Lenovo přináší DSS-G storage pro datová centra

4. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo přináší škálovatelné softwarově definované storage (SDS) řešení Lenovo Distributed Storage Solution pro IBM Spectrum Scale (DSS-G). Řešení je navrženo tak, aby podporovalo škálovatelná úložiště vhodná pro firemní prostředí náročná na výkon a data. Lenovo DSS-G díky tomu umožňuje zákazníkům zvládat růst datového objemu a z něj vyplývající potřebu ukládat velké množství strukturovaných i nestrukturovaných dat.

V současné době představuje nasazování storage řešení pro provoz výkonné výpočetní techniky (HPC), umělé inteligence (AI), analytiky a cloudových prostředí značné nároky na IT zdroje. Řešení DSS-G je určené k tomu, aby urychlilo zavádění softwarově definované technologie datových center. Zákazníkům takové řešení poskytuje klíčové výhody, mezi něž patří jednodušší infrastruktura, vyšší výkon a nižší náklady na vlastnictví.

Uvedení tohoto řešení na trh je prvním krokem v naplňování záměru společnosti Lenovo přinášet firemním zákazníkům výhody SDS řešení. Následovat budou také nabídky pro zákazníky, kteří využívají Ceph nebo Luster.

Řešení Lenovo HPC jsou součástí výzkumných projektů zaměřených na řešení nejsložitějších výzev pro lidstvo. Každý pátý superpočítač na světě je postaven na řešení Lenovo HPC a my jsme hrdí na to, že mezi naše partnery patří například významné univerzity. Nabídka Lenovo DSS-G přitom naše možnosti v této oblasti ještě rozšiřuje. Naši zákazníci mohou nyní použít softwarově definované řešení pro ukládání dat, které ještě zvyšuje výkon, škálovatelnost a možnosti prostředí HPC,” řekl Madhu Matta, viceprezident a generální manažer společnosti Lenovo pro oblast HPC a umělé inteligence.

Řešení Lenovo DSS-G je postaveno na serveru Lenovo System x3650 M5 vybaveném procesory Intel Xeon. V nabídce je řešení dostupné jako předem integrovaný rackový systém. Obsahuje jak diskové jednotky SAS Lenovo D1224 a D3284 12 Gb/s, tak softwarové a síťové komponenty včetně podpory Red Hat Enterprise Linux.

Jako nástupce serveru pro ukládání dat GPFS Storage Server (GSS) vyhovuje řešení Lenovo DSS-G požadavkům současných digitálních firem. Mezi funkce DSS-G patří:

  • škálovatelnost: lze začít s menším výkonem i kapacitou a postupně je navyšovat pomocí modulárního přístupu,
  • inovativní RAID: s IBM Spectrum Scale Declustered RAID lze snížit náklady na obnovu až 8krát,
  • možnost využití vysokorychlostní sítě včetně sítě Infiniband nebo Ethernetu s rychlostí až 100 Gb/s.

Lenovo DSS-G je doplněno platformou Lenovo Scalable Infrastructure (LeSI). LeSI umožňuje snadnější uvedení zařízení do provozu a dále zajišťuje integrované a plně podporované řešení. To umožňuje maximální dostupnost systému a rychlou detekci příčiny problémů po celou dobu životnosti systému.

Tyto funkce umožňují zákazníkům pracujícím s výkonnou výpočetní technikou náročnou na data, nebo těm, kteří využívají big data či cloud, soustředit své úsilí na zvyšování hodnoty vlastního podnikání. Kromě toho zákazníci opět získají možnost využít prostředky a energii, které dříve museli vynakládat na navrhování, optimalizaci, instalaci a podporu infrastruktury potřebné pro splnění požadavků jejich podnikání.

Podobné články

Jan Joska (HPE): Chceme být pro partnery atraktivnější a flexibilnější

22. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S channel manažerem společnosti Hewlett Packard Enterprise Janem Joskou jsme hovořili o inovovaném partnerském programu, jehož primárním cílem je, „aby se partnerům s firmou spolupracovalo ještě lépe.“ Pokud se chcete blíže seznámit s novinkami a možnostmi, které vám z nich vyplývají, jste na nejlepším možném místě. Čtěte více

VMware představil inovace pro datová centra a cloud

30. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
VMware představil inovace pro virtuální cloudové sítě, které umožní pracovat s lokální infrastrukturou analogicky jako s veřejnými cloudovými prostředky a optimálně naplňovat potřeby aplikací a uživatelů. Čtěte více

Dell Technologies představil servery PowerEdge XE

18. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Nové schopnosti serverů Dell EMC PowerEdge a softwarových řešení OpenManage pomáhají podnikům zvýšit tempo inovací díky škálovatelné, propojené a spolehlivé infrastruktuře a nástrojům. Nově navázaná spolupráce na vývoji kódu se společností Splunk pomůže podnikům začít získávat důležité poznatky z dat a využívat je k řízení IT. Čtěte více

PowerScale: Místo, kde chtějí být vaše nestrukturovaná data

16. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DNS)
Nestrukturovaná data představují data, která nejsou uložena v relačních databázích, virtuálních strojích apod., nýbrž uložena ve formě souborů či objektů a přistupuje se k nim prostřednictvím souborových systémů, např. SMB, NFS či prostřednictvím API, např. S3. (Advertoriál) Čtěte více