Lenovo přináší DSS-G storage pro datová centra

4. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo přináší škálovatelné softwarově definované storage (SDS) řešení Lenovo Distributed Storage Solution pro IBM Spectrum Scale (DSS-G). Řešení je navrženo tak, aby podporovalo škálovatelná úložiště vhodná pro firemní prostředí náročná na výkon a data. Lenovo DSS-G díky tomu umožňuje zákazníkům zvládat růst datového objemu a z něj vyplývající potřebu ukládat velké množství strukturovaných i nestrukturovaných dat.

V současné době představuje nasazování storage řešení pro provoz výkonné výpočetní techniky (HPC), umělé inteligence (AI), analytiky a cloudových prostředí značné nároky na IT zdroje. Řešení DSS-G je určené k tomu, aby urychlilo zavádění softwarově definované technologie datových center. Zákazníkům takové řešení poskytuje klíčové výhody, mezi něž patří jednodušší infrastruktura, vyšší výkon a nižší náklady na vlastnictví.

Uvedení tohoto řešení na trh je prvním krokem v naplňování záměru společnosti Lenovo přinášet firemním zákazníkům výhody SDS řešení. Následovat budou také nabídky pro zákazníky, kteří využívají Ceph nebo Luster.

Řešení Lenovo HPC jsou součástí výzkumných projektů zaměřených na řešení nejsložitějších výzev pro lidstvo. Každý pátý superpočítač na světě je postaven na řešení Lenovo HPC a my jsme hrdí na to, že mezi naše partnery patří například významné univerzity. Nabídka Lenovo DSS-G přitom naše možnosti v této oblasti ještě rozšiřuje. Naši zákazníci mohou nyní použít softwarově definované řešení pro ukládání dat, které ještě zvyšuje výkon, škálovatelnost a možnosti prostředí HPC,” řekl Madhu Matta, viceprezident a generální manažer společnosti Lenovo pro oblast HPC a umělé inteligence.

Řešení Lenovo DSS-G je postaveno na serveru Lenovo System x3650 M5 vybaveném procesory Intel Xeon. V nabídce je řešení dostupné jako předem integrovaný rackový systém. Obsahuje jak diskové jednotky SAS Lenovo D1224 a D3284 12 Gb/s, tak softwarové a síťové komponenty včetně podpory Red Hat Enterprise Linux.

Jako nástupce serveru pro ukládání dat GPFS Storage Server (GSS) vyhovuje řešení Lenovo DSS-G požadavkům současných digitálních firem. Mezi funkce DSS-G patří:

  • škálovatelnost: lze začít s menším výkonem i kapacitou a postupně je navyšovat pomocí modulárního přístupu,
  • inovativní RAID: s IBM Spectrum Scale Declustered RAID lze snížit náklady na obnovu až 8krát,
  • možnost využití vysokorychlostní sítě včetně sítě Infiniband nebo Ethernetu s rychlostí až 100 Gb/s.

Lenovo DSS-G je doplněno platformou Lenovo Scalable Infrastructure (LeSI). LeSI umožňuje snadnější uvedení zařízení do provozu a dále zajišťuje integrované a plně podporované řešení. To umožňuje maximální dostupnost systému a rychlou detekci příčiny problémů po celou dobu životnosti systému.

Tyto funkce umožňují zákazníkům pracujícím s výkonnou výpočetní technikou náročnou na data, nebo těm, kteří využívají big data či cloud, soustředit své úsilí na zvyšování hodnoty vlastního podnikání. Kromě toho zákazníci opět získají možnost využít prostředky a energii, které dříve museli vynakládat na navrhování, optimalizaci, instalaci a podporu infrastruktury potřebné pro splnění požadavků jejich podnikání.

Podobné články

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více

Fujitsu představilo server Primergy RX2450 M1 s procesory AMD Epyc

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu v těchto dnech začíná prodávat server Primergy RX2450 M1 postavený na procesoru AMD EPYC. Systém s výškou 2U pro montáž do racku obsahuje dvě patice CPU, umožňuje flexibilní konfiguraci a poskytuje výkon pro širokou škálu aplikací při nižší spotřebě energie a menších nárocích na prostor datového centra. Čtěte více

Nvidia představila vlastní serverové procesory

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Grace, jak Nvidia svůj nový procesor nazývá, je založen na ARMu. Ve vybraných operacích, jako jsou výpočty pro umělou inteligenci a obecně high performance computing (HPC), na které se specializuje, slibuje oproti dnes běžně používaným řešením až 10× vyšší výkon. Čtěte více

Cisco bude poskytovat svá řešení formou služby

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila svoji novou strategii Cisco Plus, která zákazníkům přinese flexibilní modely pořizování a spotřeby ve formě služby u řešení pro konektivitu, zabezpečení a automatizaci, aby tak podpořila digitální agilitu v cloudově orientovaném světě. Čtěte více