Lenovo přináší DSS-G storage pro datová centra

4. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo přináší škálovatelné softwarově definované storage (SDS) řešení Lenovo Distributed Storage Solution pro IBM Spectrum Scale (DSS-G). Řešení je navrženo tak, aby podporovalo škálovatelná úložiště vhodná pro firemní prostředí náročná na výkon a data. Lenovo DSS-G díky tomu umožňuje zákazníkům zvládat růst datového objemu a z něj vyplývající potřebu ukládat velké množství strukturovaných i nestrukturovaných dat.

V současné době představuje nasazování storage řešení pro provoz výkonné výpočetní techniky (HPC), umělé inteligence (AI), analytiky a cloudových prostředí značné nároky na IT zdroje. Řešení DSS-G je určené k tomu, aby urychlilo zavádění softwarově definované technologie datových center. Zákazníkům takové řešení poskytuje klíčové výhody, mezi něž patří jednodušší infrastruktura, vyšší výkon a nižší náklady na vlastnictví.

Uvedení tohoto řešení na trh je prvním krokem v naplňování záměru společnosti Lenovo přinášet firemním zákazníkům výhody SDS řešení. Následovat budou také nabídky pro zákazníky, kteří využívají Ceph nebo Luster.

Řešení Lenovo HPC jsou součástí výzkumných projektů zaměřených na řešení nejsložitějších výzev pro lidstvo. Každý pátý superpočítač na světě je postaven na řešení Lenovo HPC a my jsme hrdí na to, že mezi naše partnery patří například významné univerzity. Nabídka Lenovo DSS-G přitom naše možnosti v této oblasti ještě rozšiřuje. Naši zákazníci mohou nyní použít softwarově definované řešení pro ukládání dat, které ještě zvyšuje výkon, škálovatelnost a možnosti prostředí HPC,” řekl Madhu Matta, viceprezident a generální manažer společnosti Lenovo pro oblast HPC a umělé inteligence.

Řešení Lenovo DSS-G je postaveno na serveru Lenovo System x3650 M5 vybaveném procesory Intel Xeon. V nabídce je řešení dostupné jako předem integrovaný rackový systém. Obsahuje jak diskové jednotky SAS Lenovo D1224 a D3284 12 Gb/s, tak softwarové a síťové komponenty včetně podpory Red Hat Enterprise Linux.

Jako nástupce serveru pro ukládání dat GPFS Storage Server (GSS) vyhovuje řešení Lenovo DSS-G požadavkům současných digitálních firem. Mezi funkce DSS-G patří:

  • škálovatelnost: lze začít s menším výkonem i kapacitou a postupně je navyšovat pomocí modulárního přístupu,
  • inovativní RAID: s IBM Spectrum Scale Declustered RAID lze snížit náklady na obnovu až 8krát,
  • možnost využití vysokorychlostní sítě včetně sítě Infiniband nebo Ethernetu s rychlostí až 100 Gb/s.

Lenovo DSS-G je doplněno platformou Lenovo Scalable Infrastructure (LeSI). LeSI umožňuje snadnější uvedení zařízení do provozu a dále zajišťuje integrované a plně podporované řešení. To umožňuje maximální dostupnost systému a rychlou detekci příčiny problémů po celou dobu životnosti systému.

Tyto funkce umožňují zákazníkům pracujícím s výkonnou výpočetní technikou náročnou na data, nebo těm, kteří využívají big data či cloud, soustředit své úsilí na zvyšování hodnoty vlastního podnikání. Kromě toho zákazníci opět získají možnost využít prostředky a energii, které dříve museli vynakládat na navrhování, optimalizaci, instalaci a podporu infrastruktury potřebné pro splnění požadavků jejich podnikání.

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více