásadní krok směrem k flexibilitě datových center a podpoře podnikání rychle dostupnými a škálovatelnými službami. Snižuje komplikovanost IT infrastruktury, když ze složitých struktur serverů a datových úložišť vytvoří shluk zjednodušených stavebních prvků postavených na hyperkonvergovaných serverech, které zahrnují funkce všech zmíněných zařízení. Zjednodušení struktury hardwaru navíc zahrnuje i centralizovaný management, usnadňující správu, údržbu i nasazení zdrojů na podporu různých činností firmy. To má obrovské přínosy ve zjednodušení správy prostředí, zrychlení realizace změn a také ve zkrácení doby potřebné pro nasazování nových služeb a aplikací. Rychlost nasazení se pohybuje v řádu dnů, na rozdíl od tradičních struktur, u nichž to může trvat několik měsíců. Principy HCI jsou vhodné pro velikosti od dvou serverů výše. Nejde tedy nutně o řešení jen pro velké společnosti.

V Tech Data připravili pro partnery řešení, které umožňuje nabídnout přechod k HCI za bezkonkurenčních podmínek. O level výš jej posunují spojené síly společností Lenovo a VMware, které dovolují pořídit najednou nejen hardware (Lenovo), ale i příslušnou architekturu (VMware vSAN).

Lenovo připravilo servery přímo určené pro používání VMware technologií vSAN označované jako Lenovo ThinkAgile VX Series. Servery obsahují vždy předem otestované a zvalidované konfigurace, jsou 100% certifikované, a zákazníkům takvždy přinášejí nejjednodušší cestu k VMware hyperkonvergovanému prostředí. Ke špičkovým serverům se přidává světově nejvyužívanější systém pro HCI: vSAN v podání VMware. Ve společné nabídce Lenovo je přitom licence na VMware vSAN za naprosto bezkonkurenční ceny, kterých nelze nijak jinak dosáhnout. Tuto kombinaci mohou partneři u Tech Data získat v rámci jednoho obchodního případu, s nepřehlédnutelnými výhodami:

  • Špičkové servery Lenovo již předem konfigurované pro nasazení VMwaru.
  • Bezkonkurenční ceny licencí VMware, zhruba o pětinu nižší než jakákoli jiná nabídka na trhu.
  • Single point of contact. V případě jakýchkoli problémů či požadavků vše řešíte na jednom místě, jak pro Lenovo, tak pro VMware.
  • Možnost pořídit základní řešení (nahrazení cca 2-3 serverů a 1 storage) s jednoduchou rozšiřitelností.
  • Samozřejmostí je konfigurace odpovídající přesně potřebám prostředí uživatele, a to jak předprodejní, tak po nasazení (poprodejní).
  • Funkčnost a parametry je možné si předem online otestovat v demo verzi.
  • Tech Data je výhradním distributorem VMware produktů v ČR.
  • Již vyzkoušené přednosti HCI řešení: sloučení výpočetního výkonu i storage, jednoduchý management, snížení nákladů na správu, rychlá instalace.

Pro podrobnější informace navštivte Tech Data & VMware vSAN (vmware-vsan.cz).

Profilová karta firmy

Tech Data (Distribution + AS)

Tech Data (Distribution + AS)

Společnost Tech Data je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáháme společnostem jako HP, Dell, IBM, Microsoft — a stovkám dalších — uvádíme jejich produkty na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory.

Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení. Mnoho hardwarových i softwarových řešení, která používáme každý den, prošlo při cestě na trh našimi logistickými centry.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Ladislav Orenić, head of channel led countries ve Fujitsu

Ladislav Orenić (Fujitsu): Hybridní cloud a infrastruktura jsou pro zákazníky to nejlepší

5. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Ladislavem Orenićem, head of channel led countries ve Fujitsu, jsme hovořili nejenom o novinkách představených na konferenci Fujitsu Product Summit, ale i o trendech v IT, změnách, kterými si tento obor za poslední dva roky prošel. Pokusili jsme se také nastínit směr, kterým by se celý obor mohl do budoucna ubírat. Čtěte více

VMware Cross-Cloud usnadňuje provoz podnikových prostředí v AWS

9. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vmware)
VMware usnadňuje zákazníkům AWS nákup a nasazování služeb VMware Cross-Cloud v prostředích Amazon Web Services (AWS). Služby VMware Cross-Cloud pomáhají zákazníkům AWS digitálně inovovat při zachování kontroly nad IT. Čtěte více

Firmy v Česku přecházejí na hybridní datová centra a znají cenu svých dat

10. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Uplynulý rok a půl zásadním způsobem zdůraznil význam správně fungujících firemních datových center a došlo k akceleraci provozu firemního IT v hybridním prostředí. Zvyšující se trend nástrojů umožňující jednotnou správu cloudového i on-premise prostředí podporuje i stále častěji nasazovaná hyperkonvergovaná infrastruktura. Čtěte více
Zleva Martin Joniak a Petr Flek

Martin Joniak a Petr Flek (Tech Data): Dell jako srdeční záležitost

9. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing + Tech Data)
Je jich několik set tisíc po celém světě a společně se podílejí na praktickém uskutečnění amerického snu. Snu, který se zhmotnil do jména Dell. Michael Dell dokázal od roku 1984 vybudovat z malé firmy giganta, který náleží mezi nejvýznamnější technologické společnosti na světě. Značka Dell se stala synonymem kvality, odolnosti a spolehlivosti, což se ale nevylučuje s inovativními přístupy. Kde je nejzarytější fan club Dell v Česku? Určitě v divizi Dell společnosti Tech Data! Čtěte více