Lenovo rozšířilo portfolio chytrých řešení o zařízení ThinkSmart View Plus

16. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila nový ThinkSmart View Plus se systémem Microsoft Teams Display. Tento samostatný displej pro spolupráci přináší prémiové funkce z oblasti audio, videa i spolupráce a uplatní se při hot deskingu, v telefonních kabinách, ale i na stolech manažerů. Do portfolia řešení pro chytrou spolupráci nově patří i Lenovo IP Controller a nově dostupný ThinkSmart One.

Řešení LenovoThinkSmart View Plus se 27" dotykovým displejem nabízí zabezpečené a přizpůsobitelné využívání Microsoft Teams. Uživatelům poskytuje přístup k chatu, kalendáři a souborům v aplikaci Teams a zároveň umožňuje zaměstnancům připojit se ke schůzkám prostřednictvím zařízení. Po připojení k počítači navíc umožňuje uživateli sdílení obrazovky mezi dvěma zařízeními pro současné zobrazení obsahu a prezentujících. Kromě toho se ThinkSmart View Plus snadno přepne do režimu monitoru, když je připojen k počítači přes USB-C.

ThinkSmart View Plus nabízí také funkce tzv. hotdeskingu neboli hybridního pracovního řešení, které umožňuje zaměstnancům rychle najít pracovní prostor, ve kterém se mohou připojit k hovoru, organizovat ad-hoc schůzky nebo se přihlásit do svého osobního prostředí Teams. Po přihlášení mohou zaměstnanci využívat plynulý přechod z domácí pracovny do kanceláře bez složitého nastavování, přičemž mají k dispozici přizpůsobené prostředí Teams. Po odhlášení jsou osobní údaje uživatele ze zařízení odstraněny, což minimalizuje bezpečnostní rizika.

Zařízení ThinkSmart View Plus mohou lze využívat také k interaktivní spolupráci mezi členy týmu. Uživatelé spolu totiž mohou bez problémů komunikovat (díky kombinaci soundbaru se dvěma 5W reproduktory a čtyřmi mikrofony a 4K IRGB kamery s automatickým rámováním a AI zabezpečením), ale zároveň i interagovat díky pasivnímu dotykovému peru a aplikací Microsoft Whiteboard.

V režimu monitoru přijde vhod také ergonomický stojan a praktický stojánek pro mobilní telefon v základně. Zařízení lze také připevnit na stěnu pomocí VESA držáku.

ThinkSmart View Plus využívá specializovaný čip Qualcomm QCS8250 System-on-Chip pro podnikové a komerční IoT aplikace a podporuje Wi-Fi 6.

Stejně jako všechna zařízení Lenovo ThinkSmart pro zasedací místnosti je i ThinkSmart View Plus dodáván s tříletou podporou Lenovo Premier Support, která poskytuje přístup ke službám zkušených techniků 24 hodin denně, 365 dní v roce. Zahrnuje také jeden rok softwaru a služeb s přidanou hodnotou Lenovo:

  • Profesionální služby ThinkSmart: Nasazení pomůže IT oddělení nastavit, konfigurovat a integrovat jednotlivá řešení do stávající platformy sjednocené komunikace.
  • Profesionální služby ThinkSmart: Údržba umožní vzdálené řešení problémů a technickou podporu zařízení ThinkSmart profesionálními servisními techniky společnosti Lenovo.
  • ThinkSmart Manager je softwarový balík společnosti Lenovo pro správu spolupráce. Udržení efektivní spolupráce znamená, že technologie musí být vždy dostupná, připojená a snadno použitelná. ThinkSmart Manager pomáhá IT oddělením konfigurovat, ovládat a spravovat celou flotilu řešení Smart Collaboration z jednoho intuitivního rozhraní.

Další chytrá řešení Lenovo pro spolupráci

Společnost Lenovo dále přináší na trh novou variantu ovladače pro zařízení ThinkSmart Core a ThinkSmart One. Inovovaný ovladač Lenovo IP Controller s nízkým profilem má AV over-IP displej s HDMI rozbočovačem a je vybaven snadno použitelným ethernetovým připojením (CAT5e) s PoE. Nový ovladač, který se snadněji instaluje a používá, umožňuje instalaci až 100 metrů od počítače bez potíží s extendery, komplikovanou instalací a potřebou napájení u stolu. Nový Lenovo IP Controller reaguje na rostoucí poptávku po HDMI na stole, stejně jako na IP připojení s kompatibilitou PoE. 

ThinkSmart One, první AIO panel pro spolupráci se systémem Windows na světě, byl představen v roce 2022 a na vybraných trzích bude k dispozici v únoru 2023. ThinkSmart One je navržen pro malé až středně velké zasedací místnosti nebo vyhrazené prostory pro domácí kanceláře. Je poháněný procesorem Intel Core 11. generace s technologií vPro. ThinkSmart One podporuje známé aplikace pro videokonference, jako jsou Microsoft Teams Rooms nebo Zoom Rooms a disponuje sadou osmi mikrofonních polí s potlačením ozvěny a šumu, 15W stereo reproduktory a integrovanou kamerou s vysokým rozlišením a širokým zorným polem.

Ceny a dostupnost

ThinkSmart View Plus bude na vybraných trzích dostupný od poloviny letošního roku s cenou začínající na 53 999 Kč.

Lenovo ThinkSmart One spolu s ovladačem je na vybraných trzích dostupný od února 2023 s cenou od 66 699 Kč.

Lenovo ThinkSmart One s ovladačem IP Controller bude na vybraných trzích dostupný v prvním čtvrtletí 2023 s cenou začínající na 71 299 Kč.

Profilová karta firmy

Lenovo

Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Logitech: videokonferenční systém MeetUp 2

25. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Logitech)
Společnost Logitech přichází na trh s USB konferenční kamerou s umělou inteligencí MeetUp 2, která je vhodná pro připojení k soukromým zařízením uživatelů (BYOD) i firemnímu počítačovému vybavení zasedacích místností. Jde o inovovanou verzi kultovní kamery Logitech MeetUp, která je s více než milionem prodaných kusů nejprodávanější konferenční kamerou v historii Logitechu. Čtěte více

Samsung SmartThings for Business rozšiřuje možnosti konektivity B2B obrazovek

2. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung na veletrhu ISE 2024 v Barceloně předvedla, jak platforma SmartThings vylepší možnosti B2B obrazovek a podpoří konektivitu ve firemním prostředí. Pod heslem „SmartThings for Business“ byly představeny výhody, které IoT platforma nabízí při vytváření propojených a snadno ovladatelných digitálních informačních systémů v nejrůznějších oborech. Čtěte více

Avonic představil profesionální kamery pro videokonference, vzdělávání a zdravotnictví

4. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Holandský výrobce kamer Avonic vyvíjí své výrobky tak, aby se dokázaly přizpůsobit různým technologiím. Jejich předností je kompatibilita s mnoha konferenčními systémy a softwary. Jsou určeny pro dočasné nebo pevné instalace, nabízí využití v různých aplikacích vč. živých přenosů – prioritně pro videokonference, ale také v oblasti vzdělávání či zdravotnictví. Čtěte více

eD system se stal oficiálním distributorem značky Poly

22. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Distributor eD system rozšířil svou nabídku o kompletní portfolio značky Poly. Produkty specialisty na zařízení pro audio a video konference najdou zákazníci v eD SHOPu na českém i slovenském trhu. Čtěte více